Jump to content
Pablito

Iron Maiden

Recommended Posts

Jako ciekawostkę Dickinson ma podobną skalę do Marco (albo raczej miał bo obecnie już górek tak nie wyciąga ;)).Stąd Marco był rozważany jako jego zastąpca

 

Jako że jestem dzieckiem z natury leniwym, dopiero niedawno zaczęłam szukać piosenek Iron Maiden. Przesłuchałam całego prawie Seventh Son of Seventh Son, znalazłam sobie w domu oryginał... Świetne.

To najbardziej "progresywna" płyta zespołu, przez wielu słusznie uważana za czołową. Jak Ci się podoba to sobie sprawdź album "Somewhere in Time", bardzo podobna brzmieniowo i stylistycznie płyta, nagrana tylko 2 lata wcześniej.

 

Choć moją ulubioną i tak jest Brave New World :P

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, Marco w np. Moonchild bardzo by mi pasował... ♥3

 

Okej, przesłucham, kiitos. :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potężny zespół, klasyk heavy metalu.

Jak można Ich nie lubić?

 

Ulubione piosenki to 'Fear Of The Dark' i 'Hallowed Be Thy Name'.

Są przepiękne, bardzo życiowe i ważne dla mnie. Nigdy się nie znudzą.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta piosenka idealnie ukazuje uczucia jakie towarzyszą człowiekowi, który się boi ciemności ;>

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze fragment wywiadu ze Stevem z zeszłego roku

 

What have you been listening to?

 

I haven't been listening to much of anything becasue I've been busy....... I suppose the last thing I was really listening to a few months ago was the new Nightwish album. I love them.The last couple of records in particular have been great. Dark Passion Play is just unbelievable. I think it’s the best album I’ve heard in God knows how long. It’s incredible

 

Przypomniała mi się sytuacja jaką opowiedział Tuo że w 2005 roku po koncercie Nightwish w Chorzowie w hotelu Steve powiedział mu że jest ich fanem i ma ich wszystkie płyty :)


Jako ciekawostkę Dickinson ma podobną skalę do Marco (albo raczej miał bo obecnie już górek tak nie wyciąga ;)).Stąd Marco był rozważany jako jego zastąpca

 

 

 

Jakie kiedyś stwierdziłam że Marco ma podobny głos do Jamesa Hetfielda :) i teraz muszę się temu faktowi ze skalą dokładnie przyjrzeć ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię słuchać Iron Maiden. Najbardziej utworów z płyty Brave New World.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje ulubione albumy to epickie Seventh Son of a Seventh Son, bardzo ciekawe i równie epickie Piece of Mind oraz niedocenione, mroczne X Factor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak by się komuś nudziło na TVP kultura obecnie jeszcze leci koncert Rock In Rio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premiera nowego albumu Iron Maiden zapowiadana jest jak dobrze pamiętam na połowę 2015 roku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tym razem przygnębiające wieści z obozu Iron Maiden Bruce walczy z nowotworem ,jest we wczesnym stadium jak dobrze zrozumiałem ,a więc trzymajmy za niego kciuki aby wszystko skończyło się dobrze .

Link do artykułu ogłaszającego tą smutną wieść : http://metalhammer.teamrock.com/news/2015-02-19/iron-maiden-bruce-dickinson-cancer

 

Bruce ściskam za ciebie moje metalowe kciuki

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje top 10 płyt Maidenów, a także wybrane highlighty.

 

 

1. Brave New World – łykam od A do Z, znakomita rzecz. Bez dwóch zdań najlepsza płyta zespołu. W zasadzie wszystko jest wyborne. Orientalny The Nomad jest powalający, podobnie Dreams of Mirrors.

 

2. Seventh Son of a Seventh Son – bardzo spójny krążek, druga płyta IM z syntezatorami, ale w miarę dobrze użytymi (jak na 1988 rok). Tytułowy mógłby spokojnie się bić o miano najlepszego utworu Iron Maiden.

 

3. Dance of Death – nigdy nie rozumiałem, czemu ta płyta jest uważana za słabszą. Znowu fantastyczny numer tytułowy, utrzymany w duchu walczyka. Prawie tak dobre jak BNW.

 

4. The Number of the Beast – równa płyta i sztandarowy przykład new wave of british heavy metal. Robiona pod Dio pół-ballada Children of the Damned, to mój ulubiony fragment wydawnictwa.

 

5. Somewhere in Time – po raz kolejny tytułowy :D i zamykający, epicki Alexander the Great. Dużo wspomnień z dawnych lat mam związanych z tym albumem.

 

6. Piece of Mind – surowy krążek, z wojennym "otwieraczem" i kosmicznym "zamykaczem". Plus The Trooper.

 

7. No Prayer for the Dying – niedoceniony album, zawierający bardziej bezpośredni materiał. Ponownie kawałek tytułowy (wow) i tak nie lubiana przez fanów - Mother Russia. :P

 

8. Iron Maiden – Wyróżnia się Phantom of the Opera oraz Strange World, jedna z bardzo niewielu ballad (z prawdziwego zdarzenia) w repertuarze grupy. Sporo naleciałości z hard rocka i punku, ale ten luz brzmieniowy pasuje do głosu Di’Anno.

 

9. A Matter of Life and Death – dużo dłużyzn, ale takie The Legacy czy The Longest Day to numery pierwsza klasa.

 

10. Powerslave - uważam, że ten album jest ciut przereklamowany, może przez genialną okładkę ;). Zdecydowanie Rime of the Ancient Mariner przykrywa resztę płyty.

 

 

(Na 11 byłoby Fear of the Dark – znów tytułowy (hehe) i klimatyczne Afraid to Shoot Strangers to rzeczy, do których lubię wracać).

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maćku ,odniosę się do twojego zestawienia

W Albumie Brave tak jak ty uwielbiam Dream of Mirrors ,ten numer zawsze wywala mnie z wyra

W Sevent Soon ,uwielbiam tytułowy i Only the good die Young

W Dance uwielbiam Montsegur i tytułowy oran No more lies

W The Number ,tytułowy ,Run to the Hills i tytułowy

W Somwere in time to Alexander the Great i Haven can wait oraz The Loneliness

Piece of Mind uwielbiam cały

W No prayer ,Mama Russia Tail Gunner i The Assasin

W Iron Maiden tytułowy i Phantom of the opera

W Powerslave lubię Flash of the Blade i Aces High

A w A matter uwielbiam Brighter than a thousand suns

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybciej niż myślałem, bo 4 września to za dwa miesiące z kawałkiem. Okładka paskudna :D Ciekawa tracklista, będzie najdłuższy utwór w historii zespołu. Trochę bez sensu, że dwupłytowe wydawnictwo, gdyż takowe zazwyczaj mają sporo niepotrzebnych dłużyzn. Nie znam dwupłytowca, który jest równy przez cały czas trwania. No ale zobaczymy. :)

 

 

Disc 1

1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28

2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01

3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37

4. The Red And The Black (Harris) 13:33

5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52

6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27

 

Disc 2

7. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13

8. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32

9. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59

10. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28

11. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okładka jest straszna ,zeszli na prościznę ,temu jest dwupłytowa bo te kawałki są mega długie ,myślałem że Maiden wróci do szybkich 2 minutowych numerów ,W stylu Aces High lub Run to the Hills ,i jeszcze przykładów można wymieniać i wymieniać ,a tu szykuje się album z długaśnymi powoli rozwijającymi się Suitami w stylu 2 poprzednich albumów ,,mam nadzieje że choć jakość numerów będzie w starym stylu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lit1.jpg

 

Iron_Maiden_-_Fear_Of_The_Dark.jpg

 

Nie wiem czy to tylko ja widzę między tymi obrazami podobieństwo :)

A obraz to Artura Grottgera

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

30 sekundowe solo z nowego albumu Iron Maiden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się podoba, brzmienie gitar dość soczyste. Chociaż brzmi jakby go nagral tak gdzieś 20- 25 lat temu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.