Jump to content
beatag60

O sprzęcie naszych mistrzów

Recommended Posts

Ciekawa sprawa z tymi keyboardami, bo na trasie DPP -trzeci instrument klawiszowy był zazwyczaj dla picu :D, chodzi o jeden z dwóch przednich, często w ogóle nie był podłączony. Postawiono trzy dla show. Tak jak Wakeman czy Emerson się obkładają siedmioma/ośmioma klawiszami a wcale z wszystkich nie korzystają ale efekt wizualny jest. Jeden keyboard jako klawiatura sterująca orkiestrą a drugi faktyczny instrument klawiszowy (ten z boku).

 

Natomiast to się zmieniło na trasie IM, zrezygnowano z komputera do obsługi i koordynacji partii orkiestralnych przez keyboard. Teraz jest to ręcznie robione i z tego co obserwowałem filmiki zza kulis, to Tuomas nawet ukryty za tą steampunkową obudową używa wszystkich trzech instrumentów i na każdym ma inne brzmienia ustawione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakim komputerem się posługiwano, ale w moim otoczeniu, mam najlepszy, a opóźnienie jest masakrycznie widoczne choć parę dziesiątych sekundy. Pewnie nie było takich problemów. Ale sam kibord działa szybciej niż jako klawiatura sterując. A dla lepszych efektów i tak trzeba nieźle inwestować w kompa i klawiature. To raczej strata i chyba nie wiele więcej od zwykłego kiborda.

Jak na Nightwish, znalazł by dobry, choć nie tani, nie mówię o jakości, raczej o zasobach. I powinno się zagrać cały instrumental utworów. Dla kogoś kto już w tym się troszkę i ma też w miarę kasy, chyba Najtłiszował by :)

No i nie sposób grać na jednych klawiszach. Dwa klawisze to granie, dwa brzmienia.

 

A jak one się nazywają w ogóle? Jak nie drugi to trzeci będzie taki sam jak Tuomasa. Inspiracja z Dpp, albo najtłiszowanie.

O zrobi się jam session w stylu Nightwish :)

 

 

Tak na logikę to chyba ten pod spodem to klawiatura, a bo ten na górze mi się wydaje, że widzę wyświetlacz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do elektryka mnie tak nie ciągnie :P, wystarczy w miarę dobry elektryk :) Ale ciekawe czy jest ceny wart? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opublikowano dziś ciekawy materiał. Przegląd całego sprzętu używanego przez zespół w trakcie obecnej trasy. :)

 

[video=youtube]

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pan od perkusji super wszystko opisuje. Tero jest nudny - czytałam o nim różne opowieści i wyobrażałam sobie go jako bardziej wygadanego xD Ogólnie materiał całkiem fajny i ciekawy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opublikowano dziś ciekawy materiał. Przegląd całego sprzętu używanego przez zespół w trakcie obecnej trasy. :)

 

[video=youtube]

No nareszcie jakiś filmik :)

Perkusja najlepiej opisana. Potem basy, kibordy i komputery. Ale elektryki już tak można by było lepiej przedstawić.

 

To teraz wiem co nieco i trza szukać po necie. I się kiedyś kupi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.