Jump to content
Sahara

Telefony komórkowe

Recommended Posts

Ja właśnie będę musiał sobie coś nowego sprawić w trybie pilnym i niespodziewanym, bo okazało się że naprawa mojej Nokii X2 może pochłonąć nieokreśloną ilość pieniędzy :roll: Mój plan polega na przejściu się po komisach i zobaczeniu, co tam oferują. Wysokich wymagań nie mam - slot na kartę microSD, odtwarzacz mp3 i żeby telefon przetrwał przynajmniej do następnej rozmowy z konsultantem, który będzie ze mną przedłużał umowę. Ktoś już kiedyś kupował komórkę w komisie? Jeśli tak, to czy macie jakieś wskazówki, rady- na co zwracać uwagę i o co pytać?

 

Szkoda, że kilka miesięcy temu pozbyłem się starych moich telefonów- był wśród nich SE W200, który bardzo lubiłem. Nie przyszło mi do głowy, że następny sprzęt zepsuje się krótko po upłynięciu gwarancji :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piotrek, ja często kupowałam telefony w komisach. Najważniejsze dla mnie zawsze było to, czy posiada jeszcze gwarancję ;) no i wygląd zewnętrzny również, oczywiście. Ale teraz większość telefonów w komisach wygląda jak nowe :P ceny niestety też są dość wysokie. Dlatego bardziej polecam Allegro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przyszedł czas na zmianę telefonu.

Moje cudowne dwa stare padełka szlag trafił mniej więcej w tym samym czasie, a umowa w mojej obecnej sieci się kończy za miesiąc...

Chciałabym sobie sprawić nowy telefon, nową ofertę w mix'ie albo na kartę... tylko zupełnie nie wiem jaki telefon wybrać. Przejrzałam już strony wszystkich znanych sieci i jestem w kropce, bo porównywanie smartfonów pod kątem parametrów i wybór względnie najlepszego to trochę roboty.

Może wy macie jakieś doświadczenia ze smartfonami?

 

Wypiszę listę tych telefonow, które mogłabym mieć w przyzwoitej cenie i proszę was o opinię na ich temat, jeśli mieliście z którymś do czynienia :)

 

- Sony XPeria E

- Samsung Galaxy Trend

- Samsung Galaxy Young

- Nokia Lumia 520

- Nokia Lumia 625

- Nokia 302 Asha

- Sony Xperia J

- Sony Xperia U

- LG Swift L3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ważne jest jeszcze to, czego oczekujesz od telefonu. Do czego głównie go używasz? Zdjęcia, muzyka, długie rozmowy, internet? Jeszcze coś innego? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzyka oczywiście, aparat też jest ważny, ale nie aż tak :D No i wifi też się przyda bardzo :) Reszta w sumie bez znaczenia. Kiedyś myślałam, ze nie dałabym razy pisać SMsów na w pełni dotykowym telefonie, ale to sobie raczej wyćwiczę

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nokia Lumia to dobry wybór. Z tych, które wypisałaś poleciłabym 625 (ma trochę większą baterię i lampę błyskową - dla mnie to ważne, nie wiem na ile tobie na tym zależy). Nie ma tam Androida. Zamiast tego Windows Phone, ale jest to też dobry system operacyjny. Sama nigdy go nie używałam, więc może lepiej spytać o opinię w tej kwestii kogoś, kto miał z tym styczność na dłuższą metę ;) Ale ogólnie te telefony są bardzo dobre, sama przymierzałam się do kupna takiego, ale na razie niestety mam inne wydatki.

Nokia Asha? Ja bym tego nie kupiła... Największym plusem tego telefonu jest imo klawiatura :P i moim zdaniem to jego jedyny plus :P

Jeżeli chodzi o Sony to najlepszym wyborem wg mnie byłaby Xperia J. Xperia E może niewiele się różni od J, ale nie ma lampy błyskowej, trochę słabszy aparat i trochę słabsza bateria.

Xperii U nie polecałabym.

Samsungi... Ja bym tego nie brała. Jestem trochę uprzedzona może, ale nie polecam ich nikomu.

 

Jeżeli chodzi o smartfony, to chyba wszystkie w tej chwili mają wi-fi i możliwość odtwarzania muzyki :P więc tym nie ma się co martwić. Ja zawsze stawiałam na Sony (wcześniej Sony Ericsson), ale od jakiegoś czasu, jak wspomniałam wcześniej, zastanawiałam się nad zmianą na Nokię Lumię. Jedyne czego się tak naprawdę obawiam to Windows Phone :P Ale ponoć nie taki on straszny, a nawet całkiem przyjemny w obsłudze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mała aktualizacja na wypadek gdyby kogoś interesował mój telefon. ;)

Ostatecznie nie poszedłem do komisu- kupiłem w sklepie nowy telefon i to w cenie sporo poniżej granicy, którą sobie założyłem czyli 200 zł. Sprzęt to Nokia 113- model dość podstawowy, z malutkim wyświetlaczem i raczej bladymi kolorami, ale działa, ma to czego potrzebuję i powinien przetrwać przynajmniej te pół roku, jakie pewnie upłyną zanim zadzwoni do mnie operator z przedłużeniem umowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam Szamszunga GT-S5570 z dziwnym Androidem, który jest na skraju załamania xd Jest bardzo zepsuty i prawie cały czas musi być podpięty do ładowarki 3

Lubię ten telefon, kupiłabym taki sam, co jest dziwne, bo ja uwielbiam zmiany.

Minusem tego telefonu jest na pewno aparat, no i chyba bareria ;d

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też mam szajsunga na razie. Delphi. Gdyby nie qwerty i wejście na słuchawki 3.5, to już dawno bym go wyrzuciła i kupiła nokię 3310 xD.

Kruchy, delikatny, zawiesza się, czyta karty pamięci tylko do 2G ;(

Teraz na dodatek zepsuł mi się wyświetlacz :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda do ewentualnej* zmiany telefonu jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz chciałem zapytać o kilka rzeczy. O smartfonach ciągle słyszę, że po pierwsze baterie strasznie szybko siadają, po drugie ludzie narzekają na aktualizacje, a po trzecie już kilka razy czytałem, że bardzo łatwo rozbić sobie wyświetlacz. Poza tym pytanie: czy mając normalny telefon też można w miarę komfortowo korzystać z Internetu?

 

To na razie tyle. Jeśli będą odpowiedzi to pewnie będą też nowe pytania :)

 

* "ewentualnej", bo kto wie; może obecny mi się tak spodoba że nie będę chciał zmieniać

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotykowe ekrany są bardziej delikatne niż te zwykłe. Wiadomo, że jak telefon upadnie to ekran może się zbić, ale nie koniecznie musi to przeszkadzać w dalszym użytkowaniu (to też zależne jest od rodzaju dotyku...). Bateria... To kwestia względna, zależy jak dużo używa się telefony. Ja w swoim mam oryginalną baterię, używam go od ponad 2 lat (a może nawet 3?) i nadal wytrzymuje praktycznie tyle, ile na początku (mniej więcej co 3 dni muszę ładować). Na aktualizacje nigdy nie narzekałam. W sumie to chyba z niczym nie miałam większego problemu. Teraz mam Sony Ericssona, wcześniej miałam HTC. Mogę jeszcze pochwalić Motorole i Lenovo, bo z tych korzystałam i znajomi mają, więc wiem, że są całkiem dobre. Wszystko oczywiście zależy od telefonu i użytkownika.

Jeżeli chodzi o korzystanie z Internetu na telefonie innym niż smartfon - ja nie potrafię :P po prostu mi to nie odpowiada, jest to dla mnie niewygodne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam dotykowy i tyle, co on miał wypadków na betonie (i nie tylko), a nadal żyje : D tylko otarcia i zarysowania.

Kiedyś jak byłam bardzo zdenerowana, to z całej siły rzuciłam nim w podłogę xD Gdyby to było o inną powierzchnię, to pewnie nie wyszedłby z tego cało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecicie mi jakiś dobry nie drogi z wifi dotykowy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki. W sumie nie planuję zakupu telefonu z ekranem dotykowym, więc taka szczegółowa wiedza jak w linku nie byłaby mi potrzebna. Tak tylko zapytałem :)

 

Na pewno, jeśli już zmienię telefon to na jakiś z fizyczną klawiaturą. Gorzej że teraz trwa wyścig kto zrobi większy wyświetlacz, a odbywa się to kosztem klawiatury fizycznej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdybyś jednak zdecydował się na dotyk (co przy używaniu Internetu w telefonie jest imo bardzo wygodne), to niektóre telefony mają klawiaturę fizyczną QWERTY ;) Sama taki posiadam i ciężko będzie mi się odzwyczaić, bo to ogromna wygoda :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Np. seria BlackBerry (przykładowy telefon: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/blackberry/9720/ ). Moja siostra miała jednego z nich i była zadowolona. Ja nie jestem przekonana do takiej klawiatury, ale to pewnie dlatego, że nie używałam jej na co dzień ;)

Sporo modeli HTC ma klawiaturę, np. Desire Z: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/htc/desirez/ HTC mogę z czystym sumieniem polecić, sama miałam jednego z nich. Byłam bardzo zadowolona. Co prawda raz musiałam go oddać na gwarancji do naprawy, ale dostałam go z powrotem już po nie całym tygodniu i ogólnie z obsługi serwisowej byłam bardzo zadowolona :)

 

Wybór jest całkiem spory... Proponuję wejść na stronę mGSM i w zaawansowanym wyszukiwaniu zaznaczyć "ekran dotykowy", "klawiatura sprzętowa qwerty", "wi-fi" i "aparat fotograficzny". Pojawia się ponad 260 wyników ;) Jeżeli wybierzesz chociaż kilka modeli, to chętnie powiem ci co o nich myślę, ale tutaj jest tego po prostu za dużo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za linki i podpowiedź :) Przypuszczam że i tak za wcześnie pytam, bo za 4-5 miesięcy może być masa nowych modeli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikt inny nic nie napisał, więc będzie post pod postem.

W sumie 2 opcje, które najbardziej mnie interesują- poza tymi oczywistymi, które mają chyba wszystkie obecne telefony, jak obsługa MP3 i kart pamięci- są nie do sprawdzenia w bazie MGSM. Konkretnie chodzi mi o menedżer plików i wyszukiwarkę plików, która będzie wyszukiwać nie tylko po pierwszych znakach nazwy.

 

Skąd ta potrzeba? Jak napisałem kiedyś w dziale o językach używam obecnie programu "fiszki audio", który zawiera w jednym zestawie 1040 "fiszek" (krótkich plików MP3) podzielonych na 50 tematycznych katalogów. Takich zestawów na telefonie mam obecnie 4 (Słownictwo 1,2,3,4). Mój poprzedni telefon przy transferze plików z komputera pomijał podział na 50 katalogów i wszystkie pliki po prostu od razu przyporządkowywał do danego zestawu, w związku z czym powstawały 4 duże katalogi zawierające po setki plików w każdym. Można było ręcznie utworzyć listy odtwarzania (np. tematyczne), ale wiązało się to ręczną robotą. Ciekawi mnie czy istnieją w obecnych telefonach systemy zarządzania plikami, które po prostu zachowywałyby oryginalny podział (zestaw-> katalog -> plik) i które umożliwiają operacje na plikach w rodzaju "połącz katalog "Dom" z zestawu "Słownictwo 1" z katalogiem "Dom" z zestawu "Słownictwo 2"

 

Druga rzecz - w sumie ważniejsza dla mnie - to wyszukiwarka plików. Problem w tym, że te z którymi miałem do czynienia w moim poprzednim i obecnym telefonie wyszukują tylko po początkowych znakach, co nie jest zbyt pomocne w mojej sytuacji kiedy każdy plik nazwany jest wg wzoru [czterocyfrowy numer]spacja[słówko]. Chcąc znaleźć jakieś słówko najłatwiej szukać mi po pierwszych literach, bo numeru pliku i tak nie pamiętam :)

 

Jest ktoś w stanie pomóc, np. powiedzieć czy coś takiego jest praktykowane w telefonach, ew. podać jakieś modele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smartfony mają to do siebie, że jest do nich dużo aplikacji do pobrania. Więc wystarczy się zorientować w dostępnych na Androida czy Windows Phone menedżerach plików. Poszukaj, powinieneś znaleźć jakiś opis.

Tutaj wątek z jakiegoś forum - http://forum.android.com.pl/f40/najlepszy-manager-plika-w-38610/

A tu przykładowy menedżer - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rhmsoft.fm&hl=pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj już myślałem, że udało mi się rozwiązać problem. Po prostu, chcąc słuchać słownictwa w bardziej zorganizowany sposób- obecnie wszystkie pliki wrzucane są do tego samego katalogu- po prostu odtwarzałbym płytę CD ze słownictwem w discmanie, bo mam takie 2 i tylko się kurzą. Jak na razie wygląda jednak na to, że sprzęt nie jest w stanie ogarnąć płyty zawierającej 50 katalogów i ponad 1000 plików. Trzeba eksperymentować dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nymph - zazdroszczę, sama miałam ochotę na Lenovo, moja siostra ma, jej mąż, jej syn... Też sobie może w końcu sprawię, bo to całkiem dobre telefony :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.