Jump to content
Sign in to follow this  
Sølvi

Jelonek

Recommended Posts

Jako, że dobrze mi idzie zakładanie wątków w tym dziale dziś, będzie jeszcze jeden :P

 

Tak w ogóle gdzie się podziały polskie zespoły? Czy mi się wydaje, czy polskich wykonawców tu zabrakło?

 

Ode mnie Jelonek :D

 

[video=youtube]

 

Czyli polski metal na skrzypcach ^.^

Są tu jacyś fani ^.^ ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak w ogóle gdzie się podziały polskie zespoły?

Są tematy o paru polskich zespołach ale faktycznie jakoś wychodzi że na razie więcej ludzi skłania się ku zagranicznym wykonawcom.

 

A co do Jelonka to bardzo lubię zarówno jego nagrania na płytach innych zespołów (typu "Scarlett" Closterkellera albo pierwsza płyta Ankh) jak i jego obie solowe płyty i na przekór większości wolę drugą płytę Revenge :P, zdecydowanie bardziej mi odpowiada. Niektóre tytuły jego kawałków są niecodzienne mówiąc eufemistycznie Cockroaches Empire albo Magic Night In The Slaughterhouse ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sionqa, to świetnie, że rozkręcasz tu wątki, niektórzy mogliby brać z Ciebie przykład;)

Jelonek jest świetny, chyba nie można go nie lubić. Przystępny, ale nie tuzinkowy. Nie monitoruje jego działalności artystycznej, ale wiernie uwielbiam min.:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłem na 3 jego koncertach i mam obie płyty- wrażenia zarówno z koncertów jak i z wydawnictw mam bardzo pozytywne. Potrafi świetnie rozkręcić publiczność, bez względu na to czy gra na plaży jako swego rodzaju support (jak to było w Płocku) czy też jako gwiazda wieczoru. Byłem w poznańskim Blue Nocie tylko kilka razy, więc wielkiego materiału do porównania nie mam, ale wiem że na jubileuszowym koncercie Artrosis była garstka ludzi, a na Jelonka trzeba było wszystkie stoliki chować, a i tak był ścisk ;)

Jak na razie więcej słucham pierwszego krążka, choć np. WolfRed pojawia się u mnie na laście bardzo często.

Nie bardzo tylko rozumiem, dlaczego zdecydował się tytuły instrumentalnych w końcu kawałków przetłumaczyć na angielski, szczególnie że te angielskie tytuły są momentami zwyczajnie kulawe językowo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie bardzo tylko rozumiem, dlaczego zdecydował się tytuły instrumentalnych w końcu kawałków przetłumaczyć na angielski, szczególnie że te angielskie tytuły są momentami zwyczajnie kulawe językowo...

 

Wydaje mi się że to wymóg wytwórni, jego płyty wychodzą także za granicą. Sam się nieraz dziwię jak widze na laście kogoś z Peru w playliscie Jelonek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam się nieraz dziwię jak widze na laście kogoś z Peru w playliscie Jelonek :D

Sam się do tego w jakimś stopniu przyczyniłem polecając Jelonka kilku osobom z zagranicy- w dwóch przypadkach spodobało się tak bardzo że kupili ;)

Wydawać by się mogło że język liczy się tylko w przypadku piosenek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jelonek potrafi rozkręcić publikę :D

Ścianki jelonkowe - najlepsze :D

 

Osobiście uwielbiam jego obie płyty, a na wyróżnienie zasługuje cover Daddy Cool :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od dawna słucham Jelonka i to co robie to mistrzostwo.

Pójść na ich koncert to mega wspomnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj tak : ) Jego koncert na zeszłorocznych Ursynaliach będę wspominać przez długie lata. Słynny młynek, cover "Daddy Cool" i okrzyk "Chwyćcie za toporki!" ; D A muzyka przednia, zresztą ja kocham dźwięk skrzypiec!

 

Mój ulubiony utwór:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jelonek potrafi rozkręcić publikę

Oj, potrafi, potrafi :D. W zeszłym roku widziałam jego występ na Ursynaliach. Kojarzyłam faceta, płyty miałam przesłuchane, ale raczej pobieżnie i byłam zaskoczona, bo jakoś nikt mnie wcześniej nie uprzedził, że on daje takiego czadu na żywo. Słuchając nagrań studyjnych w życiu bym się nie spodziewała, że do tej muzyki można tak pogować (ścianka-ursynalka ♥).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakoś nie mogłam się wcześniej zebrać, żeby go posłuchać, ale wczoraj miałam go w radiu propozycji na laście. Uwielbiam :D Na dniach biorę się za dyskografię, dam znać jak wrażenia :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.