Jump to content
Sign in to follow this  
beatag60

Cover jakiej piosenki mogło by zagrać NW?

Recommended Posts

Covery utworów niektórych zespołów zagrane przez NW znamy i lubimy. Zespół nadaje im swój charakterystyczny klimat i inny odbiór emocjonalny jak w pierwowzorze. Czy mamy takie swoje ulubione utwory, które chętnie podalibyśmy do interpretacji muzycznej Najtłiszkowi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście byłabym ciekawa coveru jakiejś kolejnej melodii z filmu. Może dla żartu cover 'This Is Halloween' - Elfmana (z soundtracku do "Miasteczka Halloween").

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=M6jpIv7jJdA

 

No i zastanawia mnie jak mógłby brzmieć jeden (jedyny znany mi) kawałek Blackmore's Night w wykonaniu Nightwish'a z małym, subtelnym metalowym "powerkiem" ;).

Konkretnie ten:

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy od tego jaki wokal Tuo by tu wplótł... Gdyby nieco zmodyfikować tekst i zrobić z tego dialog. Mogłoby być cudowne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy od tego jaki wokal Tuo by tu wplótł... Gdyby nieco zmodyfikować tekst i zrobić z tego dialog. Mogłoby być cudowne.

 

Z głosem Marco i kilkoma typowo nightwishowymi wstawkami a'la Tuomas to byłoby coś!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam zawsze zastanawiałem się jak brzmiałby cover Novembre - Jules w wykonaniu Nightwish. Tak, to jest włoski progresywno-melodyjny metal.

 

[video=youtube]

 

PS. Jak zauważyliście, opanowałem sztukę wklejania filmików z youtube'a ♥ Gloria cognitio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Highway to Hell! Oczywista śpiewa Marco, na refren włącza się Floor, ale bardzo chętnie bym usłyszał w tym solo Troya na dudach (zamiast gitarowego) - mogło by być ciekawie, nie sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Highway to Hell! Oczywista śpiewa Marco, na refren włącza się Floor, ale bardzo chętnie bym usłyszał w tym solo Troya na dudach (zamiast gitarowego) - mogło by być ciekawie, nie sądzicie?

 

Hmm, tak, mogłoby to być ciekawe, ale jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić w Najtłiszowej wrsji :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

No mogliby spróbowac w sumie, ale też jakoś nie wyobrażam sobie tego... nawet z cudownym Marco na wokalu. Chyba że zrobiliby symfoniczną wersję tego hiciora (coś jak z "Running up that hill" Within Temptation zrobili, kocham ♥ ) mogłoby być mraśnie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

 

Z wokalem Floor :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja baaaaardzo chciałabym usłyszeć 'Hallowed Be Thy Name' w wykonaniu Nightwisha *.* ♥

Wokal Floor i Marco : >

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja chciałbym coś popowego, lubię czasem posłuchać mocniejszej wersji jakiegoś znanego hitu :-D Myślę, ze Floor nie miałaby problemów z "Wonderland"...

 

[video=youtube]

 

To jest bardziej electro dark pop, ale to wciąż pop jakby ktoś się czepiał xD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.