Jump to content
Sign in to follow this  
Izzy

Pearl Jam

Recommended Posts

Nudzi mi się, więc uznałem, że czas założyć kolejny temat. Tym razem chciałbym porozmawiać o zespole znanym jako Pearl Jam.

Zespół poznałem za sprawą genialnej płyty "Ten" i jeśli dotąd nie mieliście styczności z Pearl Jam to mam dla was kilka utworów pochodzących z tej właśnie płyty.

Na pierwszy ogień idzie jedna z moich ulubionych ballad:

[video=youtube]

 

[video=youtube]

Utwór Jeremy zainspirował mnie kiedyś do napisania opowiadanie, którego niestety nie skończyłem. Muszę kiedyś do niego wrócić.

 

[video=youtube]

 

I jak wam się podoba?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zespół znam z dwóch piosenek: "Jeremy" oraz "Alive". Muszę przyznać, że kiedyś katowałem obie piosenki na zmianę przez długi czas, ale jakoś nigdy nie miałem chęci bardziej się zagłębiać w ich twórczość. Twój wątek będzie takim natchnieniem. Z pewnością przesłucham Twoich propozycji. ;)

 

"Jeremy" jest naprawdę smutną piosenką. Z tego, co pamiętam jest o chłopcu, który popełnił samobójstwo przed swoją klasą - wstrząsająca historia jak i sam tekst piosenki.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już posłuchasz to daj znać, czy Ci się spodobało. Jeśli tak, to przesłuchaj całą płytę "Ten" - gwarantuję, że się nie zawiedziesz.

 

A jeśli ktoś jest ciekawy jak Pearl Jam radził sobie na koncertach to polecam, te dwa koncerty. Szczerze mówiąc, są to jedyne koncerty tego zespołu, jakie oglądałem i czuję, że muszę nadrobić braki.

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkiem lubię Pearl Jam; te wciągające refreny i melodie... Końcówka piosenki "Black" potrafi się naprawdę przyczepić do uszu i potem nuci się tygodniami, tak samo jak refren utworu "Jeremy":

Jeremy spoke in class today

Jeremy spoke in class today...

:-D

Nowej płyty, Lightning bolt, jeszcze nie słuchałam; może boję się trochę zepsucia dobrego, pierwszego wrażenia po albumie, który znam najbardziej, czyli Ten.

Znam z tej nowej z jeden, czy dwa utwory - najbardziej pamiętam pewną balladę:

 

[video=youtube]

 

Na początku średnio mi się spodobała - wydała mi się zbyt radiowa, ale po kilku przesłuchaniach nawet ją polubiłam. Uspokaja mnie.

Tekst jest prosty, ale bardzo prawdziwy; mówi, bodajże, o kruchości i zmienności wszystkiego na świecie. Niby żadna wielka tematyka, ale wieczorem, przy kubku herbaty, dobrze się o tym rozmyśla.

 

PS. Polecam wam serdecznie koncert, który dodał Izzy w poście wyżej: MTV Unplugged. Eddie to wspaniały wokalista; świetnie potrafi operować głosem, a na tym koncercie brzmiał szczególnie niesamowicie; tyle emocji jest w jego wokalu. Bardzo lubię go słuchać. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.