Jump to content
beatag60

Dark Tranquillity

Recommended Posts

Melodic death- metalowy zespół powstały w Göteborgu w Szwecji. Wraz z In Flames oraz At the Gates uznawany za prekursora gatunku.

Jeden z moim ulubionych męskich wokali Mikael'a Stanne.

Bardzo lubię obserwować "wyluzowanego na masę" Anders Jivarp grającego na perkusji.

Genialne jest "współgranie" obu gitarzystów.

Kapela ma dość oryginalne brzmienie.

Moje kilka ulubionych, polecanych:

I mój absolutny faworyt, polecam :

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 pełnometrażowy album studyjny Szwedów "Construct" już gotowy i mój faworyt z płyty:

[video=youtube]

 

Jak mówią muzycy krążek o najmocniejszym brzmieniu w ich dorobku od czasów "Projectora".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albo wyrosłam z tego typu muzyki całkowicie, albo mało dobrych rzeczy powstaje w tym gatunku ^^

Biorąc pod uwagę, że takich zespołów jak Kalmah czy Diablo zdarza mi się jeszcze posłuchać, to chyba to drugie.

Tego zespołu kiedyś też słuchałam, utwór który wrzuciłaś wydaje mi się szalenie przeciętny, ale to tylko moje odczucie.

Za dużą już mam kolejkę wykonawców, żeby na tą chwilę do nich wrócić.

Z albumów kiedyś słuchałam dużo "Skydancer".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkryłem kilka miesięcy temu, choć jak na razie przewałkowałem tylko płytę "Fiction".

Pierwszym utworem, na jaki się natknąłem było "The mundane and the magic", które wyhaczyłem tylko ze względu na współudział Nell Sigland. Potem, chyba pod wpływem lektorki włoskiego, postanowiłem przesłuchać całą płytę, z której pochodzi ww. utwór. Świetna rzecz, ale jak na razie nie sięgnąłem po pozostałe krążki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.