Jump to content
 • Odpowiedź Marco na kartkę urodzinową

  W poprzednim wpisie poinformowaliśmy Was, że kartka urodzinowa dotarła do Marco. W naszej skrzynce pojawiły się podziękowania od naszego Wikinga, oto one:

   

   

   

  Dear Adrian and everyone.

   

  Thank you! Your birthday card for me was obviously a work of respect and admiration and I will send nothing less your way. It's still a wonder to me, how we've managed to move and affect so many people with the band and it's music. It seems that the band and the mundane things we wanted to escape with it, turned into a comet.

   

  In it's tail we've taken a lot of people off to have good times and small miracles. The simple truth is: We've helped each other to survive and even get more meaning to our lives. My pile of years just got a bit bigger. As long as it's still light enough, I'll be doing this for all of us.

   

  Thank you again!

   

  Marco

   

  Tłumaczenie:

   

   

   

  Drogi Adrianie i Wy wszyscy.

   

  Dziękuję! Wasza urodzinowa kartka dla mnie była oczywiście dziełem szacunku oraz podziwu i ja wyślę nie mniejszy podziw i szacunek w waszą stronę. Wciąż dziwi mnie to, jak udało nam się poruszyć i wpłynąć na tak wiele osób z zespołem i jego muzyką. Wydaje się, że zespół i przyziemne rzeczy, od których chcieliśmy uciec, zamieniły się w kometę.

   

  W jej warkoczu zabraliśmy wielu ludzi by spędzić miło czas i uczynić małe cuda. Prawda jest prosta: Pomagamy sobie nawzajem by przetrwać a nawet nadać większego znaczenia naszemu życiu. Mój bagaż lat trochę się po prostu zwiększył. Jak długo będzie wystarczająco dużo światła, tak długo będę to robił dla każdego z nas.

   

  Dziękuję Wam jeszcze raz!

   

  Marco

   

  Po raz kolejny dziękujemy wszystkim Fanom z Polski i Ameryki, którzy wzięli udział w projekcie! :)

   

   

  Sign in to follow this  


  User Feedback

  Recommended Comments

  There are no comments to display.  Please sign in to comment

  You will be able to leave a comment after signing in  Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.