Jump to content
Sign in to follow this  
Umentho

Honorowe krwiodawstwo

Recommended Posts

Ja już słyszałam każdą wersję: nie jeść, lekkie śniadanie, bardzo syte śniadanie.

 

Wydaje mi się, że właśnie lekkie śniadanie trzeba zjeść, tyle, że ja mam ten problem, że nie mogę jeść rano ; /

W ogóle to ostatnio po wyjściu już, prawie zemdlałam. Dobrze, że miałam ze sobą obstawę i mi pomogli xD

 

 

Sądzę, że jednak należy zjeść lekkie śniadanie. Nigdy się nie spotkałem żeby jakiś lekarz czy pielęgniarka mówili, że należy zjeść sute śniadanie. Raz zapomniałem o wskazaniach dotyczących lekkości i nie mogłem oddać osocza. W badaniu wyszło, że w surowicy jest tłuszcz. Musiałem przyjść następnego dnia kiedy już się rozłożył.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie da się przyjść następnego dnia, jeśli jest blok to dyskwalifikacja jest minimum 7 dniowa. Takie bajki wstawiać możesz swojej mamie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radzę Tobie nie zarzucać komuś kłamstwa skoro nie masz o takim przypadku pojęcia. Zjadłem tłuste śniadanie jednego dnia, usłyszałem, że mam przyjść dnia następnego i tak było. Nie wierzysz to zapytaj pielęgniarki/lekarza. Albo leć do mamusi się poskarżyć, że ktoś głupstwa opowiada a ty przecież wiesz lepiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oddaje krew/płytki od 10 lat. W chwili obecnej mam oddane 20 litrów.

Siedzę w tym dość głęboko i jak jesteś zarejestrowany, masz zrobione badanie które Cię odrzuca czyli poziom hemoglobiny to masz bana na minimum 7 dni, bo tak działa system RCKiK.

 

I jest to normalna procedura :D

A teksty z mamusiami itd. zostaw dla siebie, bo widocznie tak robisz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja oddaję od 4 lat i mam oddane przeszło 9. Jak sam napisałeś, oddajesz płytki/krew, a nie osocze, a mowa w moim poście była o osoczu i nie powiedziałem, że odrzucili mnie przez poziom hemoglobiny. Wyraźnie napisałem, że w surowicy był tłuszcz i lekarz powiedział, że następnego dnia mam przyjść bo nie będzie już z tym problemu. Dla twojej informacji poza standardowymi badaniami krwi w przypadku dawstwa osocza, jest jeszcze badanie klarowności surowicy. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Idź oddać kiedyś osocze po tłustym śniadaniu to pogadamy.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po każdej donacji gdzie jest odrzucenie jest ban.

 

Poza tym jak oddajesz od 4 lat to dlaczego takie zachowanie z takim jedzeniem przed oddaniem.

Świadczy tylko to o fakcie że nie wiesz nic o oddawaniu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak widać nie po każdej. Nie widzę powodu by kłamać ludziom na forum więc dlaczego nie jesteś w stanie w to uwierzyć? Ciasne horyzonty? Poza tym jak możesz mówić o tym z taką pewnością skoro nie oddawałeś osocza? Nie znasz tematu a się wypowiadasz.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra...jestem RM....pracujący w zawodzie trochę czasu...oddawać nie muszę żeby wiedzieć jakie są procedury.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciał bym oddawać krew, ale, gdyby w Dobrym Mieście było, gdzie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staram się oddawać krew regularnie, jednak czas na to mi nie pozwala. Oddałem dopiero 900 ML krwi, 2 razy po 450 ml. Mój rekord to 5 min i 5 s. Zapisałem się też do oddania szpiku kostnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapomniałam się "pochwalić"! Kilka dni przed świętami mijałam CKiK i pełna obaw o to, czy mam odpowiedni poziom hemoglobiny weszłam i spróbowałam. Udało się :D Już zapomniałam jakie to uczucie oddać krew - ta satysfakcja, radośc. Będę częściej wybierać tę drogę koło CKiK chociaż jest dwa razy dłuższa niż normalna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oddałem kolejną porcję swojej krwi :) W sumie to już 1 800 ml mojej krwi zasiliło konto CKiK. Od tego roku oddaję ją regularnie co 2 miesiące. Zacząłem się od tego uzależniać. Wszystkim polecam. Uczucie po oddaniu krwi, jest nie do opisania; a w dodatku, zyskuje się jeden dzień wolny od uczelni/pracy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie kusiły darmowe przejazdy MPK po oddaniu jakiejś tam ilości, ale jednak strach przed igłami wygrał. Taka wielka igła. Taka WIELKA. Jak mi się słabo robi jak mi pobierają krew do analizy, to przy czymś takim chyba bym notorycznie mdlała xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie to że mam jakiś strach przed igłami, ale też nie patrzę się na moją rękę, kiedy mi ją wkuwają. Pierwszy raz jak oddawałem krew cały czas czułem igłę i bardzo mi ona ciążyła. Idzie się jednak przyzwyczaić :) Tak darmowe przejazdy MPK, to jest coś ;) Dużo mi do nich brakuje i nie wiem czy kiedykolwiek dobiję do tego momentu. Mężczyźni muszą oddać aż 18 litrów krwi (kobiety 15 litrów) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znając moje szczęście, to jakbym tak zaczęła oddawać i miałabym już ok 14 to by stwierdzili, że jednak nie będzie darmowych przejazdów xD

No ale mężczyźni chyba mogą oddawać więcej i częściej, prawda? Więc pewnie czas, w którym można "dorobić się" tych darmowych przejazdów jest podobny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie masz rację :) Mężczyźni mogą oddawać krew co 2 miesiące, kobiety co 3. W mojej miejscowości kobiety mają już darmowe MPK od 8 litrów, mężczyźni- dalej od 18 litrów :) (dane które podałem wcześniej dotyczyły Krakowa)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.