Jump to content
Sign in to follow this  
Nymphetamine

Lynyrd Skynyrd

Recommended Posts

Lynyrd Skynyrd

Amerykański zespół southern-rockowy, którego początki sięgają 1964. Utworzony w 1965 w Jacksonville na Florydzie. Początkowo znany jako The Wild Thing, The Noble Five i One Per Cent. W 1972 przyjął nazwę Lynyrd Skynyrd (zniekształcając imię i nazwisko znienawidzonego nauczyciela - Leonarda Skinnera). Największe sukcesy grupa odnosiła w latach 70. pod przewodnictwem wokalisty i twórcy tekstów Ronniego van Zanta. 20 października 1977 w katastrofie lotniczej zginęli Ronnie van Zant, gitarzysta Steve Gaines i wokalistka Cassie Gaines, a pozostali członkowie zespołu odnieśli poważne obrażenia. Grupa została reaktywowana w innym składzie w 1987.

W 2006 zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

 

YT

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xqp1U6RoQaw

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=np0solnL1XY

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Mało słucham muzyki tego typu, ale ten zespół na prawdę lubię : ) A Wy? Znacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo dobra kapela, też nie często słucham. Simple Man to i mój faworyt, od tego kawałka znów czasem sięgam po takie granie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Simple Man" to przepiękna piosenka ♥

Ten

też jest sympatyczny, taki bardziej energiczny, co nie znaczy, że lepszy : D Ale to tak poza tematem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ich cała dyskografię na dysku (pozostałość po kimś, kogo kiedyś znałam i okazało się, że mamy podobny gust muzyczny) i z tego, co próbowałam słuchać, raczej nie podchodzi mi ich muzyka. Znam tylko Sweet Home Alabama i mam wrażenie, że znam to już od wielu lat, nie wiem, może rodzice kiedyś puszczali jak byłam mała, naprawdę nie wiem skąd... :)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.