Jump to content
Freyja

Covery

Recommended Posts

Też uwielbiam ten cover Norhern Kings, oryginał Cutting Crew został mi już obrzydzony na wszelkie możliwe sposoby w setkach kontekstów :P.A cover - zaryzykuje tezę to najlepszy cover jaki zrobili.

 

 

Ode mnie „Holding out for a hero”

oryginał -Bonnie Tyler

 

cover – w wykonaniu greckich metalowców z Emerald Sun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depeche Mode

[video=youtube]

 

Marilyn Manson

 

[video=youtube]

 

Mimo że Depeche stworzyło Personalnego ale osobiście wole wersje Marilyna Mansona :3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

Oryginał:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8-1WfkM1qso

 

Cover:

[video=youtube]

 

Dziś to odkryłem i muszę powiedzieć, że głos Liv bardzo pasuje do tej piosenki :)

 

A za Personal Jesus nie przepadam, tak jakoś... Nie przekonało mnie do siebie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie odnieść się do Personal Jesus - bardzo lubię ten cover, jak większość tych, które popełnił Manson. Choć bardzo podoba mi się oryginał to stawiam na Mansona, jest mi bliższy niż DM.

 

Co do propozycji Simo - uwielbiam oryginał. IMO cover niewiele się od niego różni. Ale to dobrze, nic nie odbiera, trochę dodaje ;) bardzo fajna pozycja, lekkie odświeżenie utworu :)

 

Ode mnie:

 

oryginał

[video=youtube]

cover

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzycznie ZDECYDOWANIE oryginał. Wokalnie można się kłócić, zależnie od preferencji, ale mnie bardziej podoba się pierwotna wersja, w coverze oba głosy (albo ta pani się jakoś tak bardziej wybija, no bo Ville to wiadomo jaki ma głos, chociaż ja tam nad nim specjalnie nie pieję z zachwytu) za bardzo "zawodzą" w refrenie :P Aczkolwiek ciekawy zabieg z elektroniką(?) gdzieś w połowie coveru. Chyba nigdy wcześniej nie słyszałam tego utworu, więc tak całkiem na świeżo oceniam po jednym przesłuchaniu.

 

Oj, chyba będę musiała się głębiej zapoznać z Blue Oyster Cult, bo bardzo mi się spodobało ^^

__________________

 

To teraz coś absolutnie odjechanego, gdzie został chyba tylko sam tekst :P Ale "wersję" (czy własciwie niemal całkiem nowy utwór) Nevermore bardzo lubię, a przez dłuższy czas nawet nie wiedziałam, że to cover XD

To chyba dobry przykład na to, jak inaczej odbiera się tekst z zupełnie inną muzyką, jak inaczej na nas oddziałuje i narzuca w pewien sposób interpretację.

 

oryginał:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fPo6v0KhBdw

 

cover:

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oryginał jest bardzo lekki i przyjemny, można sobie ponucić ;) niestety w wersji Nevermore traci swoją magię. Dlatego znowu pokłony ku pierwotnej wersji. Słyszałam kiedyś damskie wykonanie tej piosenki --> http://www.youtube.com/watch?v=cwFt8SJaG4c

I przez długi czas sądziłam, że to jest właśnie oryginalna wersja. Podoba mi się ta charakterystyczna melodia, a w coverze przez mocne riffy została ona zgubiona.

 

 

Oryginał:

[video=youtube]

 

Cover:

[video=youtube]

 

Lubię bardzo obie. W zależności od nastroju :) Lyriel wniósł trochę świeżości i pazura do tej piosenki, natomiast cała kwintesencja pozostała.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z całą pewnością wykonanie Theriona bardziej mi odpowiada niż oryginał :)

 

Oryginał:

[video=youtube]

 

Cover:

[video=youtube]

 

*.*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oryginał

[video=youtube]

a teraz cover w kobiecej wersji

[video=youtube]

Dziewczynom z Iron Maidens na prawdę niezle to wychodzi i dodatkowo jest na co popatrzeć

Co o nich sądzicie ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry cover, chociaż wolę oryginał :> Ale laski wymiatają, z chęcią zobaczę resztę ich piosenek.

Fajnie im to wyszło, nie słyszałam tego coveru wcześniej. Baardzo mało jest takich bandów, gdzie same kobiety grają. No i lubię taki mocny kobiecy wokal :>

 

Oryginał

 

[video=youtube]

 

Cover

[video=youtube]

 

Ogólnie to kocham tę piosenkę ♥ . ♥

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja chyba wolę Evergreen, więcej w tym energii i "kopa", poza tym za The Offspring nie przepadam :<

 

Tak mi się teraz przypomniał jeden cover...

 

 

Post z dedykacją dla fanów Lady Gagi :P

 

Oryginał :devil:

 

[video=youtube]

 

 

Cover ♥

 

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZO7NN9w9Z_g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lubię oba :D. Tu jest dylemat co jest wazniejsze muzyka czy wokal :P, Lzzy z Halestorm to charakterystyczna wokalistka, w jakimś sensie świetna, mimo że nie jest typowym technicznym demonem, niemniej wokalnie Gagi nie przebija. Natomiast muzycznie hard rockowy aranż jest smaczny i na pewno bliższy memu rockowemu uchu, tyle że oryginał to chyba jedna z kilku piosenek Gagi, które są naprawdę bardzo dobre w swej przegródce.

 

Ode mnie przemiana całkowita

oryginał:

cover:

[video=youtube]http://http://www.youtube.com/watch?v=X67oth-tD2U

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednego nie jestem w stanie pojąć. Oficjalna strona Nightwisha na facebooku udostępniła cover piosenki "Ever Dream" jakiegoś gościa. Wcześniej nikogo poza "swoimi" w ten sposób nie promowali to pomyślałam, że jakiś geniusz musi być. Wyłączyłam po wstępnym wokalu do momentu instrumentalnego i jestem nieco zgorszona. :huh: Czy to jakiś znajomy admina strony, czy krewny jegoż? Bo jego głos jest... eee... nie wiem jak to nawet napisać... drażniący, żenujący? Nie mówię, że facetowi brak zdolności wokalnych, ale jego głos mnie rani. Mimika zresztą też. Czy tylko ja mam takie odczucia?

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha no powinnaś przesłuchać całe :D Nie, nie podoba mi się to. Wcale. Muzyka mi się podoba xD Nie byłoby nic dziwnego w tym, że wrzucili cover, bo wiele fanpejdży tak robi. Ale skoro nie robili tego wcześniej, to dlaczego akurat taki słaby?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ten cover - delikatnie mówiąc- to kompletna masakra. Chłopak zachowuje się jak pajac ( typu Biber jakiś czy coś w tym stylu), nie czuje tego o czym śpiewa tylko robi "pokazówkę"- mam wrażenie że chce pokazać siebie i jaki to on jest wspaniały, nie przykłada się do śpiewania, podchodzi do tego lekceważąco, powierzchownie- nie wiem jak to lepiej ująć. Zdecydowanie nie podoba mi się.


Na pewno nie słuchacie takiej muzyki, ale potrzebuje oceny innych: która wersja jest lepsza ( dla mnie oryginał, coveru nie lubię - za nudny i powolny jak dla mnie)

Kajia Koo " vapaa" - oryginał:

i Erin " Vapaa" - cover:

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

annaif - dla mnie też oryginał. Ten cover jest nudny. Może jeszcze jakbym cokolwiek z tego rozumiała... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA sie nie wypowiem na temat tego coveru, bo jest straszny... Podoba się wam cover wykonany przez KoRna, czy wolicie oryginał? :)

 

Oryginał:

 

[video=youtube]

 

Cover:

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ares - ten utwór jest tak genialny i idealny w oryginale, że imo nic go nie przebije. NIC. I nawet nie ma po co próbować...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

annaif - dla mnie też oryginał. Ten cover jest nudny. Może jeszcze jakbym cokolwiek z tego rozumiała... :D

 

 

znalazłam ten tekst po angielsku :)

Free

 

I'm fed up with those

Powers which are controlling my life,

Which take along and make fall in love with them.

I don't know whether it's bad

That I did not accept to die on my standing feet,

Since that's how it would have end up if I stuck on yesterday.

 

There was some being keeping me,

It was so awefully strong

And it did not want to let me go.

Almost like flesh and blood,

A bigger mountain and sea,

That's what dimensions it grew to in my head.

 

(Refrain:)

I don't expect any surprise,

I don't hold my breath.

I want to leave all that behind,

This escape of mine has been run to its end.

I'm not any courageous,

And immortal much less,

But one thing I know for sure, it is

What my heart has known so long, that.

This escape of mine has been run to its end.

 

I'm not going to be afraid,

Even if I'm afraid it doesn't depend on me,

But I rather think human soul takes over it.

I'm going to let it die,

It's time to let it no room to breathe anymore.

I don't have, I don't have to owe to it anything more.

 

I will build my home alone,

I will whiten my name alone,

And I will force myself to keep me up.

I'm not that miserable rag

Which heart has been sucked until it's dry,

I won't build a room for it in my house.

 

(Refrain:)

I don't expect any surprise,

I don't hold my breath.

I want to leave all that behind,

This escape of mine has been run to its end.

I'm not any courageous,

And immortal much less,

But one thing I know for sure, it is

What my heart has known so long, that.

This escape of mine has been run to its end.

 

I chose to run,

Because I thought that I couldn't anything else.

I don't recognize myself anymore being such,

That human being has gone as a being of the past.

 

(Refrain:)

I don't expect any surprise,

I don't hold my breath.

I want to leave all that behind,

This escape of mine has been run to its end.

I'm not any courageous,

And immortal much less,

But one thing I know for sure, it is

What my heart has known so long, that.

This escape of mine has been run to its end.

 

Taken from http://lyricstranslate.com/pl/vapaa-free.html#ixzz2xHw2R0Px


Ares- bardziej podoba mi się oryginał, gdy coś jest niepowtarzalne żaden cover tego nie przebije :)


  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ares - Uwielbiam obie wersje. Świetne są :)

Wercia, to prawda KoRn, to istny strzał energii dodał do tej piosenki power. Jonathan bosko zaśpiewał końcówkę. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

anaaif - Czytając tekst przekonuję się, że bardziej pasuje mi oryginał ;) Może i takie smętne brzdąkanie pasuje do takiego tekstu, ale energia pierwowzoru czyni go imo takim bardziej "prawdziwym" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

anaaif - Czytając tekst przekonuję się, że bardziej pasuje mi oryginał ;) Może i takie smętne brzdąkanie pasuje do takiego tekstu, ale energia pierwowzoru czyni go imo takim bardziej "prawdziwym" ;)

 

też tak myślę; nie lubię jak ktoś "smęci", i z energicznej piosenki robi coś nudnego, aczkolwiek ten cover często można usłyszeć w radiu ( i wez tu pracuj przy takiej muzyce ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.