Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 10/23/16 in Posts

  1. 2 points
    Witam wszystkich, Na forum zaglądam już od dłuższego czasu i koniec końców postanowiłem się zmaterializować :D Co by tu o sobie, nazywam się Piotr, wiek już Chrystusowy, a na co dzień mieszkam i pracuję we Wrocławiu. Z Nightwishem miałem styczność plus minus w 2001 roku, kiedy znajoma z onetowego czatu poleciła mi przesłuchać Elvenpath i Wishmastera. A potem to już poszło z górki :D Z innych zespołów uwielbiam Scorpions, Rammstein, Delain, Sabaton i Europe. Lubię też Black Sabbath, Blind Guardian, Deep Purple, Pink Floyd, Queen, Stratovariusa, Epikę, Almanac, Gloryhammer... trochę tego jest. Ogólnie wszystko z ciężkich brzmień, czym mnie raczył ojciec za dziecka, plus to, co mi wpadło w ucho. Poza muzyką lubię filmy i seriale sci-fi (głównie te lżejsze), nie pogardzę fantastyką, a do tego od czasu do czasu (jak wystarczy czasu :D) lubię pograć na komputerze czy konsoli. Póki co to tyle. I jeszcze raz witam wszystkich :D
  2. 1 point
    Pozwoliłem sobie założyć wątek. Wielu forumowiczów ma swój kącik a ja nie chce Was zanudzać moim pisarskimi "dziełami" ;) Zamierzam tu prezentować cuda naszej planety Ziemi. Bez naukowego zacięcia a w ramach ciekawostek. Nikogo nie bawi czytanie o takich a takich rozmiarach i zawiłej systematyce. Na początek coś miłego dla oka. 1. Wenezuelska ćma pudel Po raz pierwszy odkryta w 2009 roku. Od tamtej pory nie notowana a co z tym idzie niewiele o niej wiadomo. Jak widać cała pokryta gęstymi włosowatymi łuseczkami. Po one nocnym motylom? Chociażby po to aby uniknąć sonaru czyli echolokacji nietoperzy. Drobne zniekształcenie sygnału umożliwia naszemu delikwentowi kilka cennych sekund na ucieczkę. Pierzaste czułki są wyłączną domeną samców motyli nocnych. Wyłapują feromony które wydzielają piękne panie. Dzięki bardziej złożonej i większej przestrzeni budowy tych narządów łatwiej wyłapać drobne cząsteczki chemiczne. Jak wyłapać od parterki swojego gatunku? Szczegóły budowy sprawiają, że specyficzna budowa cząsteczki wiąże się tylko i wyłącznie z odpowiednim miejscem na czułkach za pomocą specjalnego wiązania chemicznego.Coś jakby puzzle jeden pasuję drugi nie. Z zdjęcia można wywnioskować, że nasz słodziak nie pobiera pokarmu. Ssawka uległa uwstecznieniu czy też redukcji. To charakterystyczne dla wielu gatunków. Stadium gąsienicy jest tym które pracuję (zdobywa pokarm) na rzecz przetrwania imago aby mógł polecieć na randkę. Śliczne czarne oczka (jak misia przytulanki) są typowe dla wszystkich owadów czyli złożone z ommantidiów. Dzięki temu mają bardzo szerokie pole widzenia u niektórych owadów dochodzi do 360 stopni. Insekty widzą mozaikowo bez ostrości postrzegania kształtów. Nasz bohater prawdopodobnie należy do rodziny barczatkowatych które występuję także u nas. Więcej postów w przyszłości. Na razie tyle. Mam nadzieję, że Was zaciekawi . A może ktoś dołoży swojego cudaka ;)
  3. 1 point
    Pytania w 3 turze są naprawdę proste, a 1 tura również jest dla każdego, więc są jeszcze dwie szanse na zdobycie nagród. Dziękuję wszystkim za udział w turze 2 i zapraszam do zabawy w pozostałych!
  4. 1 point
    Kochani! Przyznać muszę, że muzyczna zagadka drugiej tury uświadomiła mi, że po ponad ośmiu latach "fanowania" wcale nie mam dyskografii zespołu w małym palcu, jak myślałam. Wstyd się przyznać, ale wyłożyłam się na siedemnastosekundowym fragmencie utworu, który do tej pory po głowie mi się plącze i niejasno z czymś kojarzy... Niestety nie miałam więcej czasu, żeby dłużej pogdybać nad tytułem, więc jestem bardzo ciekawa odpowiedzi. Duże brawa dla autora zagadki ;) Łączę się w bólu ze wszystkimi, którzy nie zdążyli odgadnąć tytułu :/ Nie martwcie się, jeszcze dwie tury przed nami :)
  5. 1 point
    Bardzo się cieszę z kolejnej rocznicy i jest mi niezwykle miło, że mogę być częścią tej niezwykłej społeczności :)! Każdy z nas zostawia tu cząstkę siebie. Dzięki temu to forum jest ciągle aktywne, żyje, rozwija się, jest miejscem spotkań, rozmów, czasem nawet dyskusji. Ale przede wszystkim, to jest cudowna kraina, gdzie wielu z nas spełnia swoje marzenia..Niech żyje DREAM EMPORIUM! Wszystkiego najlepszego, kochani :blush: !
  6. 1 point
    Niech forum trwa i rozwija się jak najdłużej! ;) By Nightwish zdobywał fanów, którzy pomogą tworzyć tu społeczność, byśmy istnieli i trwali wieczność :). Amen ;)
  7. 1 point
    5. Megarhyssa cf. vagatoria Owad z rzędu błonkoskrzydłych ( czyli tam gdzie osy, pszczoły itp. ). To długie "coś" nie jest żądłem a pokładełkiem (ovipositor) samicy, wykorzystywanym do paraliżowania larw żyjących w drewnie. Jaki im udaję się namierzyć ofiarę? Dzięki drganiom, gazom powstałym w wyniku rozkładu odchodów. Jednym słowem doskonały zmysł powonienia. Parazytoidy mają to do siebie, że składają jaja z własnym potomstwem w żywe ofiary, żywiąc się nimi. Z początku nie uszkadzają ważnych narządów, jako że dzieci rosną i ich żywiciel w końcu ginie. A kto pokusi się o sparaliżowanie larw tego typu groźnych stworzeń? Parazytoidy drugie rzędu a ich trzeciego rzędu. Bardzo interesujący czyż nie? Dodam jeszcze, że z pokładełkiem owad liczy sobie 12cm! W ramach bonusu, dla forumowych kociarzy: 6. Czarny serwal Jest to bardzo rzadkie stworzenie. Melanistyczna (zwiększona zawartość czarnego pigmentu w komórkach barwnikowych - chromatoforach), forma serwala sawannowego. Posiadają one najdłuższe tylne kończyny w stosunku do wielkości ciała wśród kotowatych. Dzięki temu jak i długim stopom te afrykańskie koty są mistrzami w łapaniu ptactwa (choćby flamingi). Żywią się również gryzoniami, rybami, nie pogardzą owocami i świeżą trawą. Wiodą życie samotnicze. w ramach ciekawostki warto wspomnieć, że kot Savannah jest krzyżówką kota domowego i serwala który łatwo daje się oswoić.
  8. 1 point
    Aż by się chciało przytulić tą ćmę :D Ja zaproponuję również motyla, którego można spotkać w naszych ogrodach. Fruczak gołąbek - jest motylem z rodziny zawisakowatych. W odróżnieniu od zwykłych motyli, nie siada na kwiatku ale majestatycznie sobie nad nim fruwa, spijając nektar. Dzięki temu, jest też zwany Polskim kolibrem. I faktycznie wyglądem i zachowaniem przypomina do złudzenia kolibra. Sierść, czy co on tam ma ;) wygląda jak piórka, ogon jak u ptaka,długość ok. 3 cm , tylko te "uszy" trochę nie pasują. Motyl jest niebywale interesujący. Widziałem go tylko raz w życiu w moim ogródku. Cała rodzina przekonana była, że oglądamy kolibra, choć oczywiście to nam nie pasowało. Pojawiły się więc teorie, że ktoś miał i mu zwiał :D Pół dnia zajęło mi odnalezienie w googlach co widziałem. W koncu wpisałem polski koliber i to był on. Miejcie oczy szeroko otwarte w swoich ogródkach, bo nie wiadomo kiedy odwiedzi Was Fruczak gołąbek...a widok jego jest naprawdę zadziwiający :) [video=youtube]
  9. 1 point
    Bang. Potrzebowałam zdjęcia w tle na moją stronę. Więc popełniłam w jeden deszczowy dzień taką fotoszopkę. Trochę malowane, trochę kolaż. ::)
  • Member Statistics

    • Total Members
      1166
    • Most Online
      1079

    Newest Member
    Miltonreinc
    Joined
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.