Jump to content
 • Wishmaster

  Wishmaster (ang. Mistrz życzeń) to trzeci studyjny album fińskiego zespołu Nightwish, nagrany i wydany w 2000 roku. Jest to również ostatni album z basistą Samim Vänską.

  Wishmaster kontynuuje bombastyczne, symfoniczne brzmienie poprzedniego albumu grupy – Oceanborn, choć z większym naciskiem na atmosferę i melodie zamiast prędkości i ciężaru. Ze wszystkich wydawnictw grupy najbliżej temu albumowi do tradycyjnego melodyjnego metalu choć wciąż jest duża różnorodność wolnych utworów. Warto też zauważyć że jest to pierwszy album na którym wprowadzono klasyczne chóry. Od strony lirycznej jest to album również bardzo różnorodny zaczynając na erotykach poprzez utwory bardzo osobiste a na hołdach dla ulubionych autorów kończąc. Utwory często przesiąknięte są nawiązaniami do poezji Szekspira.

   

  spacer.png

   

  Lista utworów

  Nr Tytuł Autor Długość
  1 She Is My Sin Tuomas Holopainen 4:46
  2 The Kinslayer feat. Ike Vil Holopainen 3:58
  3 Come Cover Me Holopainen, Emppu Vuorinen 4:34
  4 Wanderlust Holopainen 4:50
  5 Two for Tragedy Holopainen 3:50
  6 Wishmaster Holopainen, Vuorinen 3:39
  7 Bare Grace Misery Holopainen 4:47
  8 Crownless Holopainen, Vuorinen 4:25
  9 Deep Silent Complete Singiel Holopainen 3:35
  10 Dead Boy’s Poem feat. Sam Hardwick Holopainen 6:47
  11 FantasMic Holopainen 8:17
  12 Sleepwalker Bonus Holopainen, Vuorinen 2:55

  Opis piosenek

  Tuomas Holopainen opisujący każdy utwór z albumu:

  1. She is my Sin

   Utwór o ukrytych grzeszkach które ma każdy z nas, pogrzebanych bez zrozumienia.

  2. The Kinslayer

   20 kwietnia 1999 roku, dwóch nastolatków Eric Harris i Dylan Klebold weszli do Columbine High School w Kolorado z ręcznie robionymi bombami i bronią wraz z zamiarem zabicia tak wielu uczniów jak to możliwe. Dialog w środku to prawdziwe cytaty między ofiarami a zabójcami podczas strzelaniny (zgodnie z tym co przekazali ocaleni).

  3. Come Cover Me

   Raczej prosta piosenka miłosna Czasami uczucie oczekiwania jest bardziej owocne niż sam akt.

  4. Wanderlust

   Może to kalka że życie to jedna wielka podróż ale tak po prostu jest.Jest tyle do doświadczenia i zobaczenia na tej planecie.Nie mógłbym znieść myśli że tygodniowe wakacje na wyspach kanaryjskich to byłby najbardziej ekscytujący moment w moim życiu po całym roku ciężkiej pracy w biurze. Rutyna zabija wszystko.Chciałbym aby ludzie odnaleźli wędrowca w sobie.

  5. Two For Tragedy

   Największe tragedie zawsze wymagają dwojga.

  6. Wishmaster

   To jest mój osobisty hołd dla autorów fantasy mi najbliższych jak Tolkien i seria Dragonlance. Te światy to coś na kształt odwróconej rzeczywistości gdzie takie rzeczy jak opisane w „The Kinslayer” zdarzyć się nie mogą.Poza tym nie wierzę w coś takiego jak przeznaczenie. Jesteśmy panami naszych życzeń, ideałów i marzeń. Jeśli czegoś wystarczająco mocno pożądasz dostaniesz to. Przeznaczenie to wymówka dla tych którzy nie mają siły realizować swe marzenia. Wszystko jest możliwe. Nawet niemożliwe

  7. Brace Grace Misery

   Mroczna strona pożądania zbyt często prowadzi do tragedii

  8. Crownless

   Aroganccy i egoistyczni ludzie wkurzają mnie. Ludzie którzy dostali koronę ale nie potrafią jej nosić właściwie.Nic nie trwa wiecznie i ich upadek nastąpi nagle. Myślę że powinniśmy być dumni z tego co osiągnęliśmy ale w pozytywny sposób.

  9. Deep Silent Complete

   Hołd dla wielkiej potęgi oceanu.

  10. Dead Boy’s Poem

   Najbardziej osobisty kawałek jaki dotychczas napisałem. Mój Testament dla świata. Tym utworem przepraszam tych których powinienem i jednocześnie mówię „nie obchodzi mnie to” tym którym powinienem to powiedzieć. Utwór jest o tym czy jest dla mnie Nightwish. Wszystkim, bez niego jestem martwy.Ja go stworzyłem a on stworzył mnie. Gdy odejdę liryk tej kompozycji chciałbym by był tym z czego zostanę zapamiętany. Ocean Soul.

  11. Fantasmic

   Hołd dla króla fantazji. Byłem mu to dłużny.

   

  Opracowanie: Adrian, Maciek

  Sign in to follow this  ×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.