Jump to content
Sign in to follow this  
Nightfall

Die Antwood

Recommended Posts

Die Antwoord to zespół z RPA. Do grupy należą NINJA, YO-LANDI VI$$ER i DJ HI-TEK. Ich muzyka jest połączeniem ciekawych, elektronicznych podkładów z hip-hopem, co sam zespół określa jako „Zef -rap” [tłumaczenie: rap dla ludzi , którzy uwolnili ego, którzy przeszli na kolejny poziom]. Dotąd nagrali trzy albumy studyjne: „$o$” w 2009 roku, „Ten$ion” w 2012 i „Donker Mag” w 2014.

 

W 2010 roku wydali nowy album „5-EP” Zespół występował również w Polsce na festiwalu Open’er (Lipiec 2010) oraz w Poznaniu (26.06.2012 w strefie kibica podczas UEFA EURO 2012)

„Die Antwoord” znaczy „Odpowiedź” - w języku Afrikaans, używanym przez afrykanerów. „I represent South African culture” – mówi lider Ninja w ich słynnym klipie Enter The Ninja. I rzeczywiście, pierwszy kontakt z ich muzyką to kulturowy szok, większy niż trąbienie do ucha wuwuzelą. Co to jest? – myśli na widok Die Antwoord większość ludzi. Od tekstów śpiewanych właśnie w afrikaans, przez komiczny akcent ich angielskiego, po dziwne zderzenie syntetycznego rave’u, rapu i kultury gangsta w stylu Alego G. Ale takie właśnie jest zef – środowisko kulturowe przeciętnego mieszkańca RPA. A Die Antwoord reprezentują właśnie zef, i to całym sercem.

 

Źródło -> Last fm.

 

Jest to zespół, który teoretycznie tworzy muzykę w zupełnie nie moim typie. Teksty też powinny mnie odstraszyć. Jednak ich utwory bardzo wpadają mi w ucho i od czasu do czasu słucham ich z przyjemnością xD

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Co myślicie?

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ich uwielbiam! Słucham od kilku lat. Może nie jakoś namiętnie i nie wszystkich utworów, ale bardzo ich lubię. Na żywo też są świetni!

[video=youtube]

 

 

To moje ulubione kawałki ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

RRRRRICZ BICZ! ♥ To jeden z tych zespołów, których traktowanie dosłownie grozi uszkodzeniem mózgu, trochę jak z Mindless Self Indulgence. ;) Lubię ich. Najbardziej Yo-Landi ^^

Zerknijcie sobie:

[video=youtube]

Ciekawa jestem, jakimi ludźmi są prywatnie, bo to wyżej to gra :D Całe Die Antwoord jest grą właściwie, i to mi się podoba ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznałam ich z jakichś kilka lat temu, totalni wariaci, ale lubię ich muzykę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczęłam ich słuchać jakoś w zeszłym roku chyba. Totalnie przez przypadek trafiłam na "Enter the Ninja" i od razu przypomniało mi się jak za dzieciaka(12 lat?), jeszcze na starym Sony Ericssonie, miałam tę piosenkę, ale ją usunęłam, bo podobał mi się tylko refren, za to tych rapsów nie cierpiałam. "Ajijaijaj aj em jor baterflaj"  :P

 

A tak a propos - nowy album się stworzył i ma premierę właśnie dzisiaj, 16 września 2016 :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.