Jump to content
SatuDreamer

Emilie Autumn

Recommended Posts

Hej wszystkim :)! Czy wśród fanów Nightwish są również fani Emilie Autumn? Dla tych,którzy po raz pierwszy spotykają się z nazwiskiem Autumn już wyjaśniam kim jest owa dama. Emilie Autumn,a właściwie Emilie Autumn Liddell to amerykańska wokalistka,skrzypaczka,tekściarka i poetka. Emilie rodzaj wykonywanej przez siebie muzyki nazywa Violindustiralem z racji tego iż łączy muzykę poważną z elektroniką. Artystka dotychczas wydała 5 albumów studyjnych w tym 2 z muzyką poważną. Warto również wspomnieć,że odwiedziła Polskę dwa razy,a jej koncerty słyną ze wspaniałego teatralnego klimatu. b3ad5a17037ab7f4c4ae8f2698df02e6.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślałem że jestem temat o Emilie Autumn, a tu rzeczywiście nie ma.

Bardzo lubię Emiliie, charakterystyczna postać, trochę ekscentryczna. Ma bardzo osobistą twórczość, w zasadzie większość utworów zawiera wątki autobiograficzne, częściowo związane z jej problemami i nie tylko. Lubię takie nietuzinkowe artystki.

 

Muzycznie też ciężko ją zaklasyfikować bo i jakieś elementy elektroniczno-industrialne się przewijają, i gotyckie, i neoklasyczne, musicalowo- teatralne, i alternatywne, i nawet rocka, szczególnie w ekspresji można się go dopatrzyć.

Ulubiony album – Opheliac, szczególnie wersja deluxe. Dużo w jej muzyce emocji i to takich momentami wręcz intensywnych i skrajnych Ale ja uwielbiam emocje w muzyce (bez emocji nie ma dobrej twórczości). Pisze też niezłe teksty, na plus także ta cała steampunkowa otoczka  Summa Summarum zacna pani, czekam na jakiś nowy materiał.

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślałem że jestem temat o Emilie Autumn, a tu rzeczywiście nie ma.

Bardzo lubię Emiliie, charakterystyczna postać, trochę ekscentryczna. Ma bardzo osobistą twórczość, w zasadzie większość utworów zawiera wątki autobiograficzne, częściowo związane z jej problemami i nie tylko. Lubię takie nietuzinkowe artystki.

 

Muzycznie też ciężko ją zaklasyfikować bo i jakieś elementy elektroniczno-industrialne się przewijają, i gotyckie, i neoklasyczne, musicalowo- teatralne, i alternatywne, i nawet rocka, szczególnie w ekspresji można się go dopatrzyć.

Ulubiony album – Opheliac, szczególnie wersja deluxe. Dużo w jej muzyce emocji i to takich momentami wręcz intensywnych i skrajnych Ale ja uwielbiam emocje w muzyce (bez emocji nie ma dobrej twórczości). Pisze też niezłe teksty, na plus także ta cała steampunkowa otoczka Summa Summarum zacna pani, czekam na jakiś nowy materiał.

 

[video=youtube]

Pięknie powiedziane :) Cieszę się,że ktoś znalazł wątek bo wydaje mi się,że w Polsce Emilie jest dosyć mało znana,a szkoda bo jest naprawdę ciekawą osobowością sceniczną. Z niecierpliwością czekam na coś nowego od niej. Każdy z jej albumów jest cudowny i trudno mi wyłonić ulubieńca. A co do Opheliac to niepodważalnie jeden z najbardziej emocjonalnych utworów jakie kiedykolwiek słyszałam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to mocno mnie zaskoczyliście tą propozycją! Niesamowicie intrygujące projekty tej Pani, powiem że ekscentryczne i zaskakujące w swojej muzycznej wymowie. Twórczość dla tych co lubią muzyczne wyzwania i odloty:)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słucham jej od dość dawna, bardzo lubię sporą część jej utworów. Widać, że podchodzi z dużą pasją do tego co robi, do muzyki, tekstów i nawet do strojów, widziałam kiedyś na YT filmik, na którym pokazywała jak robi skrzydła do swojego kostiumu ;) Czytałam, że anglojęzyczni fani na podstawie wywiadów z Emilie przypuszczają, że jest ona aseksualna. Cóż jeszcze dodać ...:) Byłam na jej koncercie w Krakowie, miałam mieszane odczucia ale głównie dlatego, że nie znałam wtedy za bardzo utworów z najnowszej płytki, gdybym znała, bo obecnie mam je już osłuchane, bawiłabym się przednio :)

Patrzę na takie osoby jak Emily i trochę im zazdroszczę, bo wygrały życie :D jest bardzo ładna, utalentowana i ma w życiu pasje :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A słuchacie może twórców podobnych do Emilie :)? Osobiście polecam Hannah Fury,Amandę Palmer,Unwoman i The Dresden Dolls :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko mi znaleźć w głowie kogoś, kto byłby podobny xD The birthday massacre może trochę. Melanie Martinez ma ciekawy styl myślę że może się spodobać komuś kto lubi Emilie :)

 

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Birthday Massacre jak i Melanie Martinez znam i bardzo lubię :) Szkoda tylko,że TBM w Polsce tak samo jak Emilie jest mało znane :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm Marina & the Diamonds, Nostalghia, Sky Ferreira, Molly Nilsson? Może nie są podobne, ale myślę, że mogą się spodobać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emilie wydała 2 albumy z muzyką klasyczną. On a Day: Music for Violin & Continuo oraz Laced/Unlaced. Co o nich sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.