Jump to content
 • Rezygnacja Jukki Nevalainena

  Jukka

  Perkusista Nightwish rezygnuje z gry na nadchodzącym albumie i późniejszej trasie koncertowej. Czy powróci w przyszłości – czas pokaże. Powodem rezygnacji są problemy zdrowotne. Jedno jest pewne, na nowym albumie na perkusji zagra Kai Hahto (znany z Wintersun i Swallow the Sun).

  Pozostali członkowie zespołu wspierają Jukkę. Oto

  , na którym możecie zobaczyć ich reakcje oraz samego Jukkę, wyjaśniającego powody swej decyzji. Poniżej polski przekład całego oświadczenia Jukki:

   

  Jakby tu zacząć mówić o czymś, o czym wolałbyś nie musieć mówić, choć przecież wiesz, że podjęta przez ciebie decyzja jest jedyną (a przynajmniej jedyną słuszną), jaką mogłeś podjąć w danym momencie? Walczę teraz z tym dylematem i zrobię wszystko, co możliwe, aby ubrać go we właściwe słowa.

  Od wielu lat cierpię na przejściową, ale bardzo uciążliwą bezsenność, która towarzyszyła mi też bez względu na moją wolę podczas wielu naszych tras koncertowych. Robiłem wszystko, co mogłem, żeby kontrolować tę przypadłość, albo chociaż względnie sobie z nią radzić. Wciąż nie wiemy dlaczego w ogóle potrzebujemy snu, więc niestety nie ma zbyt wielu danych odnośnie tego, dlaczego niektórzy z nas cierpią na bezsenność. Nie ma żadnej metody leczenia, która rozwiązywałaby ten problem w stu procentach. W ciągu ostatniego miesiąca oczywistym stało się, że przez moją chorobę nie jestem w stanie wypełniać moich obowiązków jako muzyk, tak jakbym tego pragnął, z precyzją, której wymaga muzyka. Dlatego właśnie zdecydowałem się na rezygnację z moich obowiązków perkusisty Nightwish podczas nagrywania nowego albumu oraz podczas następującej po nim trasy koncertowej. Wciąż będę zaangażowany w zarządzanie codziennymi sprawami zespołu, ale najdroższa oraz najważniejsza rzecz, czyli granie, będzie dla mnie przez jakiś czas niemożliwa. Czas pokaże, co ma dla nas przyszłość. W sferze osobistej, moja decyzja jest dla mnie czymś nieopisanie smutnym. Na szczęście, spoglądając na to z pewnym dystansem, jest to "po prostu" część stałych i nieuchronnych, życiowych wzlotów i upadków. Ponure sprawy także są tego częścią, tak samo jak piękne, niezapomniane doświadczenia oraz przygody, których miałem już możliwość w ogromnej obfitości doświadczyć. Z pewnością, masa przygód jest też jeszcze przede mną. Mój dobry przyjaciel Kai Hahto zagra na perkusji na nadchodzącym albumie. Jestem mu niezmiernie wdzięczny za to, że nie zawahał się nawet przez minutę, gdy zdecydował się pomóc nam w tej niełatwej sytuacji. Odnośnie trasy koncertowej, wszystkie drogi są nadal otwarte, ale damy wam znać tak szybko, jak to będzie możliwe, jaki będzie finałowy skład. Tak, jak trudnym był początek tej przemowy, tak też trudnym będzie jej koniec. Może więc po prostu zacytuję coś odpowiedniego: "Możesz stracić tylko to, co posiadasz, ale nie możesz stracić tego kim jesteś" - Eckhart Tolle.

  Z poważaniem, Jukka Nevalainen / Nightwish

   

  Trzymamy kciuki za Jukkę i mamy nadzieję, że upora się on z problemami i w przyszłości powróci do grania.

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Guest
  This is now closed for further comments

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.