Jump to content
Guest Morderczyni

Wolontariat i inna aktywność społeczna

Recommended Posts

Takie zaskoczenie, tak dużo :D. Naprawdę, mnóstwo ich przyszło. Z mojej szkoły i drużyny harcerskiej poszło łącznie ok. 50 + te, o których nie wiedziałam :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Zaczął się listopad, więc pora pomyśleć o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku będą zbierane środki na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Choć zbiórka odbędzie się dopiero 12 stycznia 2014 roku, warto zastanowić się, czy ktoś chce wziąć udział, bo rejestracja wolontariuszy, o ile się nie mylę, zazwyczaj kończy się na początku grudnia.

http://www.wosp.org.pl/final/o_finale

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Kilka spraw.

1. Fundacja DKMS. 11-12 grudnia na uczelniach w całej Polsce będzie można zarejstrować się jako potencjalny dawca szpiku.

2. Maraton pisania listów Amnesty International. Pisanie listów w obronie osób, których prawa zostały złamane. Akcja znana i popularna.

Lista miejsc, gdzie można przyjść w celu napisania takiego listu.

Jeśli ktoś woli napisać w domu i sam wysłać, to tu ma instrukcję, jak to zrobić.

3. W piątek Mikołaki. Ktoś dołącza się do czegoś z tej okazji?

4. Przypominam o WOŚP-ie.

5. Wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, obchodzonego 5 grudnia, czyli jutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj się dowiedziałam właśnie o akcji numer 1 :) Idę na milion procent :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

IX 2008-V 2014. Część identyfikatorów gdzieś się zawieruszyła, nie każdą działalność mam udokumentowaną w inny sposób niż fotograficznie.

Tylko koszulek brak, bo nie chciało mi się ich szukać.

 

9k2i34.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to dobry wątek, ale sprawa dotyczy pomocy choremu dziecku więc to chyba też wolontariat. Weronika ma 11lat i choruje na mukowiscydozę. Pochodzi z mojego powiatu czyli z Nidzicy. Niedawno- podczas DNI NIDZICY - udało uzbierać się ponad 3tys. zł. Kamizelka drenażowa, na którą są zbierane pieniądze i nakrętki kosztuje 32 tys. Jeśli ktoś chciałby pomóc może wysyłać datki na ten numer: BPH SA oddział Kraków nr konta 36 1060 0076 0000 3200 0132 9248 z dopiskiem dla Weroniki Kopczyńskiej. Artykół o tym jest w Gazecie Nidzickiej nr 29 (646) - z 17 lipca.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja działalem przez pol roku :) w Europejskim wolontariacie na Greckiej stronie Cypru w przedszkolu :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działam jako wolontariuszka w fundacji Światło, no i oczywiście także jestem wolontariuszką w toruńskim schronisku dla zwierząt. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym roku zaczęłam działać jako wolontariusz w moim mieście. Swój "wolontariatowy debiut" miałam w lipcu przy organizacji 73. Tour de Pologne :D Całkiem fajna sprawa - nowe doświadczenia - możliwość zobaczenia jak to wszystko działa od kuchni, nowe znajomości. Za tydzień z haczykiem czeka mnie kolejne zadanie - Mecz Gwiazd Siatkówki w Spodku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.