Jump to content
Sami

Mało znani wykonawcy

Recommended Posts

Na pewno kiedyś natknęliście się na coś w otchłani Youtuba albo ogólnie internetów, coś, co było bardzo dobre, ale również i bardzo nieznane. I zaczęliście się zastanawiać jak to możliwe, że coś, co jest tak dobre, jest tak nieznane. 

 

Otóż po to powstał ten wątek - dla zespołów znikąd, nieznanych, garażowych, hipsterskich jak cholera metalowych projektów, o których nikt nigdy nie słyszał - a powinien! ::)   

 

Zaczynam - Theocracy - zespół, który od 2008 roku nazbierał aż magiczne 250 tysięcy wyświetleń na yt (kiedy Nightwish w dwa dni zbiera mniej więcej tyle samo), a który ma całkiem ciekawe kompozycje. 

 

[video=youtube]

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Serbsko-węgierski zespól grający symfoniczny metal. Widać wielka inspirację Nightwishem, ich muzyka jednak posiada własny sznyt. W mojej ocenie mają ogromny potencjał i oby rozkwitli. Pierwszy longplay wyróżnia się jakości wśród wielu innych tego typu zespołów. Czy nie tak wygląda droga na szczyt? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zdecydowanie jeden z zespołów, który brzmi lepiej bez wokalu. Próbowałam się wsłuchać w samą muzykę i nie zwracać uwagi na wokal i muszę powiedzieć, że instrumentalnie są bardzo dobrzy. Tylko musieliby pomyśleć nad wokalistką właśnie. Może jeszcze się wyrobi? Who knows. Ale ciekawy zespół, ciekawy :)

 

 

Edit: 

W linkach przy filmiku, który podrzuciłeś, znalazłam sytuację zupełnie odwrotną - dobry wokal, ale kompozycyjnie słabizna. Na razie. Zobaczymy, co będzie dalej. A, i wideo też messy jak cholera. 

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sami, zdecydowanie zgadzam się z Tobą ;)

[video=youtube]

Tym razem hiszpański band. Może nawet jeszcze silniej inspirujący się Nightwish. Kompozycja i wokal jak dla mnie cudowne.

Na YT można obejrzeć The Escapist i Last Ride of the Day w ich aranżacji. Enjoy ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie bardziej podobają mi się ich oryginalne kompozycje niż covery NW. Co jest dobrym znakiem ::)

Poza tym są z Hiszpanii i to niestety słychać - ta pani live ma tak silny akcent, że to aż się rzuca w uszy. 

 

Skądinąd chętnie dowiedziałabym się kto im robi teledyski, bo są bardzo estetyczne, dość dopracowane i profesjonalne jak na taki band znikąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Last Days of Eden - świetne! Niebanalna, przyjemna kompozycja i głos wokalistki. :) Musze przyjrzeć się im bliżej. ;)

 

Ostatnio znalazłem zespół Temperance. Grają taki nowoczesny metal, trochę elektroniki, trochę symfoniki. Bardzo melodyczne granie połączone z ciężkimi riffami. Trochę przypominają mi Amaranthe, ale są jakby mniej popowi.

 

Fajne intro na skrzypcach:

[video=youtube]

 

Dziecięcy chórek, zmiany tempa, kontrasty: delikatne pianino oraz ciężkie riffy a także klasycznie wyśpiewane refreny ;) Przesłuchałem ich dyskografię na Spotify i ten utwór chyba najbardziej zapadł mi w pamięć:

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też ostatnio odkryłam Temperance i pisałam o tym nawet gdzieś tutaj na forum... 

 

Ich nowa płyta jest niezła. Cała - co nie zdarza się często u takich młodych zespołów. 

Unspoken Words to całkiem zgrabny utwór, ale warto zwrócić też uwagę na At the Edge of the Space, który zaczyna się trochę jak Ghost Love Score, Empty Lines i Revolution. 

 

[spotify]

[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co powiecie na zmianę klimatu? Dzisiaj w menu ambient, ballady, elficko tolkienowskie klimaty. 

Pani jest z Yorkshire, dwa miesiące temu wydała swój debiutancki album. Przynajmniej tak twierdzi jej strona na fb ::)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Last Days of Eden świetny band, słucham go z ogromną przyjemnością- to jest to co lubię!

Temperance, niezłe! skrzypce faktycznie mogą uwieść a i wokalistka urodziwa i głos spoko:)

Eurielle, mocno klimatyczne, dziewczyna umie bawić głosem- super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Tym razem męski wokal. Zespół pochodzi z Francji. Bardzo ciekawie grają, coś jakby Kamelot, trochę Therion. Ciężkie, progresywne riffy z orkiestracjami oraz cudna gra keyboardzie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoti podrzucił mi dzisiaj taką perełkę:

[spotify]

[/spotify]

Symfoniczny metal z Niemiec, zespół wydał w tym roku swój pierwszy album. Wokal momentami bardzo przypomina mi Sharon, a muzyka też nie jest banalna jak na moje ucho.

 

I dla odmiany coś spokojnego, wyłapane wczoraj na YT. 1-osobowy projekt składający się z Ryana O'Neal'a, którego kawałki usłyszeć można w serialach i filmach.

[video=youtube]

 

I jeszcze taka pani z gatunku ethereal dream pop, jak to ładnie ujęła wikipedia.

[video=youtube]

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visionaticę muszę koniecznie obadać. Całkiem ciekawe mają te symfoniczne kawałki.

 

A mi dzisiaj Spotify zarzucił zespołem znikąd, który wprawdzie nazbierał przez 5 lat prawie pól miliona wyświetleń na youtube, ale ja nigdy o nim nie słyszałam. A siedzę w metalu już od ładnych paru lat :)

Mają bardzo przyjemny dla ucha wokal, polecam przesłuchać. Wokalisty zdecydowanie przyjemniej słuchać niż go oglądać, bo w tym wideo robi bardzo śmieszne miny próbując wyglądać groźnie, a efekt jest taki, że aż żaden :D 

 

W ogóle chwilę mi zajęło, żeby się zorientować, że Wisdom =/= Whyzdom. :v

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Folk ciekawy, ale trochę za bardzo chaotyczny dla mnie. Nie wiem, może gdybym przesłuchała jeszcze parę razy, to zrobiłby na mnie lepsze wrażenie.

 

Ja dzisiaj zostałam mile zaskoczona przez Spotify - słucham sobie mojej cotygodniowej playlisty i jest taka sobie, aż tu nagle pojawia się taki wielki symfoniczny blast. I już na samym początku utworu mnie mieli. Na pewno to nie jest ostatni ich utwór, który przesłucham, bo jestem mile zaskoczona i mam ochotę bliżej się zapoznać z ich muzyką. :) 

 

[spotify]

[/spotify]

Share this post


Link to post
Share on other sites

[video=youtube]

Włoski zespół który przed wydaniem debiutanckiego albumu w 2011, grał covery Nightwisha. Cóż, widać to w ich twórczości ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardziej z hipsterskich klimatów. Macie ochotę na chiński symfoniczny metal? Teksty po angielsku ale z mocnym chińskim akcentem ;)

 

[video=youtube]

Magia Nightwisha dotarła chyba na każdy kraniec globu ;)

Węgierska odpowiedź na sukces Apocalyptyki:

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiński metal bardzo dobry, ale instrumentalnie. Wokal jest mocno taki sobie, chociaż, jako, że mam w domu zapalonego słuchacza k-popu, nie przeszkadza mi aż tak jej azjatycki akcent. Jest potencjał, niech się rozwijają, a chętnie posłucham ich dalszych kompozycji ;)

 

A węgierski metal na wiolonczelach? Zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Ciekawe czy to jakiś młody, niedawno powstały zespól, czy po prostu nieznany stary zespół... Idę poszukać, może znajdę jeszcze coś dobrego ich autorstwa. Ta piosenka, którą wrzuciłeś, jest naprawdę dobra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znów ja. Przynoszę Wam dzisiaj zespół, który w 6 lat zebrał 21 tysięcy wyświetleń na youtube. A brzmi całkiem dobrze. Powiedziałabym, że jak fuzja Avantasii i Hammerfall z małą domieszką Edguy. :D

 

[video=youtube]

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ooo trafiłam już wcześniej na ten zespół, kawałek "No man's land" męczyłam jakiś czas, strasznie wpadające w ucho :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAINT DEAMON! Odkryłam ten zespół parę lat temu, przez długi czas wałkowałam w kółko ich płytę "In Shadows Lost From The Brave" - bardzo melodyjne i wpadające w ucho kawałki, hietAla - pełna zgoda w tej kwestii! (y) Potem czekałam na nowe wydawnictwo, które niby miało się pojawić, ale jakoś się nie pojawiło, i koniec końców o nich zapomniałam. Jednak po pewnym czasie znowu sobie o nich przypomniałam i zaczęłam szukać w sieci nowych informacji. Wpadłam na to:

 

https://www.youtube.com/watch?v=DqggtwlLIoM

 

Wrzucam linka do występu wokalisty. Filmik niestety nie chce się prawidłowo umieścić na forum :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, wokal ma niesamowity, jaka lekkość w trafianiu wysokich nut! 

Kolejny zespół do przesłuchania - ciekawie grają i naprawdę dziwi mnie dlaczego jeszcze nie są sławni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savatage gości na scenie metalowej od 1978. Mimo to, wydaje mi się, że zespół nie należy obecnie do popularnych (może to dlatego, że od 2001 nie wydali nowego albumu). W każdym razie "Morphine child" zrobiło na mnie wrażenie, chyba głównie przez chóry. Zdecydowanie, jeśli ktoś lubi męskie chóry, długie epickie utwory i power, powinien tego posłuchać :) 

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kn2yN9F3_TE

 

To też jest dobre:

 

[video=youtube]

 

Na razie prawie przesłuchałam ten jeden album i gdybym miała ich porównać do innego zespołu to strzelałabym w Helloween i może Black Sabbath, choć mają ten swój progresywny element, który ich wyróżnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Savantage znam z nazwy, ale nigdy nie słuchałam słusznie zakładając, że jest to pomieszanie Blind Guardiana z Helloween. A ani jeden ani drugi zespół nigdy specjalnie do mnie nie przemawiał.

Ale utwory, które poleciłaś, są dobre, szczególnie Morphine Child jest ciekawy. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj ode mnie aż trzy propozycję ;)

[video=youtube]

Amerykański zespół grający epic atmospheric black metal. Teksty dotyczą Malazańskiej Księgi Poległych Stevena Eriksona, według mnie jednego z najlepszych i bardzo złożonych cykli fantasy.

[video=youtube]

Ten sam gatunek tyle, że z innego supermocarstwa i z tekstami osadzonymi w Śródziemiu.

[video=youtube]

Na koniec fiński klasyczny heavy metal z żeńskim wokalem. Sabaton nagrał cover ich utworu Out of Control.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega z liceum gra w folkowym zespole, nie robię reklamy czy coś xD Po prostu dziś posłuchałam i jest całkiem spoko :)

 

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.