Jump to content
Sølvi

Artrosis (+ projekty Maćka)

Recommended Posts

:devil:

Nie umiem opisywać dokonań zespołów, od tego jest ciocia wiki :D

 

Zespół, który określa się jako grający gotyk, z późniejszą zabawą elektroniką, a więc...

Jeśli szukasz melodii rodem z baśni i smyczków:

-płyty (do każdej mój faworyt z albumu ^.^)

Pośród Kwiatów i Cieni

[video=youtube]

Ukryty Wymiar

[video=youtube]

W Imię Nocy

[video=youtube]

 

Teraz co najsmaczniejsze czyli płyty, których słychać zabawę elektroniką ^.^

Oceniany przez wielu za najlepszy album, Fetish.

[video=youtube]

(Akurat ten utwór, lekko "rammstein'owy^.^).

 

Tym razem moja ulubiona płyta, Melange.

[video=youtube]

 

Con Trust, płyta, która powstała bez Maćka, przystępna.

[video=youtube]

 

Na koniec perełka, z ostatniego albumu, Imago.

[video=youtube]http://youtu.be/32dB32IM45Y

(Przypomina mi dokonania Maćka, z jego innego projektu Sui Generis Umbra (dark ambient/elektro)

 

 

 

Tak oto przebrnęłam ze sowim prywatnym przeglądem najlepszych kawałków ze wszystkich płyt :D

(Nie wiem, czy ktoś przetrwa ze wszystkimi kawałkami do końca, ale udanego słuchania życzę :D)

Znacie zespół, lubicie?

 

Jakie są wasze ulubione utwory :P ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam "W imię nocy" i anglojęzyczne wydania "Fetish" i "Melange". Rzadko słucham "W imię nocy" w całości, a "Fetish" i "Melange" nie słuchałem już od dawna- muszę to nadrobić. Zastanawiam się ciągle na kupnem "Imago", ale jakoś nie mogę się zdecydować.

Swego czasu byłem na ich jubileuszowym koncercie, ale jak na złość grali głównie utwory, których nie znam... Co ciekawe, na koncercie było bardzo niewiele osób biorąc pod uwagę renomę zespołu, przystępną cenę biletów i okazję, czyli jubileusz.

 

Opis Sui Generis Umbra brzmi ciekawie. Wiem, że to temat o Artrosis, ale może podasz jakieś ciekawe tytuły, ew. założysz o nich wątek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Artrosis to jeden z tak zwanej "wiielkiej czwórki polskiego gothic metalu" II połowy lat 90-tych i początku XXI wieku.

 

Na każdej z płycie są utwory które lubię i do których wracam. Nie ukrywam iż bliższa jest mi wcześniejsza twórczość grupy tak gdzieś do Melange włącznie (wyjątek „Tym Dla mnie jest” z następnej płyty z wyjątkowo rockową barwą Medeah)

Za opus magnum zespołu uważam „Hidden Dimension” – niemal 10-minutowy kawałek dzieło przez duże D piękny niczym ręcznie robiony witraż z pracowni Mehoffera ;)

Hity na czele z „Emerald Night” ,„Nazguls” czy „Pośród kwiatów i cienii” zasłuzenie się nimi stały bo są świetne.

 

Warto dodać że wydanie płyt za granicą umożliwił im sam lider Lacrimosy przyjmując ich do swojej wytwórni a to już mówi samo za siebie.

 

Tak się jakoś składa że pierwsze dwie-trzy płyty przekonują mnie tylko po angielsku, bo po polsku niektóre wczesne teksty rażą banałem i pretensjonalnością a w mowie Szekspira wszystko przejdzie:D, potem Medeah się poprawiła. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gothic metal ♥ Boszszsz, jak ja uwielbiam te szufladki!... :P

 

 

Warto dodać że wydanie płyt za granicą umożliwił im sam lider Lacrimosy przyjmując ich do swojej wytwórni a to już mówi samo za siebie.

Akurat w tym wypadku Tilo niewiele ryzykował biorąc Artrosis pod skrzydła swoje i HoS :P Bądź co bądź to zespół o mocno ugruntowanej pozycji, nie tylko na "naszym podwórku". Nawet teraz, po drastycznych zmianach, dla wielu pozostaną marką samą w sobie z tytułu znanej nazwy (do której z resztą Magda zachowała prawa).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swego czasu byłem na ich jubileuszowym koncercie' date=' ale jak na złość grali głównie utwory, których nie znam... Co ciekawe, na koncercie było bardzo niewiele osób biorąc pod uwagę renomę zespołu, przystępną cenę biletów i okazję, czyli jubileusz.[/quote']

Powiem Ci, że na koncercie na którym byłam, nie było też za dużej frekwencji, też jubileuszowym.

 

Opis Sui Generis Umbra brzmi ciekawie. Wiem' date=' że to temat o Artrosis, ale może podasz jakieś ciekawe tytuły, ew. założysz o nich wątek?[/quote']

Edytowałam nazwę tematu przez to :D Nie spodziewałam się zainteresowania.

Dobra:

 

Sui Generis Umbra(wcześniej Umbra):

http://www.youtube.com/watch?v=qtTJ0CwNWqE - ten utwór kojarzy mi się z "Panta Rhei" Artrosis (ja i moje skojarzenia)

http://www.youtube.com/watch?v=lxR-VaDBcHE (ta nawet ma teledysk ^.^ )

http://www.youtube.com/watch?v=1HOwTg41P-Q

 

Alienoil (z Agatą Pawłowicz (Desmedona))

 

Jeszcze był na pewno jeden projekt, który współtworzył, ale w tym momencie nazwa wyleciała mi z głowy ._.

 

(Jak wiecie coś na temat jego projektów, to poproszę, chętnie się dowiem więcej ^.^ ).

 

Tak się jakoś składa że pierwsze dwie-trzy płyty przekonują mnie tylko po angielsku' date=' bo po polsku niektóre wczesne teksty rażą banałem i pretensjonalnością a w mowie Szekspira wszystko przejdzie, potem Medeah się poprawiła. [/quote']

Tekstowo Artrosis świetne nigdy nie było.

A i dziękuję Maciek, za profesjonalny opis :) !

 

Gothic metal ♥ Boszszsz' date=' jak ja uwielbiam te szufladki!... [/quote']

Nie napisałam tego :D

Artrosis na szczęście nie da się zaszufladkować :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sionqa

Zacząłem odsłuchiwać kawałki SGU zaczynając od jednego z podlinkowanych przez Ciebie, ale potem pokierowałem się już YT. Głównie słuchałem utworów z płyty "Amok". Te z większą ilością melodii mi się podobają, ale np. "Mass Violation" w ogóle nie ograniam. "Hate Me" też nie bardzo w moim stylu. Do takich efektów wokalnych też nie jestem przyzwyczajony. Zobaczymy co będzie dalej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z "Amok" do gustu najbardziej przypadła mi "Psychomachia", "Virtuoso of Perversity" i "Ritus Sacer Militaris".

"Mass Violation" uważam za najsłabszy fragment płyty.

 

Alienoil też sobie sprawdź ^.^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gothic metal ♥ Boszszsz, jak ja uwielbiam te szufladki!...

Nie napisałam tego

Wiem, albowiem moja wypowiedź odnosiła się do

Artrosis to jeden z tak zwanej "wiielkiej czwórki polskiego gothic metalu"(...)

 

A teraz do rzeczy:

Sui Generis Umbra miałam okazję widzieć na CP, w 2004 bodajże. Fajny szoł z chorągiewkami :P

 

Desdemonę kocham rękami i nogami, szczególnie po "Endorphins" (jak by ktoś chciał można LEGALNIE, BEZPŁATNIE ściągnąć album ze strony wytwórni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płytę można bezpłatnie ściągnąć ze strony wytwórni? W CAŁOŚCI!?

 

Jakiś czas temu szukałem jakichś nagrań Desdemony na YT, ale zbyt wielu albumowych wersji nie było. Miałem możliwość przejść się na ich koncert, kiedy grali przed Artrosis, ale w ostatniej chwili zrezygnowałem.

 

EDIT: Jakoś na stronie wytwórni nie widzę linka do albumu, chyba, że źle patrzę: http://www.dansemacabre-group.com/desdemona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Płytę można bezpłatnie ściągnąć ze strony wytwórni? W CAŁOŚCI!?

Tak, stąd:

http://www.halotan.net/shop.php?view=full&id=62&lang=pl

To jest jak najbardziej nasza "stajnia" muzyki DI, prowadzona przez dwoje moich znajomych, wszystko legalnie i za free, no chyba że chcesz kupić cd w wersji fizycznej (płytowej).

 

Tu jeszcze singiel "In flames"

http://www.halotan.net/shop.php?view=full&id=73&lang=pl

 

I "Bring in All"

http://www.halotan.net/shop.php?view=full&id=54&lang=pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gothic metal ♥ Boszszsz, jak ja uwielbiam te szufladki!...

Nie napisałam tego

Wiem, albowiem moja wypowiedź odnosiła się do

Artrosis to jeden z tak zwanej "wiielkiej czwórki polskiego gothic metalu"(...)

Wiem, dopiero teraz to zauważyłam, zbyt bardzo opis Maćka mi się spodobał :D

A teraz do rzeczy:

Sui Generis Umbra miałam okazję widzieć na CP, w 2004 bodajże. Fajny szoł z chorągiewkami :P

Jak ja Ci zazdroszczę...^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem ich poznawać od początku - ale że na Spotify jest tylko Imago... To mały skok na początek :) "Nie Tamtą Już" znałem znacznie wcześniej. Lubię do tej pory :) Co do reszty? Jestem po pierwszym pełnym odsłuchu. Wczoraj w nocy - więc nie mogę tego nazwać zaznajomieniem się :) W każdym razie "Moje Niebo" trafia do czołówki moich ulubionych utworów. Overall. Genialne. Ewidentny walc wiedeński :) I tu następuje moje spaczenie - trochę mam skojarzenie z "Tęczą" Wrzeszczakowej xD Owszem - to stoi na niebotycznie większym poziomie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W programie Kulturalne Puzzle "Gothic po Zielonogórsku" - odwiedziny Artrosis w studio, gdzie trwa właśnie nagrywanie ósmego już albumu. (Artrosis od ok 6:30) :)

 

[video=youtube]

 

 

Nowa płyty ujrzy światło dzienne najprawdopodobniej jesienią ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.