Jump to content
Ancient

Windowsowych użytkowników. :) na 64 bit

Recommended Posts

Z racji tego że spotkałem się ludźmi którzy mają wersje 64 bity i wykorzystują ją niewydajnie chciałem o tym wspomnieć i nie tylko dla tego.

 

Zacznę od tego by każdy gracz czy też wymagający użytkownik, sprawdził jakiego ma windowsa 32 czy 64 bity.

 

By sprawdzić wersje systemu, trzeba kliknąć prawym myszy na mój komputer i tam sprawdzić właściwości, i powinno pisać ile macie tych bitów :)

 

Dlaczego to jest ważne? Chodzi o pamięć ram.

32 bity wykorzystują tylko 3 gb i raczej jej samo dokupienie nie pomoże tylko zmiana systemu na 64 bity.

Wiele programów nie oferuje wersji 64 bit

A gry są katastrofą w tej kwestii, zwłaszcza steam jako eksplorator gier :D

 

Przeglądarka jedyna mi znana i dobra to chrome, która oferuje wersje 64 bity.

 

Dlaczego trzeba mieć programy 64 bitowe, a nie 32?

Z tego ca zauważyłem takie programy obciążają procesor. Gdy twój system operacyjny jest 64 bitowy, co do windowsów.

Nie oszukujmy się. Programy, a zwłaszcza przeglądarki mają zamienniki od innego studia. W przypadku gier jest inaczej, bo nie wszystko można zrobić w podobnych grach, a dochodzą do tego odmienne wymagania, dla których nie warto się wysilać.

Na to jeśli twoja gra nie występuje w 64 tylko w 32, trzeba lepszego procesora.

 

Gry mają problem bo podczas pracy systemu zacznie być wykorzystane około 3 gb ramu (praktycznie gdy się coś włączy).

Sama gra wykorzystuje mniej, może nawet połowę tego. Ja wliczam prace komputera i programów, jak odtwarzacz muzyki który uprzyjemnia grę :)

Są gry które potrzebują więcej i to przekracza limit jaki jest na 32 bit, i nie wiem czy pisarz gry, napisała ją na 64 bity. Bo potrzebne jest więcej ramu, a gra może być 32 bitowa, co jest kompletnie bez sensu, bo jak mam grać na 3 gb ramu przy zapotrzebowaniu na 2 minimum.

Wiem tyle, że gra (neverwinter) którą gram, ma mniejsze problemy z 64 bitami, ale są zacinki nie wiem czemu, może to laptop, albo karta graficzna.

 

Od siebie powiem że poszukuje bibliotek programistycznych na 64 bity.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi procesor obciąża panel dotykowy w moim laptopie - jakaś katastrofa! Da się go wyłączyć? Internet mam bardzo szybki i pobieranie 8 gigowego programu zajmuje mniej niż 30 minut; co z tego jak wykorzystanie procesora mam ponad 80 procent i wszystko mi się zacina. Laptop nowy i bezużyteczny. Używam wyłącznie (uwaga) Internet Explorer (mimo, że dość często wyświetlają się komunikaty "not responding", prędkość internetu działa normalnie). Po zainstalowaniu "chrome" obciążenie procesora podskoczyło do 100% i niemożliwe było funkcjonowanie windowsa. Mam wersje 64 -cio , - cztero bitową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli się nie mylę chodzi o touch pad czyli mysz.

 

Trzeba sprawdzić czy nie masz jakiś wirusów, raz pojawił mi się taki co zjadł cały proces i ciągle wracał.

 

Jeśli kompa masz tak nowego, że nawet windows nie był znowu instalowany, to sprawdź czy masz gwarancje, to będzie najlepsze i najwygodniejsze wyjście.

 

Trzeba też sprawdzić sterowniki, najlepiej je odinstalować i zainstalować na nowo.

 

Osobiście proponuje anty-malwere, choć trochę mnie denerwuje jego pojawianie się (Powiem, pewnie jest sposób na to ale chyba w premium na początku przez 30 dni :D ironia?, nie sprawdziłem opcji)

 

przydałyby się zrzuty ekranu z menadźera zadań w karcie procesów i jaki to laptop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prostreet - chrome jest straszny! Spróbuj Operę, chyba najmniej obciąża ;)

Ja Chrome uwielbiałam, ale na netbooku po prostu nie da się go używać... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest na netbukach, ale są okrojone, pewnie trzeba się zadowolić jakąś prostą przeglądarką. Opera mi pasowała jakiś czas, ale ze względu na te bity. No cóż, wolałem oszczędzić komputerowi problemu i mam chroma.

 

Mam t500 obecne należący do lenovo, 4 gb ram, procesor 2 rdzeniowy po 2 ghz. Z tego co widzę ja nie mam wyboru, bo procesor jest 64 bitowy, można próbować i instalować 32 bitowe wersje, ale jak to będzie to nie wiem. Jeśli wasze potrzeby to mniej niż 3 gb ramu, no to może jeszcze 32 bity będzie okej. Tak czy owak wszystko się zmienia w końcu po tym co dzisiaj się dzieje z komputerami, trzeba będzie wybrać 64 bit.

 

Mam nadzieje że reszta programów przejdzie na te 64 bit jak najszybciej, bo mimo to i tak działają tragicznie.

 

p.s.

uważajcie na przerabiane kopie windows xp, upewnij się 10 razy czy ten system jest taki sam jak ten sprzedawany legalnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.