Jump to content
 • Wywiad z Floor [21.02.15]

  Floor Jansen urodziła się 2/21/1981 roku w Goirle (Holandia). Floor była liderką zespołu After Forever, grającego symfoniczny metal, odkąd zaczęła swoją przygodę z muzyką w 1997. Po rozpadzie zespołu w 2009, założyła ReVamp, pierwszy album pojawiłsię w 2010, a kolejny w 2013 roku. Później, w 2012, po odejściu wokalistki Anette Olzon, Nightwish ogłosił, że Floor zostanie gościnnym członkiem zespołu do końca Imaginaerum World Tour. W październiku 2013 Floor została oficjalnie ogłoszoną nową wokalistką Nightwisha. To czas najlepszego zespołu grającego metal symfoniczny i najbardziej wszechstronnej piosenkarki!

   

  Fanclub Nightwisha „Początek Nowej Ery” przeprowadził wywiad z Floor, aby zdobyć informacje na temat ósmego albumu Endless Forms Most Beautiful, o ich karierze oraz o tym jakie kroki mają zamiar podjąć w przyszłości.

   

  Jeśli nie byłabyś piosenkarką, czym byś się zajmowała?

  Nawet nie potrafię sobie wyobrazić życia bez muzyki. To nie jest tylko to, co robisz…To to kim jesteś! Ale ja zawsze kochałam przyrodę, więc mogę sobie wyobrazić, że robiłabym coś z tym związanego.

   

  Korzystasz z wielu portali społecznościowych i wydaje się, że umieszczasz tam pewnie zdarzenia, które miały miejsce w twoim życiu, takie jak narodziny bratanicy, twój związek z perkusistą Sabatonu. Według ciebie jak powinny wyglądać relacje między fanem i artystą? Cenisz partnerstwo fanklubami i wsparcie tych ludzi w swojej pracy?

  Jeśli chodzi o moje osobiste życie, to jestem bardzo ostrożna co do tego, czym się dziele, a czym nie. Rzeczy, z których jestem bardzo dumna lub zadowolona, są tym czym chciałabym się dzielić. Zawsze mam nadzieję, że ludzie mogą uszanować granice, które wyznaczam jeśli chodzi o prywatność. Kiedy tak się dzieje, lubię być otwarta i zrelaksowana i uważam, że taka relacja z fanami jest ważna. Ale są też hejterzy, którzy sprawiają, że większe otwarcie się staje się niemożliwe, smutna prawda. Najbardziej cenię kontakt z tymi, którzy śledzą mnie z dobrych intencji i fancluby są najlepszym tego przykładem. Cieszę się, że mogę się z nimi dzielić i współpracować, aby wspólnie podtrzymywać magię przy życiu.

  Jakie jest najzabawniejsze wydarzenie, którego doświadczyłaś na scenie? Coś przy czym myślałaś: „Nie mogę uwierzyć, że to się dzieje!”

  To było lata temu, ale to wciąż pierwsze zdarzenie, które przychodzi mi do głowy. To było z After Forewer, występowaliśmy na scenie o dziwacznym kształcie. Gitarzysta Sander zrobił nieostrożny ruch i spadł ze sceny. To stało się w taki dziwny sposób, że mogę się tylko śmiać. Trochę się martwiłam, czy nie stała mu się krzywda, ale scena nie była wysoka. On tylko myślał o tym, żeby jego gitara była bezpieczna. Machałam głową i śmiałam się głośno. Świetne połączenie.

  Wiele piosenkarek uważa, że headbangeowanie wpływa na struny głosowe i możliwość kontrolowania oddechu. Robiłaś to w rytm granej muzyki, czy miałaś kiedyś problem z tego powodu? Czy są jakieś przygotowania albo specjalne ćwiczenia żeby robić headbanging tak jak ty?

  Headbanging odbywa się przy udziale głowy i szyi, i tak, to wpływa na oddech. Ale możesz to wymierzyć i rzeczywiście mogę wstrzymać mój oddech, kiedy to robię. To nie wpływa na struny głosowe, ale na to gdy chcesz śpiewać podczas machania głową, ze względu na ułożenie krtani. Dobrze jest rozgrzać szyję, poprzez powolne obroty obolałych mięśni.

  Wszyscy jesteśmy podekscytowani i nie możemy się doczekać Nowej Ery, szczególnie Endless Forms Most Beautiful. Czy możesz nam coś powiedzieć o tym albumie, możemy się spodziewać bardziej agresywnego wokalu, czegoś podobnego do tego, co było w ReVamp? W jaki sposób Find the Origin będzie z tym wszystkim związane?

  Nie mogę zbyt wiele zdradzić, tylko to, że użyłam wszystkich swoich możliwości wokalnych. Find The Origin ma coś wspólnego z tematyką tego albumu. To nie jest koncept na album. Dowiecie się wkrótce.

  Jakie są największe zmiany jakich dokonałaś w nowym albumie Endelss Forms Most Beautifull w porównaniu do tego, co robiłaś w swojej karierze? Możemy liczyć na bardziej agresywny wokal, coś podobnego do ReVamp? Nastąpiła zmiana, czy masz zamiar stosować nowe techniki wokalne, których wcześniej nie używałaś?

  Używam mojego miękkiego brzmienia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Intymny miękki śpiew z mnóstwem emocji. Ładny kontrast w porównaniu do tych agresywnych rzeczy.

  Kiedy udzielasz lekcji, to widzisz siebie w swoich studentach? W ich marzeniach, niepewnościach, ich przygotowaniach? Jakie jest znaczenie programów uczenia takich jak ten? Myślałaś o tym, żeby zrobić edycję w Ameryce Południowej?

  Czasami mogę się z nimi utożsamiać. Myślę, że świetnie jest mieć nauczyciela, który mówi ci o kilku technikach, ale bez studiowania i ćwiczenia na własną rękę, nic się nie dzieje. I talent! Nie sądzę, że czas pozwoli mi na zrobienie tych kursów w Ameryce Łacińskiej, ale nigdy nie mów nigdy.

  Którą piosenkę Nightwisha chciałabyś zaśpiewać na scenie, a nie miałaś na to okazji?

  Wszystkie! Ale bardzo chciałabym The Poet ant the Pendulum.

  Chcemy wiedzieć, czy jako profesjonalistka osiągnęłaś już wszystkie swoje cele, czy jeszcze zostało coś, czego nie zrobiłaś w muzyce? Czy wejście na scenie ciągle sprawia, że masz gęsią skórkę?

  Udało mi się zrealizować wszystkie moje marzenia! Mogę tylko żyć dalej w tym śnie! Jedyne mam nadzieję na to, że będę mogła to robić, aż do śmierci w podeszłym wieku.

  Floor bardzo ci dziękujemy za ten wywiad. To była przyjemność i zaszczyt, że mogliśmy z tobą porozmawiać. Proszę, zostaw wiadomość dla zwolenników The Beginning of New Era Nightwisha.

  Ten nowy album zabierze was w nową podróż z Nightwishem, jakiej jeszcze nie doświadczyliście! Jestem dumna i mam nadzieję, że pokochacie go tak samo jak ja. Jetem naprawdę zaszczycona, że tak ciepło wpuściliście mnie do waszych serc, że jestem nową wokalistką i chce pozostać tu przez wiele lat! Nie mogę się doczekać rozpoczęcia trasy, żeby się pojawić i zobaczyć was osobiście. Dziękuje za całe wasze wsparcie i pasję!

  Z miłością i szacunkiem.

  Floor Jansen

   

   


   

  Źródło: Nightwish New Era | Tłumaczenie: Nightfall

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Please sign in to comment

  You will be able to leave a comment after signing in  Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.