Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Morderczyni

Ulubieni pisarze, ukochane książki

Recommended Posts

Guest Morderczyni

Których pisarzy ceninicie? Jakie książki znajdują się na liście waszych ulubionych? Które z nich chcielibyście polecić innym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Och, jest ich wiele! :D Oto kilku autorów wraz z moimi ulubionymi od nich pozycjami: Neil Gaiman i jego "Dym i Lustra", Edgar Allan Poe i jego "Opowiadania" oraz "Poezje", Andrzej Sapkowski i jego "Wiedźmin", Stephen King i jego "Mroczna Wieża", Tove Jansson i "Muminki", Maja Lidia Kossakowska i "Żarna Niebios", wiersze Jima Morrisona, Kazimierza Wierzyńskiego, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Leopolda Staffa, Adama Asnyka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego...

Cuda na kiju, jednym słowem! :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako to się stało, że ja jeszcze tego tematu nie widziałam? Nadrobić trzeba!

To zaczynam wymieniać:

M. Bulgakov za spaczenie mojego umysłu do stanu, w którym znajduję się do tej pory,

G. Martin za epicką historię i za to, że Jaime jeszcze żyje

J. Rowling za dzieciństwo pełne magii :>

A. Lindgren za to, że do teraz chcę zostać pisarką

T. Pratchett za porządną dawkę ironii i absurdu i za dodanie mojej prozaicznej prozie odrobiny uszczypliwości

W. Whitman, Kazimierz Tetmajer i niezwykły tandem Słowacki&Mickiewicz za pisanie dokładnie o tym, co mi w duszy gra (nie wiem, jak wyście to zrobili przed tyloma laty, ale udało wam się)

Rosyjscy pisarze XIX-wieczni, Dostojewski, Tołstoj, za całą masę pięknych książek, za 'Zbrodnię i Karę", za 'Annę Kareninę"... że w tym XXI wieku ludzie tacy jak ja mają co czytać... : )

Sir A. Conan Doyle za moją pierwszą miłość.

Lewis Carroll za udowodnienie, że pijąc niezidentyfikowane napoje i jedząc ciastka, można przeżyć przygodę życia.

 

 

To chyba tyle... Dopiszę jak mi się przypomni ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Jako to się stało, że ja jeszcze tego tematu nie widziałam? Nadrobić trzeba!

 

Założycielka znów pomyliła kategorię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"opowieść wigilijna ", "chińskie opowiadania fantastyczne"- lubię bajki :) , "Portrety A.Lindgren" - może dlatego, że lubię Astrid Lindgren, a także książki o muminkach i przygodach Baltazara Gąbki, podróżnicze Beaty Pawlikowskiej, "dom na skarpie" Poli Gojawiczyńskiej. przeważnie 'moje ulubione' to bajki i przygodowe - nie będę wszystkich wypisywać bo za dużo tego a i pamięć szwankuje. myślę, że te najważniejsze wymieniłam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Czarna Kompania" - mój ulubiony cykl fantasy; dawno go już nie czytałem- licznik zatrzymał mi się chyba na 7. przeczytaniach (a może 8.) :D

 

Do grona moich faworytów wejdą też chyba (pojedynczo, a może i całą grupą) książki z post-apokaliptycznego cyklu "Metro 2033".

 

Kiedyś bardzo lubiłem - wielokrotnie czytałem- książki o Muminkach, "Tajemniczą Wyspę" Verne'a i "Dzieci z Bullerbyn".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.