Jump to content
 • Northward - szczegóły projektu Floor i Jorna

  Szczegóły nadchodzącego projektu Northward: Floor Jansen (NIGHTWISH) & Jorn Viggo Lofstad (PAGAN'S MIND).

  Jakiś czas temu Floor Jansen (Nightwish) oraz Jorn Viggo Lofstad (Pagan's Mind) ogłosili wspólny hard rockowy projekt Northward (ang. Ku północy), którego premiera zapowiadana jest na 19 października.

  Niedawno światło dzienne ujrzał pierwszy teledysk promującego ich debiutancki album - While Love died (wideo poniżej). Kolejny poznamy już 14 września.

   

   

  Było to podczas "All Star Jam" na festiwalu Progpower USA w 2007 roku, gdzie aktualna wokalistka NIGHTWISH Floor Jansen oraz gitarzysta PAGAN'S MIN Jorn Viggo Lofstad spontanicznie połączyli siły na scenie, grając covery zauważyli między sobą kreatywną magię.

  Mimo że muzycy nie mieli okazji się wcześniej spotkać, szybko odkryli w sobie wspólną miłość do obnażonego hard rocka i postanowili napisać razem parę piosenek. W 2008, nadal ledwo się znając, w krótkim czasie skomponowali cały materiał. Jednakże z powodu napiętych grafików z ich głównymi zespołami, ich projekt NORTHWARD nie ujrzał świata dziennego - aż do dziś!

  W 2017, roku przerwy NIGHTWISHa, Floor wykorzystała szansę na kontakt do starego przyjaciela Jorna Viggo, by sprawdzić, czy jest nadal zainteresowany wskrzeszeniem NORTHWARDa - oczywiście był!

  Jorn Viggo był pozytywnie nastawiony na projekt, więc zaczęliśmy ogólne planowanie, spotykając się ponownie w marcu 2017 roku w Szwecji, by jeszcze raz przejść razem przez cały materiał i sprawdzić czy nadal jesteśmy zadowoleni z tego co stworzyliśmy.

  - Wspomina Floor

  Uwolniony się od wszelkich granic, brzmienie NORTHWARD jest silne, euforyczne i proste w tradycji zespołów między innymi: SKUNK ANANSIE, FOO FIGHTERS oraz ALTER BRIDGE, ale także i starszych, takich jak DEEP PURPLE i LED ZEPPELIN. Muzyka jest szczera i bezkompromisowa.
  Z pomocą producenta Jacoba Hansena (VOLTBEAT etc.), który zmiksował wydawnictwo, wykuli nieoszlifowany diament skomponowany z ciężkich riffów i nieporównywalnego głosu Floor oraz uwolnionego od wpływów głównych zespołów muzyków. Mimo że piosenki zostały oryginalnie napisane w 2008, czuć, że są tak samo świeże i żywe przy drugim odsłuchu jak były w momencie tworzenia.

  Muzyka jest melodycznym, ale także bijącym w twarz i kopiącym w tyłek rockiem. Fajne riffy, dobre melodie, aranżacje ze smakiem. Chcemy to po prostu nazywać "dobrą muzyką", komentowała wokalistka, dodając: Chcieliśmy odkrywać podstawowe rockowe brzmienie z perkusją,basem, gitarami i wokalem. Bez ciężkich warstw keyboardów, chórów, etc.

  Wraz z Floor Jansen oraz Jornem Viggo Lofstadem, obowiązki basisty pełni Morty Black (TNT, natomiast perkusją zajmują się Jango Nilsen oraz Stian Kristoffersen (PAGAN'S MIND). Ponadto usłyszycie gościnne wystąpienie siostry Floor - Irene Jansen, wykonując duet w utworze "Driftin Islands". Wreszcie, Ronny Tegner z PAGAN'S MIND zagrał na pianinie w jednym z utworów.

  northward-promo.jpg.4d95210678b2b6bdc6baf4c000856ca5.jpg 

  Northward - Floor Jansen oraz Jorn Viggo Lofstad

   

  Źródło: northward.rocks | Tłumaczenie: Adrian

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Please sign in to comment

  You will be able to leave a comment after signing in  Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.