Jump to content
Milla

RPG - gra wyobraźni.

Recommended Posts

Nie, nie chodzi mi o gry komputerowe typu Skyrim czy Wieśminy :) Role playing game jest to, według Wikipedii:

"...gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry."

Nie mam ochoty robić wykładów, szczególnie że nie jestem jakimś erpegowym znawcą, zapytam więc was: kto kiedykolwiek się w to bawił? Planszówki? LARPy? Play by chat? Play by forum? Ja mam skromniutkie doświadczenie tylko z ostatnią odmianą, czyli forumowymi sesjami RPG (zabawa w "Zakon Mysterkowej Strony Mocy kontra Imperium Ojca Imperatora i jego armia moherów z tłuczkami do ziemniaków" na czacie ze znajomymi się nie liczy jako play by chat, moim zdaniem :P), jestem jeszcze trochę żółtodziobem, no i leniuszysko ze mnie więc rzadko odpisuję... Ale jest to bardzo fajna sprawa, a wam, ziemniaczki moje, wyobraźni nie brakuje (Scav i jego Tarjoapokalipsa i pająki na palach ♥), więc myślę, że bylibyście niezłym materiałem na graczy. ;)

Przestaję przynudzać. Kto ma jakieś doświadczenie z role-playing games, ten się chwali, poza tym jeżeli macie chwilę, zajrzyjcie tu (to nie jest perfidna reklama żebyśmy mieli więcej userów... Reklamuję, bo a) to jest takie fajne forum i taka sympatyczna gromada ludzi, b) mamy deficyt pań, a tutaj jest nas, dziewczyny, od cholery, c) nie mam z kim spamować tekstami piosenek NW na czacie, d) kocham was, Najtłiszki, moglibyście więc być w obu moich ekipach... ;3). Ewentualnie można by pobawić się w sesje gdzieś w Fan Arcie, w końcu to też poniekąd jakaś forma sztuki literackiej ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to Hania się chwali:

U mnie doświadczenie w tego typu grach ogranicza się głównie do TGF- Tekstowych Gier Fabularnych, bo na regularne chadzanie na sesje niestety czasu brak :(. Zareklamuję tutaj grę, w którą aktualnie gram, Cyrodiil (świat w uniwersum znanego pewnie paru osobom The Elder Scrolls). Mamy deficyt nie tylko pań, ale graczy w ogóle ;).

Przymierzam się też do zakupu Munchkina, całkiem przyjemnej gry karcianej o tematyce RPG-owej, problem jest tylko taki, że nie mam z kim grać :-(.

Ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Share this post


Link to post
Share on other sites

O matko ile ja się wysiedziałam na forach PBF. Najwięcej to były o koniach, kotach i ludziach (nastolatki wiodące zwykłe życie).

Śmiesznie trochę jak sobie tak hasasz konikiem, a najbardziej to lubiłam chędożyć się moim ogierem z partnerkami (jak to brzmi!). Świruje oczywiście : P

 

Kiedyś bardzo lubiłam tego typu fora. Tak się wcielać w postać, np. okrutnie złego kota, który czerpie przyjemność z cierpienia młodych bezbronnych kotek, które najczęściej wykorzystuje (lekko powiedziane) seksualnie, mwahaha, czyste zło ._.

 

Aktualnie nie jestem na żadnym PBF, ale czasami dostaje zaproszenia od innych użytkowniczek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cyrodiil? Znam, ale jakoś cały czas się nie zarejestrowałam. No i nie orientuję się w TESach, muszę zdobyć tego Morka wreszcie :c

Nymph: konie, koty i nastolatki? o.O U nas na strefie są sesje fantasy, horrory, post apo, sci fi i inne takie... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to ja spędzałam czas na innych : D

To były trochę inne fora chyba. Nie było 'sesji' na żadnym, na którym pisałam, a byłam na wielu. Wszystkie jak najbardziej były PBF.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy się tym nie interesowałem i nie wiem zbytnio jak to wygląda. ;___; Ale może kiedyś spróbuję...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cyrodiil? Znam, ale jakoś cały czas się nie zarejestrowałam. No i nie orientuję się w TESach, muszę zdobyć tego Morka wreszcie :c

 

W życiu nie grałam w TES. Ani jedną część. Nigdy :P. I od roku gram w TGF na tych realiach, więc wszystko jest możliwe. A Cyrodiil polecam, bardzo sympatyczna atmosfera :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby to miało wyglądać na tym forum?

Na naszym? Nie mam pojęcia xD


Brethil, na czym właściwie polega to TGF? To to samo, co gra przez forum bądź czata czy coś innego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No Tato, bawimy się w najtlisz. Każdy hejtuje wszystkich ile wlezie, potem się kłócimy, odchodzimy i hejtujemy jeszcze bardziej. :>

 

A tak serio, to byłoby śmiesznie osadzić nasz zespół w świecie fantasy, wcielić się w nich i postaci z ich otoczenia i pisać dziwny RPG o tym, jak walczą ze złem. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

RPG, już zdążyłam zapomnieć, ze coś takiego w ogole istnieje :D

 

Zetknęłam się kiedyś z jedną taką grą. Nazywała się "Castle of heroes", ale niestety już nie istnieje na polskich serwerach. Wciągnęła mnie strasznie, lubiłam zdobywać kolejne poziomy, walczyć z coraz trudniejszymi przeciwnikami, okupywać zamki, zdobywać je... ale potem poszłam na studia xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

No Tato, bawimy się w najtlisz. Każdy hejtuje wszystkich ile wlezie, potem się kłócimy, odchodzimy i hejtujemy jeszcze bardziej. :>

 

A tak serio, to byłoby śmiesznie osadzić nasz zespół w świecie fantasy, wcielić się w nich i postaci z ich otoczenia i pisać dziwny RPG o tym, jak walczą ze złem. xD

NW w fantasy? Byyyło. Mój wyobraźniowy teledysk do Nightquesta :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milla-Odpowiadając na pytanie... (bo mam takie lagi, że na pytania odpowiadam z dwudniowym opóźnieniem)... TGF to w sumie Tekstowa Gra Fabularna, czyli wszystko, co ma formę rozgrywki za pomocą tekstu, więc gry forumowe też się wliczają ;).

A pomysł z gierką Najtłiszową...Ciekawy, ciekawy :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A pomysł z gierką Najtłiszową...Ciekawy, ciekawy :D.

 

Był chłodny, marcowy wieczór. Siedziałeś przy karczemnym stole z grupką przyjaciół, śmiejąc się, pijąc, jedząc i rozmawiając wesoło. Nagle drewniane drzwi otworzyły się, poczułeś na plecach podmuch zimnego powietrza z zewnątrz. Do nieco pustawej gospody wkroczyło czworo dosyć osobliwych postaci. Niski blondyn z roześmianymi, jasnymi oczyma i lutnią na plecach. Mocno zbudowany mężczyzna w skórzanej zbroi i pelerynie podbitej futrem. I kolejny, o ciemnych, długich włosach i rozmarzonym spojrzeniu. Z jego płóciennej torby wystawał zwój gęsto zapisanego pergaminu. Obok niego szła młoda kobieta w krótkim płaszczyku, z łukiem i kołczanem pełnym strzał. Troje z nich - mężny wojownik, minstrel i tajemnicza Amazonka - usiadło przy jednym ze stolików. Ciemnowłosy jegomość zaś podszedł do ciebie i twoich towarzyszy podróży. Najwyraźniej przykuliście jego uwagę...

 

Przykładowy, pisany na szybko i króciutki "wstępniak" do sesji Najtłiszowej :D Quest od Tuomasa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziemniaczki... Otóż, dziś rano ten luźny koncept sesji Nightwishastej przerodził się w moim porytym mózgu w bardziej konkretny pomysł na komediowo-przygodową sesję w świecie fantasy. No więc:

Oto Mhroczny Władca Ciemności Radiopapkus (:P), tysiąclecia temu pokonany przez dwa potężne bóstwa, Mistrza Życzeń i Panią Oceanu (mamy oczywiste nawiązania do Fishmastera i motywów Z Oceanu Zrodzonej oraz Ocean Soul), odradza się i knuje niecny plan pozbawienia świata [tu jakaś nawiązująca do Najtłisza nazwa naszej baśniowej krainy, nie mam, jak na razie, pomysłu jak ją ochrzcić] wszelkiej sztuki i pięknej muzyki "z duszą", zamienienie go w miejsce szare i smutne, a istoty zamieszkujące go - w swoich pozbawionych wyobraźni i artystycznej wrażliwości, uległych poddanych. W tym celu tworzy utkanych z najczystszego mhroku i zUa czarnoksiężników zwanych Nibybardami, którzy łatwymi w odbiorze, tandetnymi i pozbawionymi jakiegokolwiek artyzmu przyśpiewkami hipnotyzują prosty lud. Tak powstałe zastępy omamionych żołnierzy, bezgranicznie posłuszne swego panu, określono mianem armii Moronidów. Widząc, że ich liczba wciąż się powiększa, Bóg i Bogini postanawiają wreszcie wkroczyć do akcji. Tak oto szóstka przyjaciół - wędrowny poeta i bajarz Tuomas, wojownicza Tarja, mężny Julius, sympatyczny trubadur Ernest, potężny wiking Marko i czarodziej Pohjolus - zostaje obarczona odpowiedzialnym zadaniem ratowania świata. Bogowie nakazują im zwerbować kilkoro pomocników, którzy wesprą ich w tej trudnej misji. Pewnego pięknego dnia Wybrańcy trafiają na was, graczy - grupkę włóczęgów rozmiłowanych w podróżach, opowieściach i muzyce. Tuomas słyszy w głowie głos Pani Oceanu: "To oni... Oni się nadadzą...", i... Tutaj rozpoczyna się wasza przygoda. ;) Oczywiście, powyższą fabułę należy traktować z przymrużeniem oka, w końcu pomysł z Radiopapkusem nie jest pomysłem poważnym :P

Moje pytanie brzmi: kto byłby chętny, żeby pobawić się w coś takiego w Fan Arcie? :) Przyjęłabym i całkowitych erpegowych świeżaków, sama nigdy nie prowadziłam sesji, więc, jeśli chodzi o mistrzowanie, też jestem nowicjuszem :)


...Tak czytam tego mojego posta z pomysłem na Najtłiszową sesję i stwierdzam, że jestem dziwna. ._.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo!! Ja chcę, ja chcę! :-D

 

 

...Tak czytam tego mojego posta z pomysłem na Najtłiszową sesję i stwierdzam, że jestem dziwna. ._.

 

Nie jesteś, nie martw się :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo!! Ja chcę, ja chcę! :-D

 

 

...Tak czytam tego mojego posta z pomysłem na Najtłiszową sesję i stwierdzam, że jestem dziwna. ._.

 

Nie jesteś, nie martw się :P.

Jestem. Ale... W sumie zawsze byłam dumna z mojego nienormalizmu. ^^

Ktoś jeszcze...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, a ja nie umiem mistrozwać :D Nauczysz się :) Nieumiejący, brać przykład z Nightfall i się zgłaszać, to nie takie trudne, a spróbować warto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra... To jak uporam się wreszcie z tym tłumaczeniem i skończę opowiadanie, spróbuję napisać wam wstęp w fanarcie. Może to zachęci jeszcze kogoś... No. Także wiedzcie, że jak na razie się nie rozmyśliłam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.