Jump to content
Izzy

Endless Forms Most Beautiful Survivor - Komentarze

Recommended Posts

Cały czas mi ten Sagan bardzo odstaje od reszty..Nie słucham go zbyt często. Nie wiem,czy to dlatego, że nie ma tego utworu na albumie? No coś w tym musi być, skoro nie wracam i raczej nie chce mi się tego słuchać..Nie jest to do końca zła kompozycja, lecz mając w wyborze inne o wiele lepsze piosenki Sagan pozostaje daleko w tyle;)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cały czas mi ten Sagan bardzo odstaje od reszty..Nie słucham go zbyt często. Nie wiem,czy to dlatego, że nie ma tego utworu na albumie? No coś w tym musi być, skoro nie wracam i raczej nie chce mi się tego słuchać..Nie jest to do końca zła kompozycja, lecz mając w wyborze inne o wiele lepsze piosenki Sagan pozostaje daleko w tyle;)...

 

ja Sagana przesłuchałem... raz. W porównaniu ze cały album przesłuchałem z 15 razy, to mało. I tak samo jak tobie, mi ten utwór nie pasuje do albumu, jednak mimo to jest wg mnie lepszy niz YIAEH

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No ciekawe jak to się w tej rundzie rozegra..Ja znowu lubię YIAEH, dlatego zagłosowałam na Sagana. W drugiej kolejności może dla mnie odpaść Our Decades in the Sun..To jednak mimo wszystko dla mnie za słodkie i za miłe;) Pożyjemy, zobaczymy:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imo Sagan bardziej pasowałby do albumu niż Edema Ruh :D chociaż oba są słabe. Ciężko będzie wybierać niedługo. Jeszcze ze dwie rundy i nie wiem na co będę głosować...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak odpadnie YIAEH to wtedy bedzie trudno (:

Ciezki wybór kogo odrzucić potem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Głosuję teraz na Our Decades... Kolejny do odstrzału jest imo Endless Forms... A później już nie mam pojęcia na co będę głosować :( Zapętliłam się wczoraj na My Walden i Alpenglow, Shudder jest śliczne, a Empty Hope i Weak Fantasy bardzo lubię... Greatest Show też jest mocną pozycją. Oj, będzie ciężko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda Our Decades in The Sun. To jest ballada dość nietypowa jak na Nightwish (trochę takie Slow Love Slow tego krążka, szczególnie końcówka). Zupełnie nie przypomina rzeczy w rodzaju Sleeping Sun czy Two for Tragedy albo symfonicznych jak Kuolema.

 

Spośród wszystkich ballad zespołu ta jest najbliżej ambitnej rockowej tradycji. Od 4:55 to jest jeden z najbardziej atmosferycznych momentów płyty, bez tanich efektów. Bardzo lubię zakończenie z wokalizami Marco, mocniejszą gitarą połaczoną z subtelnymi "pływającymi" zagrywkami, gdzieś tam się w całość wtapia jeszcze pianino i low whistle Troya, a to wszystko podlane z wyczuciem ciemniejszą i (na szczęście) niezbyt rozbuchaną orkiestracją.

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też uwielbiam Our Decades..., ale już po prostu nie ma co odrzucać, naprawdę całość płyty jest bardzo wyrównana, jak dla mnie to są utwory naj naj jak TGSOE czy SBTB i przeciętne jak Elan, ale reszty nie umiem jakoś premiować jednej względem drugiej, najchętniej żadnej bym nie wyrzucał, ale padło na Our Decades... szkoda ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decades jest przyjemne (chociaż imo SLS dużo lepsze). Ale tekstowo słabe - przynajmniej w porównaniu do innych tekstów Tuo. Chociaż podoba mi się taka prostota, to jednak w tym przypadku nie postawię jej wyżej niż choćby wspomnianego SLS. Muzycznie też bardzo fajnie, ale chórki na początku to dla mnie powtórka ze Sknerusa (ładna, ale powtórka) i ogólnie jest to bardzo senny utwór... Przy takiej konkurencji, jaka została jest dla mnie po prostu najsłabszym utworem. Chociaż bardzo go lubię...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie, tylko nie mój Walden :( Moje serce krwawi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

My Walden jest całkiem miłym i przyjemnym dla ucha songiem, ale niestety, przegrywa z faworytami. Ma swój klimat i chwytliwy refren. Folkowe wstawki dodają mu uroku. Cóż, musiałam..Teraz to naprawdę robi się problem z odrzucaniem kolejnych kandydatów...Mimo wszystko, w następnej rundzie zagłosuję na Endless Forms Most Beautiful..Kurcze, podoba mi się ta piosenka; ciekawie zaaranżowana, jest w tym numerze taka fajna zależność między zwrotkami a refrenem, i orkiestra, i wokale - wszystko pięknie dograne..Tylko ogólnie dosyć długo to odkrywałam, przekonałam się co do tego utworu dopiero po kilku odsłuchach..I to dlatego mój następny wybór to będzie EFMB...Z bólem serca, ale jednak. A to co zostanie? To dopiero będzie trudne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie, tylko nie mój Walden :( Moje serce krwawi...

 

I mój Walden... Pewnie niedługo też będę musiała na niego zagłosować, ale jeszcze nie w tej rundzie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadszedł ten moment, że nie wiem na co głosować ♥

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie, tylko nie mój Walden :( Moje serce krwawi...

 

I mój Walden... Pewnie niedługo też będę musiała na niego zagłosować, ale jeszcze nie w tej rundzie!

 

Walden pewnie niedługo wyleci... :<< Mój Walden.

A potem ja zrobię:

 

maxresdefault.jpg

 

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak prawdę mówiąc, moim ulubionym utworem na albumie jest Shudder Before The Beautiful. Może też dlatego, że ostatnio często męczy mnie pusty lub nadmierny patos/rozbuchanie w muzyce rockowej, lecz znowu się okazało, że wciąż są mistrzowie, którzy potrafią zrobić bogatą rzecz z wyczuciem i smakiem, jest dość epicko, ale z klasą zarazem. To porywający numer, ma wszystko. :)

 

Teoretycznie TGSOE jest obiektywnie jeszcze bardziej wyrafinowane i powinno wygrać, lecz gdy zostaną oba, to chyba jednak zagłosowałbym na kolosa, mimo że ogólny wyraz za nim przemawia.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy z pozostałych utworów lubię i ciężko mi teraz głosować... Każdy jest innych, każdy lubię za coś innego, ale jak ocenić który bardziej? TGSOE wcale nie jest już takim pewniakiem. Już teraz dostał 2 głosy, a ja podobnie jak Maciek, nie wiem czy mając do wyboru kolosa i Shudder nie zagłosuję właśnie na kolosa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie, każdy jest inny. I nie mam pojęcia czym się kierować... Waham się między YIAEH i Alpenglow. Agresywne riffy i miejscami bogate orkiestracje, czy coś nieci spokojniejszego, trochę piosenkowego? Chyba Alpenglow, mimo że słucham go częściej, niż YIAEH... Ale zostawcie Weak Fantasy! Co wam się w nim nie podoba? :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piano Black - Wszystko mi się w nim podoba... i to jest najgorsze! Bo głosuję już teraz na utwory, które BARDZO lubię :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, w sumie ja też :/ To już zależy tylko od gustów, bo zostały IMO same bardzo dobre utwory. Mam tylko nadzieję, że TGSOE będzie na 1 miejscu, bo pewności nie ma. Chociaż moim zdaniem SBTB jest zbliżone poziomem do kolosa, ale zupełnie inna forma. I znowu, kwestia gustu. Ja uwielbiam te długie, epickie utwory, więc będę go bronił jak najdłużej. A reszta... Nie wiem :D Wszystkiego tak przyjemnie się słucha...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z żalem głosuję na The Greatest Show On Earth... Ciężko wybrać między tymi dwoma utworami. Sama nie wiem... możliwe, że jeszcze mi się zmieni i zedytuję swój wybór xD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak pisał Owidiusz "Video meliora proboque, deteriora sequor", czyli pochwalam rzecz lepszą, idę za gorszą :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, to było dawno, ale muszę to powiedzieć: "Jestem w szoku, że Élan tak nisko upadło :O "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.