Jump to content
Sign in to follow this  
Ares

E Nomine

Recommended Posts

7982.jpg

 

E Nomine (łac. „w imię”) jest niemieckim projektem muzycznym zapoczątkowanym w roku 1999 przez producentów Christiana Wellera oraz Friedricha Granera. Ich muzyka jest nietypową mieszanką Trance oraz wokali kojarzących się z chórami gregoriańskimi. E Nomine określają to jako Monumental Dance.

Jak do tej pory udalo sie im wydac 5 albumów, a mianowicie:

 

Pierwszym z nich jest „Das Testament” opublikowyny 12.11.1999 roku;

 

Druga plyta o dosc agresywniejszym brzmieniu jest „Finsternis” ktora zostala wydana 21.01.2002 roku;

Kolejny cover ukazal sie rok pozniej , jest nim „Die Prophezeiung” wydanym w 14.04.2003 roku;

Czwartym , ktory znalazl sie w naszej koleckcji to „Das Beste aus… Gottes Beitrag und Teufels Werk ” wydany zostal 13.12.2004 ;

I wrescie najnowszy z 2008 roku nosi nazwe „Das Dunkle Element”.

 

Słowa piosenek E Nomine nawiązują do różnych motywów, w przypadku płyty „Das Testament” są one zaczerpnięte z tradycji chrześcijańskiej. Drugi album poświęcony jest tematyce grozy i czerpie ze znanych horrorów, np. „Koszmar z ulicy Wiązów” czy „Dracula”. Kolejny album, „Die Prophezeiung (który doczekał się trzech edycji), porusza temat magii, bitew pomiędzy dobrem i złem, oraz przepowiedni o końcu świata. Wiele tekstów, a także teledysków E Nomine, ma charakter kontrowersyjny, przez co projekt niejednokrotnie był podejrzewany o szerzenie treści o zabarwieniu satanistycznym, czemu twórcy zaprzeczają.

 

[video=youtube]

 

 

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

 

 

 

 

Polecam gorąco moje ostatnie odkrycie. :)


[video=youtube]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka ciekawa mieszanka XD Po przesłuchaniu "Mitternacht" miałam takie skojarzenie: co by było gdyby połączyć twórczość Diary of Dreams, Ery i hmmm.. czegoś bardziej a' la dance(?) plus klimat muzyki soundtrackowej... Na razie to jeden kawałek - nie powiem zachęcił mnie nawet - ale mam pewne obawy, że projekt może być zbyt powtarzalny, bądź "łup-bum-cupowy" (jak ja to określam :P ) jak na mój gust. No nic, lecę słuchać ^^ i potem ocenię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.