Jump to content
Lucid Dreamer

Internet i komputery

Recommended Posts

Zacząłem ten temat gdyż nie wiedziałem gdzie moge zamieścić ten post,w razie czego możecie go przekierować ;)

Wszedłem na znaną stronę z torrentami http://thepiratebay.se/

I zauważyłem odliczanie na jej górze i co to może oznaczać?

Reaktywacje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę,że na stronie piratów nie ma odliczania.. Mimo tego nie można wyszukać najnowszych,tegorocznych płyt... Czyli będzie można pobierać tylko stare,wrzucone pliki przed zamknięciem strony??....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest, ale takich wersji, a raczej "braterskich stron trochę jest może znajdzie się na innym piracie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbował ktoś pisać na komputerze 10 palcami?. W necie są kursy tzw: pisania bezwzrokowego. Przyznam się szczerze, że dawniej chciałem się tego nauczyć, ale potem i tak wszystko trzeba było poprawiać, więc od dłuższego czasu wolę używać dwa palce wskazujące... Może wolniej idzie pisanie, ale przynajmniej pewniej.

 

Kiedyś widziałem w sądzie protokolantkę, która pisała właśnie w ten sposób z użyciem wszystkich palców. To było szokujące, prędkość światła :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam osoby, które to potrafią, sama próbuję się tego nauczyć, ale ciężko pozbyć się starych przyzwyczajeń. Używam do pisania wszystkich palców prócz kciuków ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nauczyłam się pisać w liceum metodą 10-palcową bezwzrokową. Niestety teraz to raczej metoda półwzrokowa i 7-palczasta :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to raczej nie patrzę (inaczej: jak zaczynam myśleć o tym, że nie patrzę, to wtedy czasem przestaję trafiać XD Nie no, tego posta napisałam bez patrzenia, czyli umiem). Ale kciuków do pisania nie używam. I małych palców.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest, jak ze wszystkim. Nie wiem jak mojemu bratu ciotecznemu się udaje pisać bez patrzenia, ale się chyba da. Ja zerkam na klawiaturę, czasem testuje się, jak teraz :D Nie wiem iloma palcami piszę, ale nie patrzy na klawiaturę. Jeśli chodzi o pisanie na kompie, dla blogera, czy między innymi powieściopisarza lub też programisty. Takie umiejętności to skarb, jak wiadomo :).

 

Może jakieś algorytmy ruchowe :D, kursy w necie, no nie wiem, jeśli masz jakiś ciekawy, to zobaczyłbym :) Kiedyś w szkole, raz na informatyce mieliśmy takie ćwiczenia.

 

U mnie się zaczyna od 2 lub 3 palców. jedyny dobry kurs jaki znam to tylko cierpliwość i ćwiczenie :) Klawiaturę każdy zna od wielu lat, więc trafi w nie jeden klawisz, celnie w ten wybrany :P

 

@Milla

taka siła rozkojarzenia :P znam to :D

Co do takich wydarzeń warto to też przełamać, by się nie ograniczać :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypomniał mi się taki test szybkości pisania, który kiedyś robiłam:

http://www.szybkiepisanienaklawiaturze.pl/test.htm

prędkość: 293.5 znaków/min (58.7 słów/min)

poprawność: 97.8%

 

Ilość błędów: 14, wszystkie poprawione.

Przepisano 641 znaków w czasie 2 min 11 s.

Mam wrażenie, że jak przepisuję taki tekst, to mniej trafiam w klawiaturę, niż jak piszę coś "własnego". :D Może dlatego, że tego czegoś nie da się powiększyć i Emi musi się pochylać, wślepiać w ekran... Dunno. Nieee, pewnie to po prostu dlatego, że przy takim teście bardziej się śpieszę.


Wynik drugi:

prędkość: 353.6 znaków/min (70.7 słów/min)

poprawność: 98.2%

 

Ilość błędów: 12, wszystkie poprawione.

Przepisano 685 znaków w czasie 1 min 56 s

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej łatwiej pisać, z głowy. Bo od razu wiesz co. A tak to musisz się skupić na tym co masz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbował ktoś pisać na komputerze 10 palcami?.

 

W liceum uczyłam się tak pisać, ale jakoś nie przypadło mi go gustu i wolę swoją metodę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że w sieci ostatnio coraz trudniej zdobić pliki. Pozamykali chyba już 3 strony. Szukanie torrentów też nie jest łatwe. Zastanawiam się jak tam pobieranie seriali i filmów. A u was jak tam poszukiwanie "darmowych plików"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.