Jump to content
Sign in to follow this  
beatag60

John Two-Hawks

Recommended Posts

Amerykański muzyk i rdzenny Indianin. Występował z NW na żywo (End of an era) w piosence Creek Mary's Blood i ze swoją kompozycją: Stone People. John śpiewa i gra na wielu instrumentach, zespołowi towarzyszył grając na indiańskim flecie.

Co wiesz o Johnie?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogromnie podobał mi się John w EOAE. Pierwsze wrażenie było dla mnie zaskakujące, ale jego występ genialnie wkomponowany w klimat NW do dziś powoduje u mnie "motylki w brzuchu" ;)

Jak Tobie się podoba?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"However, he is not enrolled in any Native American tribe." - to znalazłam na wikipedii... jak to rozumieć? ktoś się orientuje? co to znaczy, że nie jest "zapisany"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swego czasu na anglojęzycznym forum nightwish była jatka na ten temat bo jakaś dziewczyna próbowała udowadniac że John Two Hawks nie jest indianinem... przytaczała że nie jest zarejestrowany w żadnym związku ani plemieniu i nie ma prawa reprezentować tej kultury a indiańska część Creek Marys Blood to wymyślony język udający indiański o czym rzekomo zaswiadczały osoby znające język siuksów.John w oświadczeniu napisał coś w stylu że czemu nikt go nie oczernia w twarz tylko po internecie..

Tak czy siak John Two Hawks jest indianinem o czym świadczy jego wygląd ;), to tak jakby mówić że ktoś nie jest góralem bo nie nalezy do jakiegoś związku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Maciek - absolutnie nie chodzi mi tu o powtarzanie historii z tamtego forum ;) zastanawia mnie bardziej sama idea "zapisywania" się gdzieś ze względu na pochodzenie. a konkretnie zapisywanie Indian do plemion...? nie wiem, tak to zdanie mniej więcej rozumiem. jasne, po wyglądzie nie jest to trudno stwierdzić. a zawistnych ludzi, którzy będą go próbowali zdyskredytować zawsze sporo się znajdzie ;)

dla mnie już samo to, żeby Indianie byli gdzieś "zapisani" brzmi trochę głupio. w końcu to lud tak wielce czujący przynależność do plemienia, a jednocześnie tak ceniący wolność... dlaczego wyznacznikiem tego kim są miałby być jakiś "zapis"...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Maciek - absolutnie nie chodzi mi tu o powtarzanie historii z tamtego forum ;)

Ani przez moment mi to nie przeszło przez głowę po prostu wyjasniłem skąd się wzieła ta cała sprawa z Johnem, do tego stopnia że administratorzy pisali do Johna o wyjasnienia ale nie wiem co im odpisał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogromnie podobał mi się John w EOAE. Pierwsze wrażenie było dla mnie zaskakujące, ale jego występ genialnie wkomponowany w klimat NW do dziś powoduje u mnie "motyli w brzuchu" ;)

Jak Tobie się podoba?

 

Bardzo fajnie wszedł w klimat Nightwish.Wcześniej tak nie zwracałam uwagi na te utwory w EOAE ale to jest świetne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uwielbiam tego pana jak pierwszy raz oglądałem End of an era i było Creek mary's blood to mnie oczarował :3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.