Jump to content
Sahara

Telefony komórkowe

Recommended Posts

OK, a czy ktoś może polecić jakieś klasyczne telefony (nie-smartfony)? Kilka miesięcy temu kupiłem Nokię 113, która sprawuje się całkiem dobrze, ale jednak brakuje jej przynajmniej jednej funkcji, która mnie interesuje- domyślnego zapisywania plików jednego typu (np. mp3) pochodzących z różnych źródeł do osobnych folderów. Wszystko jest wrzucane do jednego folderu, co przy kilku tysiącach plików oznacza że ręczne poukładanie tego jest bardzo czasochłonne, a bez tego trudno mi korzystać z tych plików tak jakbym chciał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od grudnia posiadam Samsung Galaxy Trend i jest nawet, gdyby się tak okropnie nie wieszał. Lag za lagiem. Nie można włączyć wifi, bo wystarczy kilka powiadomień na fb + wiadomość i nie da się nic zrobić. Czasami zawiesza się jak ktoś dzwoni, co mnie dobija do białej gorączki. Ogólnie jest to telefon dla ludzi, którzy nie potrzebują jakichś tam mega wymagań, ale w końcu to jest smartfon. Powinien być szybki, bo takie telefony z reguły biorą ludzie, którzy w tym "siedzą". Ale to niższa półka, przemęczę się trochę czasu z nim i może będzie coś nowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samsung Galaxy Mini 2. Koszmarna bateria. Jest popsuta, ale na szczęście dostałem nową. Niestety, przez to, że używam telefonu częściej niż komputer, a także posiadam wiele aplikacji, nie wytrzymuje mi ona długo.

Aplikacje najczęściej używane:

- Kik Messenger (świetny komunikator, zastępuje mi smsy, polecam)

- Facebook Messenger

- Cut the Rope

- 2048

- Youtube

- Aviary

- Angry Birds

- Muzyka :D :D :D

 

Telefon jest nieodłączną częścią mojego funkcjonowania. Nigdzie się bez niego nie ruszam, a jeżeli już muszę, to czuję się megaa dziwnie :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używał ktoś kiedyś rysika do smartfona? lepiej się pisze niż palcem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samsung Galaxy Mini 2. Koszmarna bateria. Jest popsuta, ale na szczęście dostałem nową. Niestety, przez to, że używam telefonu częściej niż komputer, a także posiadam wiele aplikacji, nie wytrzymuje mi ona długo.

Aplikacje najczęściej używane:

- Kik Messenger (świetny komunikator, zastępuje mi smsy, polecam)

- Facebook Messenger

- Cut the Rope

- 2048

- Youtube

- Aviary

- Angry Birds

- Muzyka :D :D :D

 

Telefon jest nieodłączną częścią mojego funkcjonowania. Nigdzie się bez niego nie ruszam, a jeżeli już muszę, to czuję się megaa dziwnie :P

Nie chcę cię martwić, ale kilku po miesiącach użytkowania będzie ci się zwieszał, nie będziesz mógł normalnie wybrać numeru . Nawet format nie pomoże. Sama używałam tego telefonu i to była jedna wielka porażka. :/

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do baterii nie ładujcie telefonu kilka godzin. 3 to jest max. Dodatkowo aplikacja Facebook waży strasznie dużo. Ja pomimo Note 3 używam przeglądarki.

Maciek ja czasami używam rysika ale nie za często.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używał ktoś kiedyś rysika do smartfona? lepiej się pisze niż palcem?

 

Palcami pisze się 10 razy szybciej. Właściwie to kciukami, nie palcami : )

Rysikiem też chyba można dojść do takiej wprawy, ale trwa to na pewno dłużej.

Dobrze skalibrowany ekran, klawiatura qwerty i kciuki to (dla mnie) najlepszy sposób pisania na smartfonie ^^

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posiadam telefon Sony xperia tipo i szczerze mówiąc mnie denerwuje. W wakacje zarobiłam trochę kasy i w przyszłym tygodniu kupuję iPhone Apple 4, myślę, że będzie bez porównania lepszy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie kupuj iPhone 4! Ta wersja nie jest już wspierana przez Apple od tego roku,4s nie będzie od przyszłego wiec zapomnij o aktualizacji oprogramowania. Mogę spytać jaki masz budżet na telefon?

juz nawet HTC będzie lepszy od tipo i apple razem wziętych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za info, nie miałam o tym pojęcia. Mogę wydać 700-800 zł. Jakieś konkrety możesz polecić co do HTC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzieś na allegro kuzynka wypatrzyla HTC One X za 650 zł. Telefon nowy na rynku nie jest ale jest świetny.

ewentualnie Sony Xperia E3. My go mamy za €150 a ten model ma LTE ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam Motorolę Moto G

Używam jej od lutego i jestem baaardzo zadowolona :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Metallinka - Hmm w takim razie zainteresuję się HTC i poszukam czegoś odpowiedniego dla mnie. Przeczytałam właśnie kilka opinii o Apple 4 i 5 i widzę, że połowa ludzi jest zadowolona, a połowa nie. Uległam chwilowo jabłuszkowej manii, ale chyba sobie odpuszczę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam LG-E610, telefon czołg. Spada mi ciągle, z różnych wysokości. Dwa razy wykąpał się w wodzie, raz przez godzinę. Działa nadal, ma już dwa lata, jakoś teraz będzie wchodził w trzeci rok użytkowania. Jak na smartfon długo bo jednak, wieczne telefony to nie są. :D Jednak tęsknie za moją ceglaną nokią, którą miała przed nim, oddajcie mi mój stary telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam obecne Galaxy trend plus

No w miare telefon choć z biegem czasu, co mnie spotyka że telefony są wolniejsze przynajmniej względnie.

Co jak co gry nie powodowały taki problemów, jedyny problem z tym związane, to że karta pamięci się wolno wczytywała. A to chyba soft w se c902 przez grę się zrąbał, skończyło się na tym że telefon mi się sam z siebie upiekł, a leżakował spokojnie w kieszeni, nie wiem może to bateria.

 

Jeśli chodzi o teraz, to jest sporo wad

mała ilość ramu, mało giga na dysku. Gry instalowane na androidzie nie mogą się przenieść na kartę w 100 % procentach.

Telefon chodzi wolniej przy powiadomieniach i 2 aplikacjach w tle, czasem się powoli wyłączają.

Nie wiem czy są tu plusy, bo dla mnie to co tu jest to tylko minimum jakie powinien mieć dziś telefon, który praktycznie każdy mógłby kupić.

 

Przednia kamerka jest spoko

aparat też fajny, 5 mp to nie 5 mp. c902 mam tę samą rozdzielczość, ale tu zdjęcia są znacznie lepsze.

kamera w miarę.

 

Nie wiem na jakich podstawach jest ten system, ale powiem że chyba to wersja od play, i są tu programy które tylko zaśmiecają telefon.

 

Telefon jest spoko, ale do gier nie bardzo, z muzyką miałem trudności bo się pauzowała, ostatnio tego nie odczułem. choć jakiś dziwne zacięcia są pojawiły w utworach, ale to chyba uszkodzenia pliku.

Telefon, jak telefon, do androida się prędzej można doczepić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ancient - Bo ilość megapixeli nie jest wyznacznikiem jakości zdjęć jakie wykonuje aparat ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ściągnęłam w końcu wczoraj aplikację "Quizwanie". Jest świetna, można sobie pograć i jednocześnie się dowiedzieć ciekawych rzeczy. Polega na tym, że zakładamy konto (trzeba tylko wpisać login i hasło) i losujemy przeciwnika lub wpisujemy login osoby, z którą chcemy się pojedynkować. Jest 6 rund po 3 pytania, na zmianę wybiera się kategorię pytań. Polecam! :D Gdyby ktoś już to miał lub zdecydował się zacząć grać, mój login to ala_oakenshield, chętnie zmierzę się z nowymi przeciwnikami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też nie jestem jakaś wybitna, ale o to chodzi, żeby się czegoś nauczyć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Quizwanie. ♥ Czyli coś, w co gramy prawie całą klasą... zazwyczaj na nudnych lekcjach. xD

Mój login to kosoffska, jakby ktoś był zainteresowany. ;)

 

Czasami są takie wspaniałe pytania, a odpowiedzi przechodzą moje najśmielsze oczekiwania. Np. raz do pytania, do jakiej partii należy Angela Merkel, była jedna z odpowiedzi: NSDAP. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodałam was, nie wiem ile w to pogram, bo większość takich gier nudzi mi się w ciągu miesiąca, ale może to będzie wyjątek :P

Mój login: evi00100

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.