Jump to content
Sign in to follow this  
Guest krzys47

Audioslave

Recommended Posts

Guest krzys47

Audioslave to amerykańska supergrupa, powstała w 2001 roku z połączenia sił Chrisa Cornella (Soundgarden) - wokal, oraz trzech członków Rage Against The Machine: Toma Morello - gitara, Tima Commerforda - gitara basowa i Brada Wilka - perkusja. Oba zespoły macierzyste tych Panów uległy rozpadowi, co pozwoliło temu niezwykłemu składowi zaistnieć jako grupa muzyczna. Jeżeli chodzi o gatunek, najbardziej odpowiada mi określenie pure hard rock, zbliżony brzmieniowo do legend tego gatunku. Zespół wydał zaledwie trzy płyty: Audioslave, Out Of Exile i Revelations. Działał do 2007 roku po czym uległ rozpadowi z powodów osobistych oraz reaktywacji Rage Against The Machine. Chris Cornell nagrał jeszcze jedną płytę solową zanim również Soundgarden postanowiło się reaktywować (na szczęście) :P

Jeżeli ktoś lubi hard rocka na pewno znajdzie w Audioslave przyjaciela do słuchania. Utwory są do bólu proste aranżacyjnie, a jednocześnie niebywale dynamiczne i po prostu takie, za jakie Tai wyrzuca z wątku; zaj...... :P, no są super. Radzę słuchać bardzo głośno, play loud please :D, zwłaszcza Cochise.

 

[video=youtube]

[video=youtube]

[video=youtube]

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś lubiłem posłuchać, szczególnie pierwszej płyty. Gdzieś nad ich muzyką unosi się duch Led Zeppelin. Bardzo fajny hard rock. Jakimś specjalnym fanem Morello nigdy nie byłem, ale to oryginalny gitarzysta. Jedna rzecz jaka mnie irytuje, to fakt, że czasem nadużywa efektów, niezależnie od tego czy to w RATM czy w Audioslave.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest krzys47

Piąteczka za Led Zeppelin :D, nie chciałem być górnolotny w wątku. Sporo osób porównuje wokal Cornella z Robertem Plantem w mocniejszych utworach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie akurat nie tyle wokal się skojarzył, co upatruje podobieństwo do wczesnego, surowego Led Zeppelin w ogólnej estetyce oraz w budowie gitarowych riffów i w zagrywkach. To coś wywodzące się bazy, jaką stworzyły pierwsze płyty Led Zeppelin. Oczywiście uwspółczesnione, z mocniejszym przesterem i przefiltrowane przez styl i brzmienie Morello.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.