Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 04/04/13 in all areas

 1. 3 points
  Dziękuję, bardzo miło słyszeć takie słowa...:) Powoli pewnie będę "odtajniać" w jakimś ułamku swoje "zapasy"... Przez lata trochę się tego nazbierało... Zielenią kuszące Królewskie Łazienki rozkwitły stokrotkami i bielą narcyzów Niczym wiatr przelotnie Ktoś dotknął mej ręki - kaczki wodę zmąciły na tysiące bryzgów... Wiatr szeptał wśród liści wiosenne zaklęcia Łudząc wiosnę marzeniem - znakiem zapytania A moje usta na chwilę umarły z przejęcia - wiatr razem z ptakami po przestworzach ganiał... Krawat Ciężkie powietrze przesycone skwarem dnia słonecznego, który przyniósł ciszę, dnia dzwoniącego ptasich krzyków gwarem i echem słów zapomnianych, których nie usłyszę. Absurdalne rzeczy czas niknący w prozie dłuższej albo krótszej zbyt realnej chwili Tak zbędnej, jak kawałki materii na akcie, kiedy leżę tak z krawatem wokół mojej szyi... Zaduch parnej nocy, który wróży burzę tą, co znów pozwoli wyszumieć się drzewom I chodniki zamieni w ogromne kałuże, gdy we łzach niebo spadnie na ziemię ulewą... A potem znów bezsenna w pustce zagubiona będę czekać wyznań ostatecznej chwili Aby potem do Boga podnieść swe ramiona leżąc z twoim krawatem wokół mojej szyi... Pułapka Oszalały bólem wzrok topię w ścianach - spojrzenia, jak sztylety w duszy - otępiały mrok głupota kobiety W krzyku dzień zamknięty zapadnięty w murów otchłań ciszy leżę niczym gryzoń zatrzaśnięty w pułapce na myszy Freya, nie rób sobie żartów, pisz i pokazuj ;)
 2. 3 points
  Cicho się rodzi na górskich zboczach Jakby spod ziemi - by piąć się do góry Całować regli uśpioną zieleń błękit potoków Cicho płynące po czarnym niebie zszarzałe nocą pierzaste chmury... Stoki ją sobie podają rzędem Niby ulotną pajęczą nitkę I stoki stroją białym oprzędem Niby woalem czy suknią wiotką... I tylko jodeł ramiona stare Szarpią na strzępy szal kryształowy Co je opływa dostojną bielą Od pni aż po ich iglaste głowy... Dymią mgłą chłodu spragnione góry Stroją nią piargi żleby urwiska By nawet oko nocy nie mogło Tatrzańskich twarzy przez mgłę ukrytych zobaczyć z dala zobaczyć z bliska...
 3. 2 points
  kuurcze, proponuje skończyć z tym porównywaniem Tarji i Anette : każdy ma na to swój pogląd, a takie przegadywanie się jest męczące. Jeśli komuś nie pasuje jej stylistyka i to co wniosła do Nightwish to jego/jej sprawa, trzeba zaakceptować to, że dla jednych tylko Tarja jest i będzie jedyną 'prawowitą' wokalistką dla tego zespołu, a dla drugich liczy się nie tylko wydźwięk wokalu, ale też cała reszta. Olzonka zmieniła nieco formę zespołu, ale treść pozostała ta sama, wniosła nieco żywego poweru do NW i tyle, nie była tak jak Tarja wydobywająca z siebie piękne, sopranowe dźwięki, które wg, mnie nie oddawaly wszystkich emocji piosenki. Utwory śpiewane przez Tarję brzmiały bardzo dostojnie, za tamtych czasów (jak dla mnie) wyznacznikiem 'ludzkości' zespołu był rebeliancko brzmiący (w porówaniu do TT) wokal Marco. PS. Kocham Nightwish w każdej formie ;D
 4. 1 point
  To się chyba robi efekt tłoczenia na zdjęcie Tuomasa + wkleić obok hieroglify i voila!
 5. 1 point
  Lubię pojedyńcze kawałki typu "Bring Me to Life" czy "Everybody's Fool" , parę niezłych ballad też mają na czele z "Hello czy "My Immortal" Generalnie błędem jaki wiele osób popełnia, jest rozpatrzanie Evanescence w kategoriach zespołu metalowego. Uściślijmy jedno Evanescence to nie jest zespół metalowy mimo że w ma nieraz nu-tone'owe/nu-metalowe gitary, co jednak nie zmienia dośc rockowego wyrazu całości, przyprawionego quasi-gotyckim klimatem i wtrętami mogącymi się kojarzyć z tym, co się okresla jako przebojowy alternative rock w szerokim tego słowa znaczeniu Za najlepszą płytę uważam Fallen zgrabnie udało im sie połączyć ogromną przebojowść z klimatem, czasami do niej wracam.To był zresztą pewien wyłom w USA i jakoś to tam ruszyło amerykańską publiczność na inną bardziej europejsko brzmiącą muzykę. Nigdy potem jakoś nie powtórzyli tego, raczej poza pewien schemat nie wyjdą, choć takie Oceans i z ostatniej płyty jest całkiem, całkiem ;) Podsumowujac na pewno wielka popularność zespołu nie jest wynikiem ich wybitności ale swoje miejsce w popkultirze mają na wieki i ich sukces otworzył drzwi w mediach zespołom z wokalistkami, także Nightwishowi, szczególnie w USA. W jakimś sensie zrobili przełom, pamiętam 2003 to naprawdę wiele osób w ogóle po raz pierwszy zaczeło się wgłębiac w zespoły z wokalistkami a w TV zaczynaly leciec clipy zespołów które wczesniej były nie do pomyślenia :) p.s ciekawostka -Tarja o Evanescence
 6. 1 point
  Na kolejne niemerytoryczne i nic nie wnoszące męczenie buły "tarja vs anette" nie będzie tu miejsca. Jedni z Was lubią Anette, drudzy niezbyt i jedni i drudzy mają do tego prawo bo od tego jest forum ale niech Wam przyświeca maksyma że można się "pięknie różnić" i warto nieraz szukać dobrych stron. A wracając do tematu to swego czasu mówiło się o projekcie Anette z Martijnem klawiszowcem Within Temptation, ciekaw jestem czy ten projekt jednak wejdzie w życie czy wynikał tylko z tego że Martijn chciał współpracować z wokalistką z Nightwish i teraz straci zainteresowanie.Sam odpowiada za wiele kompozycji WT więc myślę że Anette nawet by się w tym odnalazła.
 7. 1 point
  Z wykonań Anette starych kawałków niewiele jest takich które wolę od oryginału, jest to pewien aksjomat że oryginalne wykonanie zawsze jest najlepsze i najbliższe słuchaczowi. Podejrzewam że vice versa też by to tak działało, gdyby Tarja zaśpiewała kawałki Anette też byśmy się czuli nieswojo. Aczkolwiek jak każda dobra reguła i ta musi mieć swoje wyjątki, za taki uważam np które absolutnie uczyniła swoim, wykonując z polotem całość zresztą to jedyna okazja wysłuchać Anette w demie studyjnym ze starym repertuarem.
 8. 1 point
  [video=youtube] Z dedykacją dla wszystkich fanów Marco a szczególnie dla Beatki :happy:
 9. 1 point
  Ogólnie bardzo pozytywnie to odbieram :D Piękna, uśmiechnięta, uwielbiam ♥ Na wyciszenie najbardziej lubię Oasis, też dlatego, że uwielbiam fiński ^^ http://youtu.be/tmyCIvzP7D4 Może nie każdy słyszał to wykonanie Underneath podczas fińskiego idola z Jyrki 69 z The 69 Eyes: [video=youtube] Jak się podoba :P ?
 • Member Statistics

  • Total Members
   1167
  • Most Online
   1079

  Newest Member
  Miltonreinc
  Joined
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.