Jump to content
 • Imaginaerum

  Imaginaerum to siódmy studyjny album fińskiego zespołu Nightwish, wydany w 2011. Jest to również drugie i ostatnie wydanie z wokalistką Anette Olzon. 10 listopada 2012 roku odbędzie się premiera filmu o tym samym tytule, do którego ścieżką dźwiękową będą utwory z albumu. Fragment wypowiedzi Tuomasa dla serwisu Westword:

   

  Początkowo chcieliśmy uzupełnić piosenki, nazwijmy to, teledyskami. Mielibyśmy mieć trzynaście piosenek na albumie i razem z nimi byłoby DVD z teledyskami do każdej piosenki. Taki był oryginalny zamysł. Jednak, gdy wymienialiśmy pomysły z reżyserem, Stobe Harju uznał, że zamiast trzynastu krótkich historii lepiej będzie zrobić pełnometrażowy film. Miało to dla niego większy sens, wiec pomyślałem: „Okej, dajmy temu szansę. Brzmi to wystarczająco ambitnie”.
  Stobe był w stanie wziąć trzynaście moich historii i stworzyć z nich jedną, która nie ma nic wspólnego z oryginalnym scenariuszem. Usłyszycie w filmie wszystkie piosenki z Imaginaerum w takiej samej kolejności jak na albumie, tylko przearanżowane. W pewnym momencie uświadomiliśmy sobie, że nie możemy użyć oryginalnych wersji piosenek w filmie bo byłoby to po prostu za dużo. Efekty wizualne w filmie są tak ogromne, a muzyka tak pompatyczna, że biłyby się nawzajem.

   

  Imaginaerum - okładka albumu

   

  Lista utworów

  Nr Tytuł Autor Długość
  1 Taikatalvi Tuomas Holopainen 2:35
  2 Storytime Singiel Holopainen 5:22
  3 Ghost River Holopainen 5:26
  4 Slow, Love, Slow Holopainen 5:51
  5 I Want My Tears Back Holopainen 5:08
  6 Scaretale Holopainen 7:32
  7 Arabesque Instrumental Holopainen 2:57
  8 Turn Loose The Mermaids Holopainen 4:20
  9 Rest Calm Holopainen 7:02
  10 The Crow, The Owl And The Dove Singiel sł. Holopainen, muz. Marco Hietala 4:10
  11 Last Ride Of The Day Holopainen 4:33
  12 Song Of Myself
  1. From A Dusty Bookshelf
  2. All That Great Heart Lying Still
  3. Piano Black
  4. Love
  Holopainen 13:37
  13 Imaginaerum Instrumental Holopainen, Pip Williams 6:18

  Opis piosenek

  Opis każdego utworu z albumu:

  1. Taikatalvi

   To słowo jest tylko płótnem dla naszej wyobraźni.

  2. Storytime

   Jak by to było polecieć o północy z bałwankiem nad najbardziej cudownymi krajobrazami jak w klasycznym, bożonarodzeniowym filmie animowanym?

  3. Ghost River

   ŻYCIE jest wielkim przywilejem. Rzeką wypełnioną magią i horrorerm. Miłość, żal, piękno, zło i pokusa – potrzebujemy ich wszystkich by przetrwać i czerpać przyjemność z podróży.

  4. Slow, Love, Slow

   Najprawdziwsza miłość nie potrzebuje słów, wymagań czy obietnic. To nieme terytorium i całkowicie bezwarunkowe.

  5. I Want My Tears Back

   Tęsknota za tym, co dawno już minęło, ale wciąż jest możliwe do przywrócenia.

  6. Scaretale

   Potwory w szafie, piszczące świnie, hordy pająków i rozszarpujące mięso harpie. Wierzchołek niezapomnianych koszmarów z dzieciństwa – barwny i zakręcony cyrkowy pokaz.

  7. Arabesque

   Katharsis do koszmaru. Rodzenia poprzez taniec śmierci.

  8. Turn Loose The Mermaids

   Jesteśmy cichymi świadkami jak jej ukochany kończy swoją podróż… Od zawsze prześladujący mnie moment piękna i pocieszenia.

   Piosenka opowiada o wspomnieniu Tuomasa z dzieciństwa, w którym jego umierający dziadek został pożegnany przez babcię słowami: Miłej podróży, ukochany. Do zobaczenia wkrótce.

  9. Rest Calm

   Wspomnienia i nadzieja to dwie rzeczy, których nikt nie może ci odebrać. Słodycz mojej przeszłości jest bezdenną skrzynią błogości i inspiracji.

  10. The Crow, The Owl And The Dove

   Zamiast miłości, pieniędzy, sławy daj mi prawdę.

   – Henry David Thoreau

   Miłość jest wszystkim i tylko prawda jest naszym przewodnikiem do głębszego stanu.

  11. Last Ride Of The Day

   Park rozrywki jest powoli zamykany, ale rollercoaster rusza jeszcze jeden raz a ty odbywasz ostatnią jazdę. Jest mrok i strzelają sztuczne ognie. Chwile takie jak te są portalem do nieskończonych marzeń, głębokiej realizacji i ostatecznie porywają świadomość bycia pyłkiem w tym rozległym, wirującym wszechświecie.

  12. Song Of Myself

   Nasz hołd i wersja transcendentalnej celebracji życia i istnienia Walta Whitmana, zagłębienie się w osobistym katharsis.

  13. Imaginaerum

   Dziękujemy za wspólną jazdę i mamy nadzieję powitać cię ponownie. Scena jest oświetlona i zaczyna się imponujące przedstawienie.

   

  Opracowanie: Adrian, Maciek

  Sign in to follow this  ×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.