Jump to content
RoastedMax

Portale społecznościowe

Recommended Posts

Proste pytanie, a raczej 3.

Z jakich portali społecznościowych korzystasz? Dlaczego akurat z nich? Na jakich portalach miałeś/miałaś jednak usunąłeś/usunęłaś konto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Ja korzystam z:

- Facebooka - najlepszy kontakt ze znajomymi (no, pomijając ten "w realu") + jestem na bieżąco z informacjami, np o eventach, planami ulubionych zespołów albo "ciekawostkami" z życia znajomych

- last.fm - założyłem konto głównie w celach statystycznych :)

 

Ohm to chyba wszystkie... Mam jeszcze konto w Google +, ale praktycznie w ogóle z niego nie korzystam. Niewielu znajomych go używa, więc nie mam takiej potrzeby. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

NK nie odwiedzam już od ładnych paru lat. Nawet nie pamiętam hasła... ;)

 

Ciężko mi ocenić wygodę korzystania z G+, ponieważ wszystko tam wydaje mi się nieintuicyjne, obce... W sumie tak samo było z Facebookiem gdy zakładałem konto... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Facebook, aby móc się porozumieć z klasą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

100 lat temu miałam NK przez chwilę, do kontaktu z osobami ze szkoły ale nie przypadło mi do gustu. Zdarzyło mi się obserwować jak ktoś ze znajomych korzysta z NK i mam wrażenie, że ten portal na siłę upodabnia się do FB.

 

Obecnie używam FB, głównie dla kontaktów i informacji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie miałam konta na nk :D

 

Pierwszy portal społecznościowy, na jakim założyłam sobie konto, to last.fm - statystyki, ale również udział w dyskusjach, poszerzanie muzycznych horyzontów, no i wymiana zdań z ludźmi na drugi końcu świata o podobnym guście(zdarza się).

 

FB - założyłam sobie dopiero na studiach, mam dwie grupy, które muszę regularnie sprawdzać, dlatego to konto jeszcze istnieje^^

 

Google+ - mam, ale nie używam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fb - żeby mieć kontakt z rodziną i przyjaciółmi tu, na "wygnaniu" ;)

nk - miałam i zaglądam, jak dostanę info o wiadomości

myspace - bo lubię czasem posłuchać tam jakiejś muzyki

last - dopóki miałam subskrypcję to miało sens, teraz to tylko strona do kontaktów ze znajomymi

O czymś zapomniałam?

A - chomik, ale tam praktycznie nic nie ma. Swego czasu robił za moją "szufladę" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie wczoraj usunąłem konto na NK. Swoją drogą wiecie, że usunięcie konta nie jest jednoznaczne z usunięciem danych osobowych z bazy portalu? Co więcej, usunięcie konta nie jest równoznaczne z wycofaniem zgody na przetwarzanie Twojego zdjęcia w celach marketingowych/innych przez NK. Trzeba osobno napisać przez formularz kontaktowy w tym celu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

obecnie to facebook - bo lubię. trochę dlatego, że pomaga utrzymywać kontakt ze znajomymi, których nie ma na miejscu, a po drugie obserwuję tam parę osób i należę do grup, które mnie interesują.

po drugie filmweb - bo fajnie est mieć gdzieś spisane co oglądałam i co jeszcze chcę zobaczyć. raz w tygodniu sprawdzam też co z tej listy w TV bedzie.

po trzecie last.fm - statystyka. znajomych tam praktycznie nie mam i nigdy nie służyło mi to do kontaktów z nimi.

po czwarte youtube - czekam niecierpliwie na nowe filmiki subskrybowanych i dodaję kolejne piosenki do ulubionych :P

po piąte mylog. teraz już rzadziej, ale pisałam tam kiedyś bloga. mam zamiar się zmotywować i pisać dalej :P

 

mam też konto na nk. sprawdzam e raz w tygodniu czy ktoś coś nowego dodał, ale ostatnio zdarza się to coraz rzadziej.

Google+ - mam, ale rzadko używam, ze względu na jego małą popularność w pl. może kiedyś ludzie przerzucą się z fejsbuka na g+ i wtedy ja również zacznę go częściej używać.

myspace - miałam tam kiedyś konto. kilku znajomych z reala a reszta to wyszukani w sieci głównie z Japonii i innych krajów azjatyckich. korespondowałam z kilkoma takimi osobami i można powiedzieć, że było miło :P

interpals - chciałam trochę poćwiczyć język angielski i poznać jakiś nowych ludzi, ale jakoś tak wyszło, że długo tam nie pobyłam...

Grono - mam tam konto, ale nie używam. kiedyś korzystałam ze zniżek jakie oferowali na przykład na enemefy.

fotka - 100 lat temu miałam tam konto, ale przez chwilę tylko, nie podobało mi się tam.

 

 

no i to chyba wszystko...

 

edit: no i jeszcze tekstowo :P ale raczej nie traktuję tego jako portal społecznościowy. próbuję swoich sił przy tłumaczeniach żeby szkolić język ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interia, mail, przez tych dziadów straciłem pare złotych z telefonu, bo coś się stało z hasłem i musiałem spróbować, konto pozostałe zablokowane, brak jakichkolwiek sposobów na uzyskanie hasła. Kasacja wiadomości co miesiąc

Jeszcze utworzyłem pare kont na tym serwisie.

 

Konta na czatach, nie wiem czy to taki portal, ale miało się pare kont, na wielu stronach.

 

Na czacie 3d IMVU, ale mnie to znudziło, nie było warto.

 

Konta Google mail, oj dawno zaczęła się tam przygoda ma 2 działające maile do dziś. Potem nastała era plusa :D tylko wystarczyło się w to włączyć. W ogóle mam tam blogi. Kiedyś była fajna strona startowa w google, takie menu.

 

Chyba najstarszy serwis to Fotka.pl na jakim miałem konto, kurzy się, nie wiem czy nie skasowali mi konta. Jakiś koleś z klasy, zapytał mnie w szkole po co dodajesz "tyle" znajomych z wirtuala, ciekawa co bym miał mu odpowiedzieć teraz na podstawie innych serwisów:D

 

Box.net, wirtualny dysk, jeszcze coś na nim mam, nie wiem czy to ta nazwa serwisu, ale chyba tak. Nie wiem jak uzyskać dostęp do konta.

 

Miałem konto na wrzucie, ale hasło przepadło z powodu braku dostępu do interii, założyłem nowe.

 

Nk :D kiedy to było, mnie to nie interesuje, wole nawet nie znać osób, które korzystają z tego serwisu w celach "znaojomościowych". Nie będę nikogo zmuszał, ale to jest okropne co się tam działo gdy jeszcze tam zaglądałem.

Ja dodałem parę znajomych, a politykę stosowałem taką, jak mnie znają to wyślą zaproszenia.

A co do gierek też nie można ich usunąć z bazy danych twoje statystyki są zawsze zapisane.

Ale miało się kilka kont, dla gier :D i tak samą leżą nie używane.

 

Last.fm, fajny serwis. Nic nie powiem, bo jest temacik.

 

Chomika w 3 kontach. co miesiąc jak coś szukam to sprawdzam czy chomikuj to ma, to zagarniam te 50 mb i jedziemy. Ciekawe mam jednak dostęp do maila z interii :D byle nie zmieniać hasła

 

Facebook do tego mamy temacik, ale powiem tyle: to było jak zacząłem odchodzić z Nk, patrzyłem na to kogo dodaje, ale nie było co pilnować, nie szukałem znajomych z którymi wolałbym nie mieć nic wspólnego, kto chciał to mnie dodał, jest kilka osób, które nie powinny być w środ moich znajomych, no ale nie są to najgorsze osoby.

Dodawanie odpowiednich znajomych zaczęło się od Woodstock i nie powiem, że wcześniej też nie było takich osób, ale to chodzi o grupę ludzi, pierwsza społeczność, którą bym z chęcią mimo wszystko dodałbym do znajomych, a dziś też ludzi z tego serwisu. Powiem jeszcze, że z ciekawości zrobiłem sobie dwie grupy znajomych, społeczności, ale tak żeby to ogarnąć, może coś fajnego napiszą, a tak to patrze na wszystkich.

 

Dwa fora, lagata.pl, forumowisko.pl, porażka w ludziach.

 

filmweb konto miałem, a połączyłem z fb

 

konto na IMDd, za to, że mają listę odcinków. Od niedawna połączone z fb

 

Gry-online.pl teraz konto połączone fb

 

Hotmail mam do dziś, trochę korzystałem z funkcji dyskowej, fotki tam leżały.

 

Niedawno założone konta na "extra gry", a wcześniej na "stare e gry"

 

Chyba tyle, było gdzieś w tej historii, kilka mniej zapamiętanych stron tylko służył;y za dostęp, z czasem wypowiedzi, nie ma co opisywać.

 

Długa, obszerna historia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
po czwarte youtube - czekam niecierpliwie na nowe filmiki subskrybowanych i dodaję kolejne piosenki do ulubionych

Jak ja mogłam o youtube zapomnieć...^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm... Ja korzystam z:

- Facebooka - najlepszy kontakt ze znajomymi (no, pomijając ten "w realu") + jestem na bieżąco z informacjami, np o eventach, planami ulubionych zespołów albo "ciekawostkami" z życia znajomych

- last.fm - założyłem konto głównie w celach statystycznych :)

 

Ohm to chyba wszystkie... Mam jeszcze konto w Google +, ale praktycznie w ogóle z niego nie korzystam. Niewielu znajomych go używa, więc nie mam takiej potrzeby. :)

 

Nic dodać, nic ująć :D Konto na Google + założyłam w sumie całkiem przypadkowo ;d

 

Z NK korzystałam, ale od czasu kiedy znajomi przenieśli się na Fejsbóka, zrobiły się tu pustki. Konto mam dalej i odwiedzam je raz na ruski rok.

 

YouTube - takie tam różne filmiki... ;d

 

WebCzat - głównie z powodu czatu strony Glitery.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

No Youtube też dopisze :D, ale to taki dodatek, jak konto na Spotify.

Subskrypcje, szukanie. A skoro napisałem wrzutę i chomika, to powinienem :)

Jedna nikomu nie przydatna rzecz konto eDarling, w sensie, że nikt się nie dowie o moim profilu, najwyżej, że istnieje.

Znajomych tam nie zbieram :), tylko interesujące mnie dziewczyny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
konto na IMDd, za to, że mają listę odcinków.

 

na filmwebie też są listy odcinków :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie zaglądam regularnie tylko na lasta- jedyny portal społecznościowy, który przykuł mnie na kilka lat i nic chce wypuścić (nie żebym się jakoś szczególnie wyrywał :D ).

 

Oprócz tego mam konta na couchsurfing.org (dobre do umawiania spotkań z "tubylcami" przy wyjazdach; choć ja używam tego głównie do zbierania informacji. Nie zaglądałem tam już od wielu miesięcy. Założyłem też konto na GoodReads, ale wyjątkowo szybko mi się znudziło.

 

Konta na NK i Fb usunąłem (na tyle na ile byłem w stanie...), bo nie widziałem tam nic ciekawego dla siebie.

 

Nie wiem czy lang-8.com podchodzi pod portal społecznościowy, ale kiedyś bardzo intensywnie pisałem tam po włosku i

hiszpańsku (jakby kogoś to interesowało, to napisałem co nieco o tej stronie w temacie o językach). Obecnie rzadziej zaglądam, ale poznałem tam kilka osób, z którymi rozmawiam przez Skype'a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko facebook w sumie.

 

lasta nie traktuje jako społecznościówki bo to bardziej statystyka słuchanych utworów a youtube znowu oglądanie filmów bo te komentarze pod filmiikami to żadna dyskusja ;)

 

Mam jeszcze Naszą Klasę nie logowałem się chyba 2 lata i trzeba powiedzieć szczerze że o ile 4-5 lat temu był istny szał na NK to teraz FB zupełnie wyparł Naszą Klasę.

Kont na innych portalach typu Google + czy Twitter nie posiadam i raczej posiadać nie zamierzam ;), mam jeszcze profile na wiielu różnych stronach a imię ich legion ;) ale czy je można nazwać portalami społecznościowymi to nie wiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam jeszcze profile na wiielu różnych stronach a imię ich legion ;) ale czy je można nazwać portalami społecznościowymi to nie wiem.

 

No właśnie. Ja też nie wiem czy np. takie lang-8 można nazwać społecznościówką- to strona, gdzie wielu użytkowniów pisze blogi, które można komentować i poprawiać, przesyłać wiadomości, a dodatkowo wiele osób podaje swoje namiary Skype. W każdym razie takie portale skupione na jednej tematyce wolę od ogólnych społecznościówek typu Facebook.

 

Mam jeszcze konto na Gronie, ale tam nie zaglądałem od... 6 lat? Co ciekawe, do niedawna otrzymywałem stamtąd różnego rodzaju powiadomienia mailowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O jezu gdzie mnie nie ma ??????

Szukajcie pod nickiem pawel27g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.