Jump to content
 • Floor Jansen nie opuści Nightwish

  Floor Jansen i Tuomas Holopainen z zespołu Nightwish udzielili niedawno wywiadu dla Mariskal Rock TV. W trakcie ich wypowiedzi, której możecie posłuchać w

  , para wyjaśniła, że Jansen nie opuści zespołu po urodzeniu swojego pierwszego dziecka na początku 2017 roku, podczas wcześnie ogłoszonej przez grupę rocznej przerwy.

  To tylko mała przerwa po ciągłym życiu w trasie, studiu, tworzeniu muzyki przez ostatnie dwadzieścia lat

  – mówi Tuomas.

  Grupie wyjdzie to tylko na zdrowie.

  Floor dodaje:

  Od początku do końca mieliśmy wspaniałą trasę koncertową. Nic złego się nie stało, nic strasznego nie stanęło nam na drodze; mieliśmy świetne koncerty jeden po drugim, świetną trasę po innej świetnej trasie, i wspaniałe przyjęcie od publiczności z całego świata. Czego jeszcze moglibyśmy sobie życzyć?

  Zapytany wprost czy jest choć ziarnko prawdy w plotkach, jakoby Floor miała opuścić Nightwish przed ich powrotem w 2018 roku, Tuomas powiedział:

  Ona nie odejdzie.

  Floor potwierdziła:

  Nie, nie zrobię tego. Za bardzo to kocham; nie martwcie się. Nie musicie się nawet nad tym zastanawiać. Wszystko ma się świetnie i już zawsze chcemy żeby tak było.

  We wrześniu Jansen ogłosiła, ze jest w czwartym miesiącu ciąży; jej partnerem i ojcem dziecka jest perkusista Sabatonu Hannes Van Dahl.

   

  Po trasie koncertowej trwającej półtorej roku i obejmującej prawie każdy zakątek świata, gdzie zachwycali fanów wszystkich narodowości, nadszedł czas aby Nightwish uwiecznił swoją trasę Endless Forms Most Beautiful na DVD. Dlatego wizjonerzy symfonicznego metalu są gotowi na wydanie swojego kolejnego kamienia milowego, jakim jest Vehicle of Spirit, 4 listopada. Będzie on zawierał nie tylko pełny zapis dwóch koncertów, ale również wiele dodatkowego materiału.

   

  W nowym wywiadzie z KaaosTV Floor Jansen rozmawia o nadchodzącym wydawnictwie:

  Tytułowy pojazd duszy wymyślił przyjaciel Troy'a, który po obejrzeniu naszego występu kilka lat temu zdefiniował Nightwish jako 'pojazd duszy, którego nie da się zaszufladkować'. Od tamtej pory towarzyszył nam ten piękny opis i wydał nam się świetnym tytułem dla nowego DVD

  – Stwierdza klawiszowiec i autor tekstów, Tuomas Holopainen.

   

  Wyprzedane koncerty i spektakularne występy z efektami pirotechnicznymi, których nigdy wcześniej nie używali, wytwornicami wiatru, telebimami i oczywiście niesamowitymi melodiami Nightwisha uczyniły ostatnią trasę tak wyjątkową. Chociaż najważniejsze dla zespołu były dwa występy:

   

  Jeden w Londynie, gdzie nie tylko grali takie utwory jak Élan czy majestatyczny The Greatest Show on Earth dla ponad 12.000 fanów, ale również wystąpili na żywo razem ze znanym na całym świecie naukowcem, Richardem Dawkinsem. Jego prace miały ogromny wpływ na tematykę ostatniego albumu zespołu Endless Forms Most Beautiful. Z kolei koncert w Tampere, w Finlandii był dla nich powrotem do domu i jeszcze nigdy wcześniej nie zrobili tam takiego show:

  Mogę powiedzieć, że główną częścią nowego DVD są te dwa koncerty, Wembley i Tampere. Wembley jest wymieniany jako pierwszy, bo jest bardziej rozpoznawalny, wręcz legendarny. Pamiętam, że koncert był wyjątkowy, był kolejnym osiągnięciem i punktem wyjściowym. Tłum podnosił nas na duchu. Obecność Richarda Dawkinsa na scenie była niesamowita. Całe to przeżycie mogę zaliczyć do tych, które zdarzają się tylko raz w życiu! Występ na Ratina Stadion w Tampere był głównie dla naszych rodaków (dla 4/6 zespołu), z największą sceną jaką kiedykolwiek mieliśmy. Cudowna atmosfera przez cały koncert, wiele tych samych twarzy, co 15 lat temu. To chwyta za serce.

  Jeśli chodzi o projekt okładki nowego DVD, Nightwish postanowił pójść w trochę innym kierunku, co wyjaśnia Tuomas:

  Nie chcieliśmy mieć na okładce standardowego zdjęcia zespołu, jak to było w przypadku poprzedniego DVD "Showtime, Storytime". Więc zrobiliśmy burzę mózgów i szybko wpadliśmy na pomysł czegoś w stylu klasycznych, Hollywoodzkich filmów niemych. Przy tych klasycznych sloganach okładka ma trochę żartobliwy wydźwięk, ale mimo to ma klasę i przyciąga wzrok swoją prostotą i oryginalnością.

   

   

   


  Żródło: Brave Words | Tłumaczenie: Evi

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Please sign in to comment

  You will be able to leave a comment after signing in  Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.