Jump to content
Sign in to follow this  
Ares

Negative

Recommended Posts

Negative_II_by_PetriW.jpg

 

Negative – fiński zespół rockowy, założony w roku 1997 w Tampere w Finlandii. Do tej pory grupa wydała pięć albumów: War of Love, Sweet & Deceitful, Anorectic, Karma Killer i najnowszy - Neon. Kontrakt płytowy Negative podpisało w 2002 z Gbfam Records z Tampere. W 2003 podpisali kontrakt z niemieckim Roudrunnerem, a obecnie trwają negocjacje z (również niemieckim) Warner Music. Na drugim albumie, zespół współpracował z fińskim muzykiem Ville Laihiala, z zespołu Sentenced, co można usłyszeć w utworze „Until You Are Mine”.

 

W skład zespołu wchodzą:

* Jonne Aaron Liimatainen (Jonne Aaron) - wokal

* Lauri Juhani Markkula (Larry Love) - gitara

* Antti Aatamila (Antti Anathomy) - gitara basowa

* Janne Heimonen (Jay Slammer) - perkusja

* Janne Kokkonen (Mr. Snack) - instrumenty klawiszowe

 

Byli członkowie

* Jukka Kristian Mikkonen (Sir Christus) - gitara

* Tuomas Mikael Keskinen (Gary) - gitara

 

[video=youtube]

 

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

 

Kto zna ta fińską formacje? A kto może lubi ich. Mają bardzo dobra muzykę bardzo ich lubię. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, Negative! Wątpiłam, że ktokolwiek na forum zna Finów.

Osobiście bardzo ich lubię. Znajoma też lubi ich słuchać (oczywiście poznała ich dzięki mnie :)) i kiedyś była lekko zakochana w Jonne.

Jakiś rok temu słuchałam ich więcej niż teraz, teraz tylko kiedy telefon mi losowo podsunie.

Grają bardzo przyjemnego rocka, coś na odstresowanie, kiedy od metalu zmęczenia boli głowa. Jeden z wielu fińskich rockowych zespołów, który bardzo lubię. Jak widać, Finowie nie tylko metal grać potrafią ;)

Ulubiona piosenka... Jeśli chodzi o tekst, to pierwsze miejsce bez wahania daję 'Neon Rain". Wyczuwam w nim takiego trochę Tuomasowego ducha. Świetna inspiracja do pisania i malowania.

[video=youtube]

A z melodii lubię 'Believe', "Celestial Summer" i oczywiście 'Fuckin Worthless" ... Właściwie z tego, co widzę, to znam tylko płytę "Neon", za to zesłuchałam ją 'do zdarcia' :)

[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.