Jump to content
Sølvi

Zapodaj nutę

Recommended Posts

Wydaje mi się, że prośba o piosenki należała do tych prostszych, natomiast widzę, że wybór będzie trudny :)

 

Nightwishmaster - HIM ze wspaniałym wokalem, jednak tekst piosenki dość prosty.

Maciek - Utwór, który mam osłuchany, o bardzo smutnej i jednocześnie pięknej melodii.

Evi - Czasami słucham Tiamat, ale nie znałam tego utworu. Zaskoczył mnie pozytywnie.

Jillian - Podobnie jak Tiamatu, z repertuaru E. nie znam wszystkiego. Utwór muzycznie mniej mnie pociąga, ale za to tekst jest wspaniały.

Freyja - Cudowny utwór, pasuje do mojego nastroju.

 

W zasadzie każdy z Was zasługuje na punkt, ale muszę wybrać jedną piosenkę. Wybieram utwór wskazany przez Evi, głównie dla tego że wcześniej go nie znałam, a przypadł mi do gustu;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję :)

Ja poproszę o piosenki, które wywołują w was smutek. Czy to ze względu na muzykę, czy też na tekst. A może jeszcze z innego powodu? Chcę poczuć ten smutek.

 

Evi - 14

Freyja - 9

Simo - 7

Sami the Owl - 7

Sionqa - 9

BlackSymphonia - 6

Maciek - 5

Pablito - 1

Nymphetamine - 5

Maggie- 3

Milla - 2

Jillian - 3

Dark - 2

nightwishmaster666 - 2

Nightfall - 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden z tych utworów, który wyciska łzy na policzki... szczególnie końcówka and I'll smile and I'll learn to pretend and I'll never be open again ..

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smutałam. Prawie cały czas. I o to chodziło. Gdy pojawił się Rammstein byłam pewna, że nic go nie przebije... Ale propozycja Maćka dała radę. Tak więc Maciek wygrywa. Pewnie jest coś też w tym, że wcześniej tego utworu nie znałam. I wczytywałam się w tekst, przeżywałam go po raz pierwszy. Po R+ wiedziałam czego się spodziewać. I nie zasmucił mnie on tak bardzo chyba właśnie z tego powodu.

Dziękuję za wszystkie propozycje :)

 

Evi - 14

Freyja - 9

Simo - 7

Sami the Owl - 7

Sionqa - 9

BlackSymphonia - 6

Maciek - 6

Pablito - 1

Nymphetamine - 5

Maggie- 3

Milla - 2

Jillian - 3

Dark - 2

nightwishmaster666 - 2

Nightfall - 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okay, to może ja poproszę coś z solówką gitarową, gatunek obojętny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałam o jakiś klasykach, gdzie solówki są naprawdę hmm... wybitne :) Ale jednak zdecydowałam się na Panterę ;) Chociaż niewiele ona ustępuje tym klasykom IMO ;)

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie piosenka. To gitarowy sprint. : )

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Się nie mogłam zdecydować i jednak postawiłma na coś spokojniejszego:

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak solówka, to musi być Slash ♥

[video=youtube]

 

no i ten głos Fergie, ach

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marilyn Manson- brzmi jak tradycyjna ballada a solówka też niezła.

 

Pantera – utwór który legł u podstaw riffów z Dead Gardens :P. Doceniam Darrella jako gitarzystę ale to nie jest zbyt bliski mi styl choć w sumie utwór to "mały klasyk".

 

Dragonforce -speed metal i to taki naprawdę speed ;), całkiem miły numer.

 

Testament – kawał dobrej ballady metalowej, udane partie solowe.

 

Slash – też niezły numer i głos Fergie, gitara solowa wiadomo ale też liczyłem na ociupinkę więcej :P

 

 

Ogólnie to spodziewałem się raczej utworów typu never-ending solo :D

Powiedzmy że kilka kawałków jest na podobnym poziomie, w następnej turze zadaje Sami, w ogóle motyw z pojedynkami na solówki jak gra na konsoli mnie rozbawił ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tym razem poproszę o coś, o co miałam poprosić już parę razy, ale zawsze stwierdzałam, że jednak nie.

 

Tu liczy się tekst. A właściwie podtekst. :> Wrzućcie jakąś piosenkę z delikatnym podtekstem erotycznym w tekście. Delikatnym, więc np. Tenacious D odpada :>

Move Your imagination :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałam bardzo duży problem... Na szczęście Sølvi trochę pomogła mi w wyborze, bo nad jej propozycją też się zastanawiałam :D I takim oto sposobem - coś naszego, w bieszczadzkich klimatach. Stare Dobre Małżeństwo - Akt Miłosny Albo Życie.

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję państwu :)

Miałam potężny problem z wyborem. Naprawdę.

 

Depeche Mode - porządny kandydat na zwycięstwo, choć po pierwszym przesłuchaniu mi się nie podobał. Potem doszedł tekst i jeszcze parę przesłuchań i jest w czołówce : )

 

Stare Dobre Małżeństwo - O, teraz własnie u mnie leci. Przyczepiło się i nie chce się odczepić...

 

IAMX - Jakoś tak zgubił się wśród reszty... :<

 

Brodka - Kawałek dobrego erotyka :) Tyle powiem. Ciekawy tekst.

 

Turnau i AM Jopek - Jak pan Grzegorz śpiewa, jest ślicznie. A potem wchodzi pani Jopek.

 

Hmm, ciężko było... Sølvi, proszę sobie punkt dopisać ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Let me show you the world in my eyes

 

Dzisiaj ta piosenka obchodzi swoje 23 urodziny :D

 

A co do życzenia - kołysankę poproszę ^.^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.