Jump to content
Adrian

Animowane avatary i sygnatury

Czy animacje w avatarach i sygnaturach powinny być dozwolone?  

17 members have voted

  1. 1. Czy animacje w avatarach i sygnaturach powinny być dozwolone?

    • Tak, powinny być dozwolone.
    • Nie, powinny być zabronione.


Recommended Posts

Witajcie,

 

jakiś czas temu animowane avatary zostały zakazane, choć gify w sygnaturkach nadal były dozwolone. Podjęliśmy temat wewnętrznie, ale ostatecznie uznaliśmy, że to Wy powinniście zdecydować.

 

Głównie chodzi o to, że animacje rozpraszają wzrok, odwracają uwagę od meritum, czyli od treści postów i nierzadko trochę ważą (co przy wolniejszym łączu może spowalniać wczytywanie strony). Musimy więc wspólnie ustalić zasady korzystania z gifów.

 

Czy animacje w avatarach i sygnaturach powinny być dozwolone?

 

1. Tak, gify powinny być dozwolone, ale na pewnych zasadach:

- jedna animacja na użytkownika (albo animowany avatar, albo jedna animacja w podpisie)

- animacja nie może być zbyt dynamiczna, jaskrawa, kolorowa (co będzie podlegać ocenie administratorów i moderatorów)

 

2. Nie, gify powinny być zabronione.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dotrzymałeś słowa! : )

 

Jestem za pierwszą opcją. Chociaż uważam, że z tym "animacja nie może być zbyt (...) jaskrawa, kolorowa" to trochę przesada.

No i super pomysł z jedną animacją na użytkownika : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze to gify w avatarach i sygnaturach mnie drażnią, ale to bardziej ze względu na powtarzający się ruch niż na treść i kolorystykę. A jak to wygląda z puntu widzenia kosztów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już swoje zdanie wyjawiłam niektórym - mnie takie animacje nie wadzą, nie rozpraszają mnie nijak, ale byłabym wstanie (choć może z pewnym rozrzewnieniem, bo to mój pierwszy w życiu ruchomy przyjaciel w sygnaturze ;)) zrezygnować z mojego żywego Kozaka, jeżeli komuś miałoby to przeszkadzać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
/.../Chociaż uważam' date=' że z tym "animacja nie może być zbyt (...) jaskrawa, kolorowa" to trochę przesada. /.../[/quote']

 

Chodzi o to, że animacja nie powinna walić po oczach:

 

 

b4a.gif

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

/.../Chociaż uważam' date=' że z tym "animacja nie może być zbyt (...) jaskrawa, kolorowa" to trochę przesada. /.../[/quote']

 

Chodzi o to, że animacja nie powinna walić po oczach:

 

 

b4a.gif

 

 

Uwielbiam Cię za ten gif *-* Chce go mieć w podpisie, póki nic nie jest jeszcze ustalone! ♥

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak to wygląda z puntu widzenia kosztów?

Co masz na myśli? Jeśli chodzi Ci o zużycie transferu to nas nie dotyczy bo obrazki są hostowane na zewnętrznych serwerach.

 

Chce go mieć w podpisie' date=' póki nic nie jest jeszcze ustalone! ♥ [/quote']

Myślę, że użytkownicy zjedliby Cię szybciej niż niejeden moderator zdążyłby wyciągnąć pasek co by tyłek zarumienić. ;)

 

Ustawiłem czas ankiety na tydzień. Myślę, że tyle czasu wystarczy na podjęcie decyzji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak to wygląda z puntu widzenia kosztów?

Co masz na myśli? Jeśli chodzi Ci o zużycie transferu to nas nie dotyczy bo obrazki są hostowane na zewnętrznych serwerach.

Rozumiem.

A głos zaraz oddam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak juz mowilam, jestem przeciwko. Gify sprawiaja, ze strona staje sie mniej czytelna. Rozumiem, ze to forma personalizacji swoich profili, ale rownie dobrze moze speliac taka funkcje cytat, czy nieruchomy obrazek :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak mi teraz wpadło do głowy, że przecież każdy ma w ustawieniach opcję włączenia/wyłączenia pokazywania sygnatur i chyba nawet awatarów innych użytkowników, więc nad czym tu debatować?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak mi teraz wpadło do głowy' date=' że przecież każdy ma w ustawieniach opcję włączenia/wyłączenia pokazywania sygnatur i chyba nawet awatarów innych użytkowników, więc nad czym tu debatować? [/quote']

Te ustawienia działają globalnie i nie każdy chce wyłączać wszystkie avatary i sygnatury ze względu na kilka gifów. Dlatego próbujemy ustalić wspólnie zasady korzystania z animacji. :)

 

Przy okazji przypominam, że jeszcze przez dwa dni będzie dostępna ankieta. Przypuszczam jednak, że wynik specjalnie się nie zmieni. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Animacje zostają ale pod pewnymi warunkami, o których była mowa w pierwszym poście. Regulamin forum został zaktualizowany.

 

 

 

Dziękujemy wszystkim za głosy i wypowiedzi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.