Jump to content
beatag60

Ulubione solówki

Recommended Posts

Do tej pory tu nie napisałam, to napiszę! :P

 

Pomyślmy... Kolejność przypadkowa:

 

1) Solówka w "Dead Boy's Poem" (Nightwish) - ciepła i melodyjna, świetnie podkreśla atmosferę piosenki. Emppu ładnie się popisał.

2) Solówka w "Don't Cry" (Guns N' Roses) - bardzo żywiołowa i jednocześnie skromna - nie przepadam za przekombinowanymi solówkami, bo mam wrażenie, że gitarzysta popisuje się jak to on szybko nie potrafi zmieniać akordów.

3) Solówka w "This I Love" (nowego, nędznego "Guns N' Roses", a w praktyce Axl Rose Band) - nie pamiętam, kto zmajstrował tą solówkę, ale jest przepiękna, aż serce rozrywa, tyle ma w sobie bólu, emocji... --> Od 2:33 do 3:50

4) Solówka w starym, dobrym "Nothing Else Matters" (nie muszę mówić, że Metallica? ;) ) - porządne i nieprzekombinowane rąbnięcie energii życiowej.

5) Solówka w "Still Loving You" (Scorpions) - unosi duszę do nieba na końcu piosenki przeplatana wokalem.

6) Solówka w "My Eyes Have Seen You" (The Doors) - podoba mi się, świetnie podkreśla wymowę utworu.

7) Solówka w "Hiljaisen Talven Lapsi" (Timo Rautiainen) - nie wiem czemu, ale podkreśla w jakiś sposób "zimowość" utworu. Bardzo ją lubię.

8) Solówka w "Our Solemn Hour" (Within Temptation) - fajne zaznaczenie fatalistycznego nastroju piosenki.

9) Solówka w "Tallulah" (Sonata Arctica) - uwielbiam ciepło tej piosenki i solówkę, która do niej perfekcyjnie pasuje.

10) Solówka w "Sleeping Sun" - kolejne miłe dla ucha brzmienie.

11) Solówka w "Eva" - bo nie kunszt czyni solówkę, ale klimat, który dotyka serca.

12) Solówka w "Wishmaster" - etc, etc, etc...

13) Solówka w "Slow, Love, Slow" - multum klimatu - szkoda, że Emppu nie potrafi jej grać na żywo. :/

14) Solówka w "Civil War" (Guns N' Roses) - lubię styl Slasha - nie jest przekombinowany, a jednocześnie kunsztowny, ciepły i żywy, ostry, jednocześnie.

15) Solówka w "The Final Countdown" (Europe) - wspomnienie czasów dzieciństwa.

16) Solówka w "Meadows Of Heaven" - piękna, z mocą i pasuje do utworu.

17) Solówka w "Ever Dream" - etc.

18) Solówka w "End Of All Hope" - która jest za krótka!

19) Solówka w "Walking in the Air" - ...

20) Solówka w "Before the Winter" (Stratovarius) - przejmująca.

21) Solówka w "Mary-Lou" (wersja akustyczna) (Sonata Arctica) - miła gitarka klasyczna, czy może akustyczna, relaksujące brzmienie.

22) Solówka w "White Night Fantasy" - jak wyżej.

23) Solówka w "As Tears Go By" (The Rolling Stones) - ciepło pod sercem.

24) Solówka w "Glasgow 1877" (Tuomas Holopainen) - skrzypce piękne jak Finlandia!

25) Ukochana solówka z "The last Sled" (Tuomas Holopainen) - moc i jazda na sankach!

26) Solówka Troya i Emppu w "I Want My Tears Back" - skoczna, wesoła i dająca siłę do życia!

27) Solówka w "The Siren" (skrzypce) - hipnotyczne.

28) Solówka w "Rest Calm" - ...

29) Ostatnia i jedna z najukochańszych, najwspanialszych jakie w życiu słyszałam: solówka Troya w "Go Slowly Now, Sands Of Time" (Tuomas Holopainen) - dawno nic mnie tak nie wzruszyło. Słów mi brak, gdy ją słyszę.

 

Dobra dość, bo już mnie mózg boli od przypominania sobie. Pewnie jest ich więcej, ale te jako pierwsze przyszły mi na myśl. Może jak sobie przypomnę, to dopisze inne. ;)

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=AjznFcAJQTk

 

Solo od 16.12 do 19.20. Jedna z moich najukochańszych solówek.

 

[video=youtube]http://https://www.youtube.com/watch?v=RxJMra7qWKw

Tutaj posłuchajcie od 2.57.

 

[video=youtube]

Od 3.29

A to solo to już w ogóle kładzie na łopatki. 

Borysewicz pokazał w tych trzech solówkach wielką klasę i umiejętności. Moim zdaniem jest to jeden z najwybitniejszych gitarzystów w historii. Wspominam sobie koncert Lady Pank na którym byłem trochę ponad miesiąc temu i to co on tam z gitarą wyrabiał to jest nie do opisania. Tajka może zaświadczyć, że prawdę powiadam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oto moje zestawienie:

1. Van Halen - Eruption - moim zdaniem nie do pobicia

2. Led Zeppelin - Stairway To Heaven - no, Jimmy to zdolny gość

3. Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine - zawsze mam ciary jak tego słucham, zresztą to był pierwszy rockowy numer, jaki poznałam, kiedyś uwielbiałam puszczać ten utwór na full i szaleć na niewidzialnej gitarze przy solówce ;)

4. Pink Floyd - Comfortably Numb - wg mnie najpiękniejsza solówka wszech czasów

5. Lynyrd Skynyrd - Freebird - obłędne solo

6. Iron Maiden - Transylvania - jeden z najlepszych kawałków instrumentalnych w dziejach heavy metalu

7. Iron Maiden - Stranger In A Strange Land - niesamowite, jak ta solówka przyspiesza

8. Nightwish - Eva - piękna, przejmująca solóweczka

9. Nightwish - Meadows Of Heaven - j.w.

10. Europe - The Final Countdown - może trochę cukierkowe, but I don't care ;)

11. Aerosmith - Love In An Elevator - czadowe solo, po prostu

12. Metallica - Nothing Else Matters - w tak spokojnym utworze taka potężna solówka - niezły kontrast

13. Megadeth - A Tout Le Monde - po prostu miazga

14. AC/DC - Back In Black - ta solówka przypomina mi Aerosmith, ale to nie szkodzi

15. Deep Purple - Child In Time - chodzi o solówkę klawiszową, a ta po prostu wymiata!

16. The Doors - Light My Fire - tu klawisze też są fajne

17. Michael Jackson - Beat It - solówka Eddiego to zdecydowanie najfajniejszy fragment tego utworu

18. Dire Straits - Brothers In Arms - ładna solówka, temu chyba nikt nie zaprzeczy

19. Metallica - Master Of Puppets - wgl cały utwór jest genialny, ale solówka powala

20. Megadeth - Symphony Of Destruction - solo naprawdę daje czadu

Postaram się w najbliższym czasie dokończyć tę listę, na razie niech będzie te 20 solówek.

Ciąg dalszy nastąpi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego, co mi przychodzi do głowy:

Timo Tolkki "Are you the one"

Nightwish "Swanheart"

The 3rd and the Mortal "Why so lonely"

Arion "You're my melody"

Cruachan "Ride on"

For My Pain "Dancer in the dark"

Gary Moore "The loner"

Sonata Arctica "Love"

Stratovarius "Few are those"

Savatage "Morphine child"

Sonata Arctica "San Sebastian"

Tyr "Sinklars Visa"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.