Jump to content
pawel27g

Pogadalnia

Recommended Posts

Jam mag wolności powrócił, by przedstawić wam istotę wolności, to ja biere się za wspólnotę, a wy się patrzcie, albo wstąpcie.

 

Siemaneczko ludkowie, jakoś na szybciora ogarnąłem wasze bazgroły.

 

Co wy wyczyniacie? Gdzie wasza licencja na zabijanie? Imprezki, zezwolenie gdzie?

Widzę gwiazda nie chętnie wraca.

Jakie jest sprawozdanie z tej imprezy, kto ile?

 

p.s.

Tatusiowie wredni, bo nie mogą być wolni, głupi stereotyp męskiej osobowości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powodzenia.

Przyda się, bo jeszcze się za to nie zabrałam ^^

 

Mana do motywacji pilnie poszukiwana ^^.

 

Tatusiowie wredni' date=' bo nie mogą być wolni, głupi stereotyp męskiej osobowości.[/quote']

Moim (nie)skromnym zdaniem bzdura.

Artykuł w temacie: http://www.cpp-metanoia.com/ogladaj-artykul-26

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak jest: mamusia w domu, tatuś w pracy. Nauczyli się tak i żyją z tym.

 

A "tyran" to nie taki stereotyp? Typowy średniowieczny ojciec.

 

Pokazałbym to swojej matce to by mnie wyśmiała, a sam jej to mówię cały czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobrze, ale próbuję Ci przekazać, że to nie jest kwestia braku lub nie "wolności", tylko odpowiedzialności.

 

Jaki stereotyp?

 

Wiesz, bardzo możliwe, że ona o tym wie, ale "dla świętego spokoju" nic z tym nie robi ^^

Nie będę rozwijać tej myśli, bo to nie ten moment, edukacja mnie wzywa, życzę miłej nocy ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Simo

 

lub ma inne propozycje matrymonialne... to może pisać na gg: 802971 :)

 

 

Adrian, Ty desperacie !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Adrian' date=' Ty desperacie ! [/quote']

To nie mój numer, tylko Moniki! Czytajcież uważnie! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobrze' date=' ale próbuję Ci przekazać, że to nie jest kwestia braku lub nie "wolności", tylko odpowiedzialności.[/quote']

O dokładnie, odpowiedzialność! A stereotypy swoją drogą. Na ludzi sztywno myślących (czy raczej nie próbujących myśleć, bo tak jest łatwiej więc po co?), ograniczonych światopoglądowo, religijnie czy jakkolwiek nie ma rady :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym numerem gg namieszaliście :happy:

 

Eh... nie lubię takich tematów^^

O dokładnie' date=' odpowiedzialność! A stereotypy swoją drogą. Na ludzi sztywno myślących (czy raczej nie próbujących myśleć, bo tak jest łatwiej więc po co?), ograniczonych światopoglądowo, religijnie czy jakkolwiek nie ma rady [/quote']

Nie ma rady i najlepiej w miarę możliwości dać sobie z nimi spokój. Jak jeszcze kiedyś chorowałam na swój chory idealizm to chciałam żyć ze wszystkimi w zgodzie, ale teraz już z tego wyrosłam.

Ważne, żeby mieć cel i motywację do niej (tego drugiego akurat nie mam teraz ^^).

A co do tego co napisała Freya - zazwyczaj tego typu problemy nie biorą się znikąd, jeśli dorośli nie zostali nauczeni odpowiedzialności to jak mają być i jak mają nam przekazać ją jako wzór?

Z pokolenia na pokolenia konsumpcjonizm zbiera żniwa, wszyscy pędza, aby mieć "więcej, lepiej, drożej", nie poświęca się tyle czasu rodzinie, przyjaciołom, wartości poupadają. Tak powstają zagubieni młodzi ludzie.

Aż przypomniała mi się piosenka (Turbo - Dorosłe życie).

 

Ależ się rozpisałam, ale jak już napisałam to nie będę kasować^^

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co do tego co napisała Freya - zazwyczaj tego typu problemy nie biorą się znikąd' date=' jeśli dorośli nie zostali nauczeni odpowiedzialności to jak mają być i jak mają nam przekazać ją jako wzór?[/quote']

Racja, ale zawsze można choć spróbować się zmienić - tylko trzeba chęci i kogoś, kto pomoże wskazać właściwą drogę. No ale jak się nie spróbuje choć rozważyć rad innych, to się potem ląduje... nie ważne, ale ja piszę z mojej perspektywy, więc trudno mi przyjąć bardziej ogólne stanowisko.

 

Co do konsumpcjonizmu - niestety taka smutna prawda, dziś praktycznie każdy idzie za pieniądzem.. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Racja' date=' ale zawsze można choć spróbować się zmienić - tylko trzeba chęci i kogoś, kto pomoże wskazać właściwą drogę. No ale jak się nie spróbuje choć rozważyć rad innych, to się potem ląduje... [/quote']

Zła i niedobra ja napiszę, że tak zawsze może spróbować się zmienić, ale trzeba przede wszystkim chęci, których czasami nie ma (seria niepowodzeń przykładowo to dobry demotywator), przewodnik może ułatwić zadanie, ale niekoniecznie.

 

Akurat ten fragment, który zacytowałaś odnosił się bezpośrednio do kwestii odpowiedzialności bądź jej braku, a w przypadku dorosłych może to też być kwestia w przypadku zmian strachu odnośnie utraty jakiegoś autorytetu.

 

Nie będę już tego rozwijać - tak jak napisałam wcześniej, nie przepadam za tego typu dyskusjami, bo pisząc łatwo o nieporozumienie^^ Poza tym w pogadalni takie tematy wyglądają co najmniej dziwnie :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Wyzywają się tu od analfabetów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyzywają się tu od analfabetów?

Kto?

 

Mi się niestety nie otwiera

Masz kwadracik jakiś? Kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz "Kopiuj adres URL" i wklej w nowej karcie przeglądarki.

 

U mnie obrazek się wyświetla cały czas dobrze ^^

 

EDIT: Widzę, że już Ci Mordeczyni nasza forumowa pomogła :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Adrian i Szymek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nawet nie wiem, o co wam chodzi.


A nie, dopiero teraz ogarnęłam resztę wątków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam bym kupiła. Chociaż mnie w bibliotece nawet na 5 lat by jej nie zdążyli kupić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Właśnie tego się obawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, czuję się jak boss!

Właśnie sprawiłam, że na 'dniu dziecka' o tematyce indiańskiej, nasza grupa wokalna będzie śpiewać "Creek Mary's Blood" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Morderczyni

Sami, gratulacje. Nagraj i wrzuć nam, to sobie posłuchamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, pani z wokalu już kazała sobie podać nazwę zespołu, więc jest dobrze, bo jej się podoba :)

Puściłam im wersję z EoaE ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.