Jump to content
 • Ostatnia aktualizacja o filmie Imaginaerum

  Stobe Harju Stobe Harju, reżyser Imaginaerum napisał dziś na oficjalnym fanpage'u filmu ostatnią aktualizację.Wkrótce ten długo oczekiwany projekt pojawi się w kinach w różnych krajach. Jest szansa, że i polscy fani będą mogli cieszyć się podróżą do tego świata pełnego wyobraźni i świetnej muzyki Nightwish. Zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu na Facebooku: Imaginaerum (film Nightwish) w Polsce. Jest nas już 3.000 i ta liczba stale rośnie! :)

  Drodzy przyjaciele Imaginaerum.

  To będzie ostatnia aktualizacja z produkcji filmu. Jako że premiera ujrzała już światło dzienne w Finlandii, a film jest nadal otwarty na wiele innych krajów (mam nadzieję, że blisko was), nie ulega więc wątpliwości, że marzenie w końcu zostało spełnione. To był moment pustki, z powodu opublikowania tego dziecka zwanego
  Imaginaerum
  dla każdego: mnie, producentów i dla Nightwish. Stworzyliśmy fantastyczną jazdę rollercoasterem, zarówno w życiu jak i na ekranie.

  Każdy etap tego filmu jest w istocie cudem. Od dnia, w którym spotkaliśmy się z Tuomasem w związku z 13 teledyskami do momentu poszukiwania finansowania, podróżowania wokół globu w poszukiwaniu partnerów, kończąc w Kanadzie, gdzie produkcja była bliska porzucenia, poprzez nagrywanie i montaż w Finlandii, powrót do Montrealu po efekty specjalne, do Helsinek po muzykę, pracę wiosną i otrzymanie pierwszej wersji w maju 2012, następnie przez kolejną inwestycję Nightwish by poprawić efekty, aż do momentu, w którym pracowaliśmy dniami i nocami zeszłego lata ku ukończeniu naszego dziecka kolorując obraz i miksując dźwięk.

  Imaginaerum
  nie jest tylko fanowskim filmem. Szczerze mówiąc daleko mu do niego, poza tym budzi emocje. Albo go kochasz, albo nienawidzisz. Jednakże ta pojedyncza idea jest podstawą współczesnej kinematografii, a nawet muzyki. Wybierasz to, co cię nakręca.
  Imaginaerum
  definitywnie nie jest dla krytyków, ponieważ nie posiada tradycyjnej fabuły. Ma za to wybitną historię i zabierze Was głębiej, jeśli zamierzacie czekać na ciekawą opowieść i na otwarcie sejfu. Film posiada uniwersalny motyw tego, co jest w życiu najważniejsze i nie jest istotne jak zostałeś skategoryzowany, jak znany jesteś i co robisz dla życia. To równie dobrze mogłaby być historia każdego.

  Opowieść ma w sobie coś bardzo ważnego, o czym powinniśmy pamiętać w życiu codziennym. Znamy swoje najważniejsze rzeczy, ale zaczynamy je ignorować gdy są z nami każdego dnia. Historia tworzy również podświadomy lęk przed utratą tych rzeczy oraz to, że nigdy nie uświadomimy sobie, że już ich nie ma dopóki naprawdę nie znikną. Potęga wspomnień i wyobraźni utrzymuje nas do samego końca. Są to rzeczy, na których opieramy nasze życie oraz które ostatecznie nas określają.

  Film jest ważny, nie tylko dlatego, że tworzenie go było zabawne lub momentami żmudne, co sprawiło uczucie triumfu nad tym wszystkim pod koniec, czy też dlatego, że zyskaliśmy wielu przyjaciół podczas procesu tworzenia. Przede wszystkim mamy coś cennego dla nas, ukrytego wewnątrz. Naszą koncepcję na moc wyobraźni, wspomnień i bezwarunkową miłość. Fakt, że Nightwish jako zespół dodał każdą cząstkę siebie do filmu oraz to, że zaufali mi i ekipie by ukryć te detale tak bardzo jak to możliwe sprawia, że jazda sięga znacznie głębiej, niż większość z nas może sobie wyobrazić. Gdy jesteś w świecie
  Imaginaerum
  , szukaj tych szczegółów, ponieważ one tam są i będą kiedykolwiek obejrzysz film.

  Stojąc na najwyższej z wież
  Imaginaerum
  , patrząc wstecz na skrzyżowania ze znakiem mówię do siebie:
  Wow... co to była za podróż!

  Do zobaczenia w kinach.

  Z poważaniem,

  Stobe Harju, reżyser.

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Please sign in to comment

  You will be able to leave a comment after signing in  Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.