Leaderboard
Popular Content
Showing content with the highest reputation on 04/23/17 in all areas
-
2 pointsNoo, z tymi czterema latami to nie taki zły pomysł. Ale żeby od razu gimnazja likwidować - to już bez przesady. Ten wiek patologiczny należy wyizolować od społeczeństwa. ;) A depresja to (nie wiem, czy mogę tu tak napisać, ale) suka. Każdy czas na nią stracony jest słaby, liceum czy po trzydziestce - w sumie. Jeszcze się nazbiera fajnych wspomnień, Nightfall. ♥ Po długim i namiętnym procesie tentegowania w głowie, jest. Drugi akt relacji z Czad Festiwalu. Chociaż to nie jest relacja. I w sumie nie do końca o Czad Festiwalu.
-
2 pointsWitam, zwą mnie Michał od urodzenia ;) Poszukiwałem zorganizownej społeczności fanów cięższych brzmień (nie tylko NW) więc korzystając z odrobiny czasu i leniwej niedzieli postanowiłem sie tutaj zalogować. Zespoł Nightwish poznałem w 2004r. Obejrzałem na MTV teledysk do Nemo i zaczęło się. Wcześniej mój gust ograniczał się jedynie do Theriona. Mój ulubiony utwór NW? Trudne pytanie. Chyba Ghost Love Score. Obecnie słucham niemal wszystkiego co jest związane z kliimatycznym, melodyjnym metalem. Lubię rozmach, chórki, riffy, bogate brzmienie, różnorodność instrumentów. Moim konikiem jest metal symfoniczny ale nie stronię od folku czy klasycznego heavy. Całkowicie unikam jedynie brutal death metalu ze względu na agresję i tematyke. Bolą mnie podziały wśród metalowców. Dla wielu NW i jemu podobni to pop a nie metal - muza dla męskich niewiast :( PS. Nik/login wziął się od jednej lepszych płyt Theriona tj. albumu Theli z 1996r. Nazwa ta oznacza również smoka (Sefer Jecira - księga stworzenia). Pozdro all :)
-
1 pointTo zupełnie jak u mnie. Usłyszałem Nemo i zaraz zacząłem sprawdzać co już wydali i stopniowo kupować wydane już płyty :)
-
1 pointMój wywiad z Markiem Jansenem: http://www.hmp-mag.pl/index.php/wywiady/173-wywiady-2017/1901-epica-nigdy-nie-zmieni-swojego-stylu-mark-jansen Zdradza w nim między innymi szczegóły nadchodzącego albumu oraz inne ciekawostki.
-
1 pointDzisiaj może (w ramach nieuczenia się perfekti i pluskvamperfekti) kilka przydatnych zwrotów w zakresie poznawania ludzi. Pytanie Zapytać o imię/nazwisko można tak: - Kuka sinä olet? - Kim jesteś? - Kuka Te olette? - Kim Pan/Pani jest? - Mitä sinun nimesi on? - Jak masz na imię? - ale "nimi" oznacza zarówno imię, jak i nazwisko, a nawet nazwę (po fińsku odpowiednio: etunimi, sukunimi, nimitys), więc mimo że konstrukcją gramatyczną to zdanie jest równoznaczne z "jak masz na imię?", to znaczy bardziej "jak się nazywasz?". I analogicznie do pozostałych osób: Kuka minä on? [jakby ktoś czuł potrzebę filozoficznego pytania "kim jestem?] Kuka hän on? Ketkä me olemme? Ketkä te olette? Ketkä he ovat? Z tym drugim pytaniem to bym raczej jednak uważała, bo do niego są potrzebne sufiksy posesywne, które nie następują do końca Suomea Suomeksi 1, czyli robi się je chyba dopiero na drugim roku. Czyli jest w nich jakaś pułapka pewnie. (Dlatego nie zaryzykuję żadnej formy dla pan/pani, bo to może iść dwojako). Ale przez liczbę pojedynczą wam odmienię. (O, i jeszcze chyba patritivus liczby mnogiej, to już w ogóle nie chcecie tego wiedzieć). Mitä minun nimeni on? Mitä hänen nimesä on? Odpowiedź - Minä olen... - Jestem... (analogicznie: Sinä olet... Hän on... Me olemme... Te olette... He ovat...) - Minun nimeni on... - Mam na imię... (analogicznie: Sinun nimesi on... Hänen nimesä on...) - Entä sinä? (Kuka sinä olet?) - A ty? (Jak się nazywasz?) - Entä Te? (Kuka Te olette?) - A pan/pani? (Jak się pani nazywa?) Odpowiedź - Hauska tutustua - Miło poznać. (Względnie chyba mogłaby być też w tej konstrukcji forma partytywna przymiotnika, ale pewna nie jestem). - Kiitos samoin. - Mi również. (Teoretycznie można by powiedzieć zamiast "samoin" - "minullekin", ale nie wiem, czy dla native speakera to by dobrze brzmiało). Miłego poznawania się xD
-
1 point
-
1 pointTrochę mnie tu nie było ,ale budowa modelu trochę się przedłużyła ,ale udało mi się zakończyć budowę testowego modelu jakim był model samolotu myśliwskiego Mig-29 A zwanego przez pilotów i techników Brytfanną ,model w skali 1:66 (pomniejszony z oryginalnej skali 1:33 ) ,następny model którym się zajmę będzie podmianą mojego pierwszego pasażerskiego modelu który przez ten czas się zniszczył po wielu upadkach z szafy .
-
1 point
-
1 pointOstatni wpis przed maturą.\ Nowe zdjęcie w nagłówku jest mojego autorstwa :)
-
1 pointKolejny Antek ( jak w lotniczym żargonie jest nazywany ten samolot ) tym razem Antonov An-2 T czyli w wersji transportowo desantowej w malowaniu nie wojskowym choć na ogonie i skrzydłach ma czerwone gwiazdy symbol Sił powietrznych Federacji Rosyjskiej ,AN-2 należy do DOOSAF czyli paramilitarnej organizacji współpracującej z Armią rosyjską ,model w skali 1:96 ,a następny w kolejce czeka odrzutowy samolot myśliwski z Polską Szachownicą na kadłubie ,ale to za jakiś dłuższy czas
-
1 pointNo i jest następny model w przerwie między dwoma AN-2 ,tym razem zrobiłem samolot lekki przeznaczony jako powietrzna taksówka oraz do szkolenia pilotów Jakowlew Jak-18T ,model w skali 1:48
-
1 point
-
1 pointNo i zrobiłem kolejnego Antka w swojej kolekcji , tym razem jest to nietypowa eksperymentalna wyprodukowana w Rosji w jednym egzemplarzu wersja korygowania ognia artylerii Antonov An-2K ,model w skali 1:96 .
-
1 point
-
1 point
-
1 pointWoooow :D ! Genialne! Zarówno same prace (na fb widziałam chyba dwa plakaty? ;)) jak i cały projekt! To jest coś wspaniałego, być częścią tego niesamowitego wydarzenia! Cieszę się i jestem dumna z tego, że jesteś współtwórcą tych koncertów, a Twoje plakaty reklamują i zwiastują kolejne KIMAF! Pięknie:)!
-
1 pointKolejne prace coraz doskonalsze, widać progres gołym okiem. Ta praca jest wyjątkowo staranna ale wiadomo dotyczy wyjątkowego projektu- jest genialnie!:)
-
1 pointświetnie ci to wyszło, widać że wszystko dopracowane !!! i kolory ♥ Jestem pod wrażeniem ♥
-
1 pointPo czterech tygodniach budowy waszym oczom ukazuje się kolejny model z mojej fabryki tym razem jest to model śmigłowca w bardzo nietypowym układzie przeciwbieżnych wirników bez śmigła ogonowego gdzie dolny wirnik kręci się w prawo a górny równoważy moment obrotowy kadłuba kręcąc się w lewo ,i dzięki temu nie jest potrzebne śmigło ogonowe ,ten patent wymyślił pewien radziecki konstruktor lotniczy Nikołaj Kamow który stworzył swoje biuro konstrukcyjne tworząc śmigłowce w nietypowym układzie ,a model przedstawia śmigłowiec Kamow Ka-27 PS ,PS to wersja ratownicza śmigłowca zwalczania okrętów podwodnych Ka-27 ,model jest zrobiony w skali 1:48 A teraz w mojej fabryce po kilku dniach odpoczynku czas na kolejny nietypowy model w mojej kolekcji
-
1 pointKolejny model jaki zrobiłem to model samolotu myśliwskiego Suchoj Su-27 Flanker ,model w skali 1:72
-
Member Statistics