Jump to content
Taiteilija

Marek Grechuta

Recommended Posts

No... cóż... skoro spamować nowymi watkami, to na całego! Po stworzeniu wątku o Kaczmarskim, nieuczciwym byłoby zataić istnienie innego muzyka, na którego utwory znów przyszła mi ochota (przychodzi sezonowo ;) ), czyli starego, poczciwego - Marka Grechutę.

W sumie, to zawsze moja koleżanka, nie ja preferowała jego twórczość, a ja raczej skłaniałam się ku utworom Grzegorza Turnaua, ale zmieniło się to już lata temu i co jakiś czas nachodzi mnie ochota na te stare, trochę może niepoprawnie romantyczne utwory, które żyją w muzycznej pamięci naszego jakże zabawnego kraju. Nie wiem ilu ludzi jeszcze słucha jego utworów (optymistycznie uważam, że wielu, choć zapewne większość z nich wymieni tylko "Dni, których nie znamy", a przy sprzyjających wiatrach też "Nie dokazuj") i w związku z tym jakim powodzeniem cieszyć się będzie ten wątek, ale zakładam go z chęcią, bo niby czemu nie?

 

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=h26FCxPvBcU

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Resztę wrzucam z YT, ale w linkach, bo więcej filmików się już nie zmieści:

 

Marek Grechuta - Pomarańcze i mandarynki

 

 

 

 

 

 

Marek Grechuta - Zadymka

 

Marek Grechuta - Twoja postać

 

i oczywiście:

 

 

Amen. Wykończyłam siebie i was tąż listą. :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grechuta musi być! :) Ja to tylko zaopatrzyłem się na komputerze w "Dni, ...", "Nie dokazuj", oraz

[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KvdNyMgA16E

Ma bardzo interesującą muzykę. A jak sobie grywam na klawiszach ("komponując"), czasem wyjdzie mi jego "stylizacja brzmieniowa" :) Chętnie bym poznał całą jego twórczość. Bo jakoś tego nie ogarnąłem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grechuta musi być! :) (...) Ma bardzo interesującą muzykę. A jak sobie grywam na klawiszach ("komponując"), czasem wyjdzie mi jego "stylizacja brzmieniowa" :) Chętnie bym poznał całą jego twórczość. Bo jakoś tego nie ogarnąłem.

 

O, nie spodziewałam się, że ktoś w ogóle odpowie (mówiąc szczerze), a w każdym razie nie tak szybko i nie, że Ancient.

Wobec tego polecam Ci wszystkie, udostępnione przeze mnie kawałki + oczywiście "W dzikie wino zaplątani", bo tez klasyk. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.