Jump to content
beatag60

Jadalnia

Recommended Posts

Skoro mowa o tortach:game%20of%20thrones.jpg

marzę o takim ♥

 

 

Kupiłam w promocji zestaw ciastek (Ciasteczkowy Potwór atakujeeee!) za dyszkę. Porozdawałam wszystkim i zostało mi jedno pudełeczko. Za to jakie!

Wlaśnie wcinam jakąś niemiecką podróbkę oreo. Mniaaaaaaaaaam ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beatka, proszę Cię... właśnie zjadłam hamburgera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludziska mają takie koszmarne pomysły, że musiałam się z Wami podzielić- wybacz Jill;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[patrz - moja sygnaturka]

...hmm... w sumie to ta swinia nie jest taka straszna xDDDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj tworzyłem na zajęciach praktycznych :D

 

iwk707.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie wcinam bułkę z ciemnego pieczywa, z ziarnami i serem u góry, a w środku ser żółty, ogórek konserwowy, nachosy. Do tego popijam ją herbatą z miodem. Tak bardzo ... xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobiłam dziś najpyszniejszego Gyrosa ever ♥ Do tego sernik z mnóstwem ananasów i bananów i rybę po grecku. Mniam.

 

... ale i tak jutrzejsze śledzie w śmietanie będą najlepsze XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja o 17 zacząłem robić pierogi, a o 19 skończyłem i narobiłem z 200 sztuk udało mi się i jestem wykończony.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robię pierniczki ♥. Ale tak klejąca się wyszła mi masa, że czarno to widzę :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja ostatnia rozkmina: jak wy macie na imie?? o_O

(nie chce mi sie przegladac calego "tu sie poznajemy)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dave, a co to ma wspólnego z jadalnią? :O

 

 

Btw. Mamy spis portali społecznościowych i tam jest fb większości ludzi, więc nie ma problemu ogarnąć imiona ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proporcje ciężko mi określić. Zależy od upodobań, czy ktoś woli więcej mięsa, ziemniaków, czy warzyw :)

 

Ogólnie robię go z ok. 0,5 kilograma mięsa wołowego, 2 duże lub 3 małe ziemniaki, 2 pomidory, 1 papryka czerwona, 1 zielona, jedna duża cebula, z przypraw daję różnie: najczęściej bazylia lub oregano, można dodać kminek, ale ja osobiście go nie lubię. oczywiście dodać troszkę soli i pieprzu, mieloną papryką słodką lub ostrą, zależy od tego czy wolisz ostrzejszy czy nie. Aby Jeszcze bardziej był pikantny dodaj troszkę tabasco lub pasty węgierskiej, gulaszowej, można kupić w większych sklepach ;) Możesz albo nawet musisz dodać ząbek czosnku ;)

 

Mięso w kostkę, posiekać cebulę, zetrzeć czosnek, paprykę pokroić na nieduże kawałki. Pomidory włożyć do gorącej wody i zdjąć skórkę, no i oczywiście pokroić w kostkę. Ziemniaki obrać i również kostka. Na olej (lub masło klarowane) wrzucić cebulę, kiedy osiągnie złotą barwę dorzucić mięso i dusić ok. 10-12 minut. Potem wrzucić całą resztę do garnka (oprócz ziemniaków!), wymieszać, przykryć, no i czekać bardzo długo (w końcu wołowina ;) ), ok. 2,5 godziny, nawet dłużej, oczywiście gotować na małym ogniu. Teraz dodajemy ziemniaki i dusimy ok. 20-25 minut.

Co do wołowina, musi być chuda, ale bez przesady :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.