Jump to content
 • Wyznania Tuomasa Holopainena

  Jako lider zespołu Nightwish, Tuomas Holopainen wzniósł fińskie symfoniczno-metalowe supergwiazdy do oszałamiających rozmiarów. Lecz nawet on nie jest odporny na zwracanie uwagi szalonych stalkerów, wygłupianie się na randkach w ciemno i energiczny taniec do Eye of the Tiger po wypiciu odpowiedniej ilości alkoholu.

   

  Co jest najdziwniejszą rzeczą jaką fan zrobił dla ciebie?

  Była pewna kobieta, która bardzo chciała mnie poślubić, więc wysłała mi potwierdzenie swojego rozwodu i zarezerwowała nawet kościół. Spotkałem ją wcześniej i było to naprawdę przerażające, ignorowałem ją, a ona się bardzo, bardzo wkurzyła. Powiedziałem jej, że to było zbyt dziwne dla mnie i gdy udałem się do hotelu, znalazłem wiadomość wsuniętą pod drzwi z kilkoma nieprzyjemnymi słowami.

  Co było najgorszą rzeczą, którą zrobiłeś na randce?

  Kiedyś straciłem przytomność na randce w ciemno. Byłem singlem przez długi czas, więc moi przyjaciele zasugerowali mi pójście na nią. Stwierdziłem: "Czemu nie? Musisz wszystkiego spróbować chociaż raz". Nie jestem typem człowieka, który poszedł by na randkę w ciemno - to ostatnia rzecz, jaką kiedykolwiek bym zrobił - ale wszystkiemu próbuję dać szansę, by nie myśleć na łożu śmierci "Nigdy nie poszedłem na randkę w ciemno!". Byłem przerażony i było to dla mnie tak dziwne, że chcąc przełamać lody, upiłem się tracąc przez to przytomność.

  Byłeś kiedyś aresztowany?

  Nigdy! Nigdy nie byłem w więzieniu, nigdy nie byłem aresztowany, nigdy nie miałem kłopotów z policją i nawet nie dostałem mandatu za przekroczenie prędkości! Staram się zachowywać; niektóre zasady są po to, by traktować je poważnie.

  W czym jesteś najbardziej próżny?

  Uważam się za osobę, która nie jest próżna - spędzam jedynie 5 minut przed lustrem- ale muszę przyznać, że mam prawdziwą słabość do moich piosenek. Mam dobre poczucie humoru, więc śmieję się z siebie, lecz biorę to do siebie jeśli kiedy ktoś mówi przykre rzecz o Nightwish i moich piosenkach.

  Czy kiedykolwiek kłamstwo obróciło się przeciwko tobie?

  Nie przypominam sobie! Zawsze staram się być szczery, ale też wierzę, że są pewne prawdy, które nie powinny być mówione na głos. Skończysz na tym, że zranisz ludzi, więc lepiej siedzieć cicho.

  Musisz mieć jakieś złe nawyki. Jakie są Twoje najgorsze?

  Jest jedna rzecz, która nie denerwuje aż tak innych ludzi a są nimi moje wieczne zmartwienia. Martwię się takimi rzeczami jak przyszłość zespołu, relacje międzyludzkie, sprawy na które nie mam wpływu. Nie śpię po nocach, to naprawdę wkurzające. Piję też zbyt dużo kawy i palę!

  Potrafisz tańczyć?

  Hmmm. Tańczę dwa razy do roku gdy jestem naprawdę pijany w barze, lecz jeśli miło spędzasz wieczór, to nie ważne jak wyglądasz, czyż nie? Jakim typem pijanego jestem? Wychodzi ze mnie  moja towarzyskość i śmiałość - mogę wtedy być bardziej otwarty na taniec!

  Czy jest jakaś konkretna piosenka, która przenosi cię na parkiet?

  Eye of the Tiger jest całkiem dobra.

  Czy przechodziłeś przez jakąś fazę mody, której bardzo żałujesz?

  Miałem syndrom lat 90, którym są niebieskie dżinsy do pasa po kostki z białymi skarpetami i żeglarskimi butami. To naprawdę brzydkie.

  Co było Twoim najśmieszniejszym zakupem dokonanym pod wpływem impulsu?

  Było to jakieś sześć miesięcy temu, ponieważ zauważyłem, że przytyłem osiem kilo. Pomyślałem: "Okej, ten trend nie może być kontynuowany, więc muszę coś zrobić". Zapłaciłem 700 euro za to, używałem jakiś tydzień, a teraz leży w piwnicy.

  Czy kiedykolwiek użyłeś słów "Wiesz, kim jestem!?"

  Nigdy, przenigdy nie zrobiłem tego - to coś czego szczególnie staram się unikać, ponieważ jest to najgłupsza i najbardziej arogancka rzecz, jaką możesz zrobić. Z drugiej strony gdy idę do baru w moim mieście, z reguły nie muszę płacić za żadne drinki!

  Co jest najbardziej wstydliwą rzeczą jaką zrobiłeś na weselu?

  Mój brat się żenił 5 lat temu, więc przebrałem się za szkockiego wojownika. Chciałem zrobić coś wyjątkowego więc założyłem kilt i wziąłem duży miecz. Nie było to zawstydzające, ale niektórzy się dziwili "Co do diabła jest z tobą nie tak!?".

   


   

  Żródło: Team Rock | Tłumaczenie: Adrian

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Please sign in to comment

  You will be able to leave a comment after signing in  Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.