Jump to content
 • Nowy album kontynuacją tematyki poprzednika

  Lider Nightwisha, Tuomas Holopainen, zapowiedział że dziewiąty album zespołu będzie kontynuować tematy poruszone na wydanym w zeszłym roku Endless Forms Most Beautiful.

  Zdradził jednak, że do tej pory jeszcze nic nie napisał, chociaż normalnie w tej chwili powinien już mieć gotowych kilka utworów.

  Endless Forms Most Beautiful jest wynikiem badań nad ewolucją i religią - tytuł jest cytatem Charlesa Darwina, którego naukowiec użył do opisania środowiska, w którym żyjemy, a na krążku pojawił się gościnnie biolog ewolucyjny - Richard Dawkins.

  W 2017 roku zespół robi sobie przerwę, ale lider potwierdził, że mają już plany na lata 2018, 2019 i 2020.

  Holopainen mówi Uber Rock:

  Myślę, że jesteśmy w połowie drogi. Pójdziemy dalej. Nie powiedzieliśmy jeszcze wszystkiego, co mamy do powiedzenia. Świat inspiracji jest bardzo głęboki, a my ledwo dotknęliśmy powierzchni. Odkryłem takich autorów jak Carl Sagan, Richard Dawkins, Christopher Hitchens i Brian Cox, i przez kilka lat niczego innego nie czytałem. Zainspirowało mnie to i pomyślałem że to dobry sposób na połączenie wszystkich członków zespołu. Wiedziałem, że też się tym interesują. Nie wszyscy w grupie lubią bajki i Tolkiena, ale wszyscy mamy wzajemny szacunek do tego tematu i każdy zagrał swoje partie z uśmiechem na twarzy.

  Holopainen opisuje siebie jako "kompletnie pustego" po kilku latach ciężkiej pracy twórczej.

  Normalnie powinienem mieć teraz pięć czy sześć utworów - mówi. - Na razie nie czułem się na siłach by jakikolwiek napisać, ale może w przyszłym roku przyjdzie natchnienie. Jeśli tak się stanie, to świetnie, ale jeśli nie, to przecież nigdzie nam się nie spieszy. Byłbym zaskoczony, gdybym nie miał weny w przyszłym roku. Nie chcę też pracować pod presją. Po to też robimy sobie ten rok przerwy.

   

   


   

  Żródło: TeamRock | Tłumaczenie: Evi

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Join the conversation

  You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

  Guest
  Add a comment...

  ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

    Only 75 emoji are allowed.

  ×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

  ×   Your previous content has been restored.   Clear editor

  ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.