Jump to content
Sign in to follow this  
Dark

Richie Kotzen + The Winery Dogs

Recommended Posts

No to czas żebym też Wam coś pokazała ;) Richie Kotzen to jeden z najważniejszych dla mnie gitarzystów, zawsze go ceniłam, ale po koncercie, na którym byłam zakochałam się całkowicie. Teraz ciocia Wikipedia pomoże mi Wam przybliżyć trochę jego osobę :

Richie Kotzen (ur. 3 lutego 1970 w Reading) – amerykański multiinstrumentalista (niemniej jednak jest najbardziej znany ze swojej gry na gitarze elektrycznej), kompozytor, wokalista oraz autor tekstów piosenek. Łączy w swej muzyce wpływy zarówno soulu, jazzu, bluesa jak i hard rocka.

Muzyką zainteresował się już w dzieciństwie – od 5 roku życia gra na fortepianie, 2 lata później zainspirowany zespołem KISS rozpoczął naukę gry na gitarze elektrycznej. Gdy miał 12 lat, założył swój pierwszy zespół – Arthurs Museum, z którym koncertował w Pensylwanii, Delaware i New Jersey. W wieku 18 lat nagrał swój pierwszy album i pojawił się między innymi na okładce Guitar World Magazine, którego czytelnicy uznali Kotzena za jednego z 3 najlepszych nowych gitarzystów.

Można powiedzieć o nim jeszcze wiele. Grał w wielu zespołach m.in Mr.Big i Poison. Gra na pianinie, perkusji, basie i na gitarze, jednak zdecydowanie jest wirtuozem gitary. Obecnie prowadzi nadal swój solowy projekt, a także jest jednym z 3 założycieli grupy The Winery Dogs, która właśnie wydała swoją pierwszą płytę. Perkusistą jest Mike Portnoy- były członek Dream Theater, na basie gra Billy Sheehan, natomiast grą na gitarze i wokalem zajmuje się sam Kotzen. Zespół powstał w 2012 roku, a parę dni temu rozpoczęli trasę promującą ich nową płytę.Jestem zakochana w grze i wokalu Kotzena :blush: Niżej znajdziecie kilka moich propozycji zarówno Winery Dogs jak i solowej kariery Richie Kotzena. Może kogoś zarażę jego/ich muzyką :).

The Winery Dogs :

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Richie Kotzen:

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

[video=youtube]

 

Dałam po 3 propozycje...tak pierwsze, co mi przyszło do głowy....Enjoy ! :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.