Jump to content
Sign in to follow this  
beatag60

Amorphis

Recommended Posts

Ej, z nim to już nie jest taki melodic death metal :D

Chociaż fakt, od kiedy zagościł w Amorphis, polubiłam ich :P

Z dokonań z byłym wokalistą lubię "Tuonela".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wow, tyle płyt z autografami. :D A zauważył ktoś z tyłu złotą (?) płytę "Once" Nightwisha? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam Amorphis, a z Tomim to w ogóle ubóstwiam. Jak tylko z nową płyta wpadną do Polski to od razu lecę po bilet na koncert :)

 

A ta płyta Nightwish'a wydaje mi się złota, ciekawe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tadadadam!

[video=youtube]

 

Słuchać i się zachwycać :P

 

(Co to w ogóle za pomysł z tymi OFFICIAL LYRIC VIDEO ;_; )?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój zachwyt nie ma granic ^^

 

chociaż chyba bardziej podoba mi się to:

 

ogólnie nowa płyta zapowiada się cudownie. szkoda, że na trasie ani widu ani słychu o Polsce, chyba pojadę na koncert do Drezna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postanowiłem sprawdzić najnowszy krążek Amorphis, skoro Tuomas uważa go za fenomenalny, aczkolwiek podchodziłem sceptycznie, bo nieraz Tuomas zachwycał się takimi sobie krążkami vide Battle Beast. Ale tym razem trafił w dziesiątkę, bo Queen of Time to aż zaskakująco świetna płyta (na Spotify jest wersja z bonusami i nawet one są bardzo dobre).

 

Naprawdę pomysłowy materiał, bogate aranże (ud - taki turecki instrument, kwartet smyczkowy, flety, dudy). Od melodic death metalu przez elementy folkowe (tym razem orientalne, choć zespół z Finlandii), wpływy progresywne (są nawiązania do lat 70.), czasem jakiś bardziej symfoniczny moment albo delikatna elektronika. Gitary też niezgorsze. No i to co najważniejsze świetne melodie. Dla mnie jeden z kandydatów do płyty roku. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amorphis zwrócił moje uszy ku sobie utworem Four Wise Ones. Ogólnie Under Red Cloud był bardzo udanym albumem, krokiem w obiecującym kierunku (ich wcześniejsze dokonania, kompletnie do gustu mi nie przypadły). Z zainteresowaniem czekałem na singiel The Bee. Lecz dopiero Amongst Stars, zdobyło moje uznanie i bezbrzeżny zachwyt. Przy takim asumpcie zgłębiałem tajniki Queen of Time. Jak pisze Maciek, jedna z najlepszych płyt tego roku. Różnorodna kompozycyjnie, bardzo melodyjna, pomysłem, rozszerzona o elementy symfoniczne (smyczki nagrane na żywo), chórki i orientalizm. Wysokie oceny w recenzjach w pełni zasłużone.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.