Jump to content
Sign in to follow this  
margoQ

Fields of the Nephilim

Recommended Posts

Ta kapelka dość blisko moim lubianym mrocznym,ale nie wyłoniłam jak dotąd faworyta. Propozycje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To chyba puszczę na okrągło, może zadziała?;)

 

A, nie skojarzyłam :P Tak to jest, jak się czyta i gada przez telefon :P

 

"For Her light", "Love Under Will", "The Watchman", "Dead to the World", "Endemoniada"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@margoQ nie spodziewałam się na tym forum takiego tematu :happy:

 

Mój absolutny faworyt jeśli chodzi o zespoły grające rock gotycki.

Grupa powstała w 1984 roku w Stevenage w Anglii, z inicjatywy Carla McCoya, Gary’ego Whiskera, Tonyego Pettitta, Paula Wrighta oraz Noda Wrighta. Potem do grupy dołączył Peter Yates, z którym zarejestrowano pierwszy album zatytułowany Dawnrazor - o samej płycie mówi się, że jest to połączenie gotyku z... westernem :happy:

Wraz z kolejnymi płytami muzyka nabiera mroku i przestrzeni, swoją uwagę przykuwa pulsująca gitara basowa, gitarowa harmonia i charakterystyczna interpretacja wokalna McCoya, która idealnie wprowadza nas w zimny klimat Fields of the Nephilim.

 

Moją ulubioną płytą jest concept album o duszy błąkającej się po krainie zmarłych, uważany za szczytowe osiągnięcie zespołu. Muzycznie przytłaczająca emocjonalnym zrezygnowaniem i rozpaczą. Ucieka się w niej od powtarzalności motywów, a piosenki tracą swój schematyczny układ pokazując progresywną duszę formacji wręcz. O tym albumie mówi się, że odpowiada na pytanie - co by było gdyby Pink Floyd zaczęli grać rock gotycki? - Elizium ;)

 

Mój ulubiony utwór z płyty:

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.