Jump to content
Sign in to follow this  
Piotrek

Over the Hills and Far Away

Recommended Posts

Albo ja czegoś nie widzę, albo nie ma wątku poświęconego temu wydawnictwu ;)

Jako że niedługo utwory z OTHAFA wejdą do naszego plebiscytu, to myślę, że wątek też się przyda.

Lubicie, nie lubicie?

 

Moim faworytem jest Away- nie wiem co takiego jest w tym utworze, że spośród wszystkich piosenek wykorzystujących motyw tęsknoty za przeszłością, ten jest moim ulubionym.

OTHAFA - żywiołowy, w sam raz na koncerty

10th Man Down - jakoś nigdy mi nie podszedł, chociaż nie wiem sam czemu, bo kiedy słucham tego teraz, to bardzo mi się podoba. Może to kwestia długiej przerwy ;)

Astral Romance z Tony'm - niemal nie słucham, ale postawiłbym to w moim rankingu na równi z oryginałem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Ja najbardziej lubię 10th Man Down, nie wiem dlaczego, tak jakoś. OTHAFA często sobie podśpiewuję :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

OTHAFA jest super, ale że to cover więc na szczycie stawiam 10th Man Down. Away kiedyś bardzo katowałam, a teraz prawie do niego nie wracam. Astral Romance z Tony'm jest lepsze od słuchania "wyczynów" Tuo na AFF ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Over the Hills' bardzo lubię. To chyba była jedna z piewszych piosenek NW jakie usłyszałam. A potem zachciało mi się przesłuchać oryginał i nie podobał mi się. Są takie covery, które są lepsze od oryginałów i już. Po prostu. I OTHAFA jest jednym z nich :)

Poza tym pochwalę się, że umiem to zagrać na gitarze (też jeden z pierwszych utworów, jakie nauczyłam się grać ;)).

Długo nie potrafiłam przyzwyczaić się do studyjnego nagrania tej piosenki, zawsze słuchałam koncertówki (nie wiem z którego dvd) i studyjne zawsze było nienaturalne, coś w nim było nie tak. Aż kiedyś nagle stwierdziłam, że studyjne też jest niesamowite (kupili mnie tym chórem a capella pod koniec ;)).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwielbiam Away, razem ze Sleeping Sun są to moje ulubione ballady. Tarja ma w tej piosence taki inny głos, mogłabym słuchać bez końca. OtHaFA uwielbiam, cudowny utwór to poskakania i wyszalenia się, szczególnie na koncercie :) 10th Man Down też baaaardzo lubię. W sumie najrzadziej słucham Astral Romance, które jakoś mnie nie przekonało, chociaż i tak lepsze niż na AFF ( z wiadomego powodu x] ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walking In The Air, Away, 10th Man Down- bardzo trudny wybór. OTHAFA dokonały cover, nie sposób nie machać nóżką i główką;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Walking in the Air"?

 

A, OK, już widzę, że jest wśród wersji koncertowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię wszystkie kawałki z OTHAFA, ale jeden chyba najbardziej - Away. piękny i... nie wiem. może dlatego go tak lubię, że sama chciałabym tak czasami "Away, away in time".

10th Man Down - też uwielbiam. za tekst. mnie porusza zawsze gdy go słyszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Też uwielbiam. "10th Man Down" to jeden z najtragiczniejszych utworów, jakie moje ucho słyszało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna EPka. Over the hills... to jeden z moich ulubionych numerów NW, 10th Man Down też jest cudowne , Away lubię mniej a Astral Romance słucham rzadko bo bez głosu Tuomasa to już nie ten utwór.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie się wyróżniają na tej EP-ce, 10th man Down i Away. Tytułowy cover jest oczywiście świetny z tym że niewiele się różni od oryginału włącznie z prawie identyczną solówką (na plus Tony Kakko i Tuomas robiący chórki).

10th man down- uwielbiam zarówno wersję z Wilską jak i z Marco, utwór zainspirowany Metallikowym "One". Away to znowu przepiękna pereka, prosta, przejrzysta ale czasem geniusz tkwi w prostocie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Away to znowu przepiękna pereka' date=' prosta, przejrzysta ale czasem geniusz tkwi w prostocie ;)[/quote']

Tekstowo wydaje mi się, że nawiązuje do "High Hopes" Pink Floyd: "The grass was greener, the light was brighter"...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.