Jump to content
 • Dzień przed premierą filmu Imaginaerum

  tuomas-holopainen-150.png Jutro jest bardzo ważny dzień w historii zespołu Nightwish i muzyki w ogóle. Długo wyczekiwany, pełnometrażowy film Imaginarum ujrzy światło dzienne po koncercie grupy w Hartwall Areena w Helsinkach. W internecie pojawiło się bardzo wiele artykułów i wywiadów z liderem zespołu, Tuomasem Holopainenem. W fińskich mediach (i nie tylko) jest to temat numer jeden. Wszyscy są ciekawi efektu tego długiego, pracochłonnego i kosztownego przedsięwzięcia. Postaramy się podsumować najważniejsze informacje, które pojawiły się w mediach.

   

  Fiński magazyn Soundi opublikował artykuł, w którym Tuomas opowiada o przyszłości zespołu i o swoich solowych planach. Dowiadujemy się z niego o tym, że:

  zespół zarezerwował studio i miejsce prób na 2014 rok - mają dużo pomysłów na nowy album,

  w 2013 roku pojawi się solowy album Tuomasa na podstawie książki Dona Rosy Życie i czasy Sknerusa McKwacza - o czym pisaliśmy wcześniej,

  Tuomas ostatnio lubi pisać opowiadania. Ma w planach napisanie książki - jednak nie prędzej niż za 10 lat :).

   

  Tuomas udzielił też wywiadu dla fińskiej MTV3. Pytano go o to, czy zespół zamierza szukać nowej wokalistki czy zostaną z Floor. Holopainen nie dał jasnej odpowiedzi:

   

  Zgodziliśmy się z zespołem by zacząć nagrywać nowy album w lipcu 2014. Będziemy mieli dobre 10 miesięcy, nie będziemy robić nic z zespołem - głównie zajmiemy się piosenkami. To dobry sposób na odetchnięcie, spojrzenie na całą sytuację i zastanowienie się nad tym, co robimy.

   

  Tuomas nie wyklucza możliwości uczynienia Floor pełnoprawną wokalistką NW:

   

  Aktualnie Floor jest zastępczą wokalistką, ale wszystko jest otwarte i możliwe. Niczego nie mogę zagwarantować przed 2014.

   

  Pewne jest to, że Jansen zostanie z zespołem do lata 2013 roku, gdy światowa trasa promująca Imaginaerum się zakończy. Zespół zrobi sobie 10-miesięczną przerwę przed rozpoczęciem nagrywania nowego materiału.

   

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Please sign in to comment

  You will be able to leave a comment after signing in  Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.