Jump to content
 • Nowy album kontynuacją tematyki poprzednika

  Lider Nightwisha, Tuomas Holopainen, zapowiedział że dziewiąty album zespołu będzie kontynuować tematy poruszone na wydanym w zeszłym roku Endless Forms Most Beautiful.

  Zdradził jednak, że do tej pory jeszcze nic nie napisał, chociaż normalnie w tej chwili powinien już mieć gotowych kilka utworów.

  Endless Forms Most Beautiful jest wynikiem badań nad ewolucją i religią - tytuł jest cytatem Charlesa Darwina, którego naukowiec użył do opisania środowiska, w którym żyjemy, a na krążku pojawił się gościnnie biolog ewolucyjny - Richard Dawkins.

  W 2017 roku zespół robi sobie przerwę, ale lider potwierdził, że mają już plany na lata 2018, 2019 i 2020.

  Holopainen mówi Uber Rock:

  Myślę, że jesteśmy w połowie drogi. Pójdziemy dalej. Nie powiedzieliśmy jeszcze wszystkiego, co mamy do powiedzenia. Świat inspiracji jest bardzo głęboki, a my ledwo dotknęliśmy powierzchni. Odkryłem takich autorów jak Carl Sagan, Richard Dawkins, Christopher Hitchens i Brian Cox, i przez kilka lat niczego innego nie czytałem. Zainspirowało mnie to i pomyślałem że to dobry sposób na połączenie wszystkich członków zespołu. Wiedziałem, że też się tym interesują. Nie wszyscy w grupie lubią bajki i Tolkiena, ale wszyscy mamy wzajemny szacunek do tego tematu i każdy zagrał swoje partie z uśmiechem na twarzy.

  Holopainen opisuje siebie jako "kompletnie pustego" po kilku latach ciężkiej pracy twórczej.

  Normalnie powinienem mieć teraz pięć czy sześć utworów - mówi. - Na razie nie czułem się na siłach by jakikolwiek napisać, ale może w przyszłym roku przyjdzie natchnienie. Jeśli tak się stanie, to świetnie, ale jeśli nie, to przecież nigdzie nam się nie spieszy. Byłbym zaskoczony, gdybym nie miał weny w przyszłym roku. Nie chcę też pracować pod presją. Po to też robimy sobie ten rok przerwy.

   

   


   

  Żródło: TeamRock | Tłumaczenie: Evi

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Please sign in to comment

  You will be able to leave a comment after signing in  Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.